Aktualności

WYNIKI

KONKURSU PLASTYCZNEGO

„ZNASZLI TEN KRAJ…”

1.                       PIOTR DUSIŃSKI KL. I TL

2.                       ANITA WIŚNIEWSKA KL. I TŻ

3.                       PATRYCJA SOJAK KL. I LOH

WYRÓŻNIENIA:

·     DAGMARA PIÓRKOWSKA KL. TL

·     ANGELIKA OLSZAK KL. LOM

·     MATEUSZ JURCZAK KL. TI

·     KAMIL KUCIŃSKI KL. I TS

WRĘCZENIE NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ PODCZASUROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO


,,Młodzieżowy Test ProstaEkonomia.pl” 

 

Zespół Szkół Powiatowych im. mjr Henryka Sucharskiego w Przasnyszu często uczestniczy w konkursach organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie.

19 kwietnia bieżącego roku dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie ,,Młodzieżowy Test ProstaEkonomia.pl” .

Tegoroczny konkurs był współorganizowany przez Stowarzyszenie „Wolni Obywatele” O/Ciechanów, Mazowiecką Izbę Gospodarczą oraz PWSZ w Ciechanowie.

Tematykę stanowił zakres treści filmów edukacyjnych z portalu ProstaEkonomia.pl o wolnym rynku.

W zwycięskiej „dziesiątce” laureatów znaleźli się: Konrad Piotrowski, Iwona Silska (obydwoje z klasy III Technikum Ekonomicznego ZSP w Przasnyszu) oraz Łukasz Zalewski (z klasy II Technikum Informatycznego ZSP w Przasnyszu).

Wśród nagród były do zdobycia: loty widokowe samolotami Ośrodka Pilotażu Ventum Air Flight Academy w Warszawie i Aeroklubu Północnego Mazowsza w Sierakowie k. Przasnysza, tablety, powerbanki, pendrive, smartbandy, nagrody książkowe.

Jednym ze współorganizatorów był także nauczyciel z naszej szkoły pan Tomasz Ulatowski.

Konkurs matematyczny w ZSP Przasnysz

 

23 marca 2018r. w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Celem konkursu było rozwijanie matematycznych zainteresowań i uzdolnień uczniów, stworzenie możliwości osiągnięcia sukcesu w rywalizacji, pogłębieniu współpracy i partnerstwa między szkołami.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów reprezentujących 5 szkół z terenu powiatu przasnyskiego.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Julia Zawieska – Szkoła Podstawowa nr3 w Przasnyszu

II miejsce: Zuzanna Guzowicz – Szkoła Podstawowa nr3 w Przasnyszu

III miejsce: Sylwia Zienkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.  Zwycięzcom konkursu zostaną wręczone nagrody ufundowane przez dyrekcję ZSP. O terminie uroczystego wręczenia powiadomimy zainteresowanych w najbliższym czasie.

Organizatorem konkursu byli nauczyciele matematyki ZSP w Przasnyszu.

Ogromny sukces uczniów ZSP w Przasnyszu!!!

Międzypowiatowy konkurs wokalno – recytatorski pt. „Tej, co nie zginęła”

 

Finał powiatowego konkursu „Tej, co nie zginęła” w kategorii szkoły średnie odbył się 12 kwietnia o godz. 10.00 w ZSP w Przasnyszu. Uczestników oceniało jury w składzie:

* Beata Szczepankowska – Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele

* Jolanta Siejka – wicedyrektor ZSP w Przasnyszu

* Krzysztof Kowalski – nauczyciel języka polskiego w S.P. nr 3

* Marek Roman – muzyk regionalista

* Zbigniew Olszak – instruktor muzyczny MDK w Przasnysz

* Jan Chmielewski – poeta regionalista.

W kategorii recytacja i śpiew wystąpili przedstawiciele szkół powiatowych z Jednorożca, Chorzel oraz szkół przasnyskich (LO im. KEN, ALO, ZSP).

Pierwsi zaprezentowali się wokaliści, którzy korzystali z wcześniej nagranych podkładów muzycznych lub akompaniamentu jednego instrumentu (zgodnie z regulaminem konkursu). Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami wokalnymi. Jury wyłoniło zwycięzców:

1. Miejsce Angelika Merchel, która wykonała utwór „Kolęda warszawska” (opiekun Tomasz Wójcik)

2. Miejsce Julia Kasyła, która wykonała utwór „Niepodległa” (opiekun Martyna Sternal)

3. Miejsce Adrianna Szyjka, która wykonała utwór „Ojczyzna” (opiekun Krzysztof Drężek)

W kategorii recytacja prezentowane były utwory poetów polskich, a uczestnicy starali się wydobyć z nich treści patriotyczne. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

1. Miejsce Cezary Tyciński, który wykonał fragment „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima (opiekun Barbara Długokęcka)

2. Miejsce Paweł Orłowski, który wykonał fragment „Dziadów cz. III” (Widzenie ks. Piotra) Adama Mickiewicza (opiekun Małgorzata Andrychowska – Białobrzewska)

3. Miejsce Dawid Piotrak, który wykonał utwór „O Polsko” Juliusza Słowackiego (opiekun Bożena Szulc).

Konkurs zakończył się wręczeniem cennych nagród (tabletów, słuchawek oraz pendrive`ów). Zwycięzcy pierwszych miejsc w dwóch kategoriach zmierzą się w finale z uczestnikami międzypowiatowego konkursu, który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 10.00 w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

 

Pierwszy Międzyszkolny Konkurs ,,Young master of cooking” rozstrzygnięty.


Międzyszkolny konkurs umiejętności kulinarnych ,,Young master of cooking” odbył się 15 marca 2018 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z Przasnysza i Jednorożca. Uczennice wykonywały potrawę konkursową, a jury oceniało organizację pracy, technikę wykonania, sposób podania, pomysłowość, konsystencję i smak potraw. Należy podkreślić duże zaangażowaniei kreatywność uczestników konkursu.

 

Laureatką I Międzyszkolnego konkursu umiejętności kulinarnych ,,Young master of cooking’’ została Izabela Zakrzewska uczennica Szkoły Podstawowej nr3 w Przasnyszu, którą do konkursu przygotowywała  Pani Renata Sadowska. Drugie miejsce zajęła Laura Kiersikowska ze Szkoły Podstawowej nr 3, na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Wartacz ze Szkoły Podstawowejnr 2.

 

W konferencji prozdrowotnej ,,Jak jeść i żyć by zdrowym i pięknym być’’ uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych w z Przasnysza i Leszna. W pierwszej części zostali zapoznani z zasadami prawidłowego żywienia, a następnie z najczęstszymi błędami żywieniowymi popełnianymi przez młodzież. Punkty uzyskane w  czasie konkursu wiedzy i konkursu sprawnościowego wyłoniły zwycięzcę. Najlepszy wynik uzyskali Gabriela Kwiatkowska i Jakub Dominik ze Szkoły Podstawowejnr 3.

 

W kategorii juniorów starszych w Konkursie ,,Young master of cooking’’ rywalizowali uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Pierwsze miejsce zajął Klaudiusz Brym z klasy I TŻ, miejsce drugie Kaja Kaczyńska z klasy II TŻ, a miejsce trzecie Jakub Borkowski z klasy I TŻ.

 

Dziękujemy sponsorom: Fundacji „Pelikan” w Sierakowie, Pani Beacie Dziak – Konkolewskiej  Apteka Adonis S.C. i Panu Tadeuszowi Bieńkowskiemu  „Tabisoft” Usługi Informatyczne za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu ,,Young master of cooking” i konferencji prozdrowotnej ,,Jak jeśći żyć by zdrowym i pięknym być”.