Aktualności

 

Kompleksowy program rozwoju Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu

 

 W latach 2017-2019 w szkole w ramach Funduszu Europejskiego będzie realizowany projekt pt. Kompleksowy program rozwoju Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu. Obejmie on 200 uczniów ZSP (160 uczniów klas technikum i 40 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej).

W ramach projektu uczniowie:

  • odbędą płatne staże i praktyki  zawodowe na terenie Mazowsza
  •  wezmą udział w  bezpłatnych kursach i szkoleniach (np. kurs barmański, kurs baristy, kurs kelnerski, kurs spawacza, kurs obsługi opryskiwaczy, kurs kombajnisty)
  • uzyskają nowe uprawnienia i umiejętności zawodowe (operator wózków widłowych, prawo jazdy kat.B, księgowość w małej firmie)
  • będą lepiej przygotowani do podjęcia studiów związanych z wybranym zawodem (np. analiza laboratoryjna żywności – kurs przygotowawczy na studia).

 


Szkoła złożyła także wniosek pt. Europejski staż zawodowy dla młodych rolników i gastronomów. W ramach projektu uczniowie klas technikum rolniczego i technikum żywienia i usług gastronomicznych odbędą staż i praktykę zawodową w Grecji.