SUKCES ARTYSTYCZNY I ORGANIZACYJNY

Gala finałowego Międzypowiatowego Konkursu ”Tej, co nie zginęła” z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się o godzinie 10.15 w sali koncertowej Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Na tę uroczystość przybyli zacni goście, a wśród nich gość specjalny – aktorka filmowa i teatralna, poetka pani Anna Milewska. Na uroczystości nie mogło zabraknąć wypróbowanych przyjaciół szkoły ZSP w Przasnyszu w osobach:

• Zenon Szczepankowski – starosta POWIATU PRZASNYSKIEGO
  • Krzysztof Bieńkowski – kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego
  • Ciechanowie -  przedstawiciel wojewody mazowieckiego-honorowego patrona konkursu
  • Jan Misiobęcki- prorektor PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W CIECHANOWIE
  • Wojciech Brzeziński- wójt GMINY CZERNICE BOROWE
  • Hanna Tomaszewska- dyrektor SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 2 w Przasnyszu
  • Grzegorz Grabowski- dyrektor SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 3 w Przasnyszu

Uczestników konkursu oceniali jurorzy:

·        Anna Milewska- honorowa przewodnicząca

·  Ryszard Juklaniuk - dyrektor WYDZIAŁU KULTURY I SPORTU w STAROSTWIE POWIATOWYM W PRZASNYSZU

·        Artur Żuchowski- dyrektor SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA w Przasnyszu

·        Aldona Łyszkowska- reprezentująca dyrekcję MUZEUM ROMANTYZMU W OPINOGÓRZE

·        Piotr Jeronim- przewodniczący RADY MIASTA W Przasnyszu, muzyk, nauczyciel

·        Wojciech Włodarczyk - regionalista, rzeźbiarz i poeta, nauczyciel ZSP w Przasnyszu

Konkurs rozpoczęli najmłodsi uczestnicy w kategorii szkoła podstawowa klasa 4-6. Pierwsze miejsce w recytacji zdobyła Anna Stawińska z klasy 6a SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 7 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI im. JANA PAWŁA II W Ciechanowie.

W śpiewie triumfowała Oliwia Brzozowska z klasy 6 ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH nr 2 W Mławie.

W kategorii klasy 7, II i III gimnazjalna pierwsze miejsce w recytacji przyznano Marcie Goss uczennicy klasy II gimnazjum SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr2 w Makowie Mazowieckim.

W śpiewie  Natalii Siwiec ze SPOŁECZNEGO GIMNAZJUM „WYSPIANUM” w Mławie.

W kategorii szkoły średnie w recytacji świetnie wypadł Szymon Kowalski uczeń LO nr1 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim, w śpiewie wyróżniła się Aleksandra Grzywińska uczennica klasy 1 ZESPOŁU SZKÓŁ nr4 w Mławie.

Poziom w obu kategoriach na wszystkich szczeblach był niezwykle wysoki, co podkreślali jurorzy i oklaskujący występujących widzowie. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, za pierwsze miejsce były to laptopy ufundowane przez sponsorów:

·        STAROSTWO PRZASNYSKIE

·        FUNDACJA PELIKAN

·        Spółdzielnia Mleczarska CHORZELE

·        JANUSZ OSIADACZ

·        FIRMA „INTER-BOR”

·        J.J MACIEJEWSCY

·        KROPEK

·        PWSZ w CIECHANOWIE

·        STAROSTWO CIECHANOWSKIE

·        STAROSTWO MAKOWSKIE

·        BURMISTRZ MIASTA  i  GMINY CHORZELE

·        WÓJT CZERNIC BOROWYCH

·        WÓJT JEDNOROŻCA

·        WÓJT KRASNEGO

·        WÓJT KRZYNOWŁOGI MAŁEJ

·        WÓJT GMINY PRZASNYSZ

Galę konkursu zakończył wspólny obiad w pięknej oranżerii opinogórskiego muzeum.