Aktualności

ZANIM WYBIERZESZ - REKOLEKCJE DLA MATURZYSTÓW

 

Jak podaje na  swojej stronie GOŚĆ.PL PlOCKI:  „62 tegorocznych maturzystów przygotowuje się duchowo do egzaminu dojrzałości. W Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym spotkał się z nimi bp Piotr Libera”. Ogromnie jestem dumny, że na taką liczbę maturzystów całej Diecezji Płockiej dwudziestu trzech jest naszymi uczniami.

W dniach 24 – 26 stycznia 2018r. maturzyści Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu brali udział w rekolekcjach, które miały im pomóc w refleksji nad czekającą ich niedaleką przyszłością. Pomocą i radą służyli im specjaliści z różnych dziedzin rozwoju duchowego, psychologicznego i społecznego młodzieży. Był czas na radość, zadumę i relaks. Szczególnym gościem okazał się Biskup Płocki - Piotr Libera, który oprócz posługi duchowej podzielił się z młodymi ludźmi wspomnieniami o swoim czasie bycia maturzystą oraz drodze powołania kapłańskiego.

Po więcej informacji oraz wypowiedź naszej uczennicy zapraszam do artykułu ks. Włodzimierza Piętki, kierownika Gościa Płockiego  jednocześnie dziękując mu za udostępnienie zdjęć przez niego wykonanych.

http://plock.gosc.pl/doc/4475590.Maturzysta-sie-stajesz

Dziękując organizatorom za opiekę nad naszą młodzieżą, a młodzieży za godne i pełne zaangażowania uczestnictwo w tej, dla naszej szkoły – kilkunastoletniej, nieprzerwanej tradycji  pragnę  dodać, że zapytani o to, czy pojechaliby jeszcze raz na takie same rekolekcje odpowiadają zgodnie, że z całą pewnością. Myślę, że ich uśmiechnięte twarze są najlepszym potwierdzeniem tych zapewnień.