Aktualności

 

Pierwszy Międzyszkolny Konkurs ,,Young master of cooking” rozstrzygnięty.


Międzyszkolny konkurs umiejętności kulinarnych ,,Young master of cooking” odbył się 15 marca 2018 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z Przasnysza i Jednorożca. Uczennice wykonywały potrawę konkursową, a jury oceniało organizację pracy, technikę wykonania, sposób podania, pomysłowość, konsystencję i smak potraw. Należy podkreślić duże zaangażowaniei kreatywność uczestników konkursu.

 

Laureatką I Międzyszkolnego konkursu umiejętności kulinarnych ,,Young master of cooking’’ została Izabela Zakrzewska uczennica Szkoły Podstawowej nr3 w Przasnyszu, którą do konkursu przygotowywała  Pani Renata Sadowska. Drugie miejsce zajęła Laura Kiersikowska ze Szkoły Podstawowej nr 3, na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Wartacz ze Szkoły Podstawowejnr 2.

 

W konferencji prozdrowotnej ,,Jak jeść i żyć by zdrowym i pięknym być’’ uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych w z Przasnysza i Leszna. W pierwszej części zostali zapoznani z zasadami prawidłowego żywienia, a następnie z najczęstszymi błędami żywieniowymi popełnianymi przez młodzież. Punkty uzyskane w  czasie konkursu wiedzy i konkursu sprawnościowego wyłoniły zwycięzcę. Najlepszy wynik uzyskali Gabriela Kwiatkowska i Jakub Dominik ze Szkoły Podstawowejnr 3.

 

W kategorii juniorów starszych w Konkursie ,,Young master of cooking’’ rywalizowali uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Pierwsze miejsce zajął Klaudiusz Brym z klasy I TŻ, miejsce drugie Kaja Kaczyńska z klasy II TŻ, a miejsce trzecie Jakub Borkowski z klasy I TŻ.

 

Dziękujemy sponsorom: Fundacji „Pelikan” w Sierakowie, Pani Beacie Dziak – Konkolewskiej  Apteka Adonis S.C. i Panu Tadeuszowi Bieńkowskiemu  „Tabisoft” Usługi Informatyczne za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu ,,Young master of cooking” i konferencji prozdrowotnej ,,Jak jeśći żyć by zdrowym i pięknym być”.