Aktualności

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2014

W dniach 26-28.03.2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu, odbywały się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne o wymownym tytule "Przygoda Życia". W tym roku dzięki wsparciu Fundacji "SCALAM"  rekolekcje te miały zupełnie inny charakter niż zazwyczaj. Prowadził je  znany reżyser, scenarzysta, producent filmowy i dokumentalista pan Maciej Bodasiński. Spotkania rekolekcyjne w środę i czwartek miały miejsce na terenie szkoły. Uczniowie zostali podzieleni na dwie zasadnicze grupy i gdy jedna słuchała konferencji prelegenta, druga w tym czasie oglądał film pt. "Spotkanie". Po 45 minutach grupy wymieniły się. Każdodniowe spotkanie rekolekcyjne kończyły się podsumowaniem dla wszystkich oraz spotkaniami stanowymi - w środę dziewcząt, w czwartek chłopców.
            We wszystkich tych zajęciach był obecny Jezus Chrystus wystawiony w monstrancji . Fakt ten był najczęściej komentowanym z wyczuwalnym akcentem powątpiewania w słuszność takiego działania. Wątpliwości okazały się jednak płonne gdyż w momencie adoracji setki młodych ludzi zachowało powagę i absolutną ciszę.
             W piątek  rekolekcje miały swoje kulminację w kościele O.O Pasjonistów. Dzień ten obfitował w doznania religijno-emocjonalne. Wokół Chrystusa eucharystycznego zgromadzili się ludzie czerpiący z doświadczenia wiary pana Bodasińskiego, jednocześnie dawali świadectwo własnej wiary i powrotu do niej poprzez wzruszenie, a nawet łzy.
            Czy zakończone rekolekcje przyniosą owoc, plon przekonamy się pewnie po jakimś czasie. Jednak wydaje się, że słowa świadectwa jakim podzielił się z młodymi słuchaczami  prowadzący zapadną w pamięci wielu na długi czas.