Ogromny sukces uczniów ZSP w Przasnyszu!!!

Międzypowiatowy konkurs wokalno – recytatorski pt. „Tej, co nie zginęła”

Finał powiatowego konkursu „Tej, co nie zginęła” w kategorii szkoły średnie odbył się 12 kwietnia o godz. 10.00 w ZSP w Przasnyszu. Uczestników oceniało jury w składzie:

* Beata Szczepankowska – Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele

* Jolanta Siejka – wicedyrektor ZSP w Przasnyszu

* Krzysztof Kowalski – nauczyciel języka polskiego w S.P. nr 3

* Marek Roman – muzyk regionalista

* Zbigniew Olszak – instruktor muzyczny MDK w Przasnysz

* Jan Chmielewski – poeta regionalista.

W kategorii recytacja i śpiew wystąpili przedstawiciele szkół powiatowych z Jednorożca, Chorzel oraz szkół przasnyskich (LO im. KEN, ALO, ZSP).

Pierwsi zaprezentowali się wokaliści, którzy korzystali z wcześniej nagranych podkładów muzycznych lub akompaniamentu jednego instrumentu (zgodnie z regulaminem konkursu). Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami wokalnymi. Jury wyłoniło zwycięzców:

1. Miejsce Angelika Merchel, która wykonała utwór „Kolęda warszawska” (opiekun Tomasz Wójcik)

2. Miejsce Julia Kasyła, która wykonała utwór „Niepodległa” (opiekun Martyna Sternal)

3. Miejsce Adrianna Szyjka, która wykonała utwór „Ojczyzna” (opiekun Krzysztof Drężek)

W kategorii recytacja prezentowane były utwory poetów polskich, a uczestnicy starali się wydobyć z nich treści patriotyczne. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

1. Miejsce Cezary Tyciński, który wykonał fragment „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima (opiekun Barbara Długokęcka)

2. Miejsce Paweł Orłowski, który wykonał fragment „Dziadów cz. III” (Widzenie ks. Piotra) Adama Mickiewicza (opiekun Małgorzata Andrychowska – Białobrzewska)

3. Miejsce Dawid Piotrak, który wykonał utwór „O Polsko” Juliusza Słowackiego (opiekun Bożena Szulc).

Konkurs zakończył się wręczeniem cennych nagród (tabletów, słuchawek oraz pendrive`ów). Zwycięzcy pierwszych miejsc w dwóch kategoriach zmierzą się w finale z uczestnikami międzypowiatowego konkursu, który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 10.00 w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.