,,Młodzieżowy Test ProstaEkonomia.pl”

Zespół Szkół Powiatowych im. mjr Henryka Sucharskiego w Przasnyszu często uczestniczy w konkursach organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie.

19 kwietnia bieżącego roku dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie ,,Młodzieżowy Test ProstaEkonomia.pl” .

Tegoroczny konkurs był współorganizowany przez Stowarzyszenie „Wolni Obywatele” O/Ciechanów, Mazowiecką Izbę Gospodarczą oraz PWSZ w Ciechanowie.

Tematykę stanowił zakres treści filmów edukacyjnych z portalu ProstaEkonomia.pl o wolnym rynku.

W zwycięskiej „dziesiątce” laureatów znaleźli się: Konrad Piotrowski, Iwona Silska (obydwoje z klasy III Technikum Ekonomicznego ZSP w Przasnyszu) oraz Łukasz Zalewski (z klasy II Technikum Informatycznego ZSP w Przasnyszu).

Wśród nagród były do zdobycia: loty widokowe samolotami Ośrodka Pilotażu Ventum Air Flight Academy w Warszawie i Aeroklubu Północnego Mazowsza w Sierakowie k. Przasnysza, tablety, powerbanki, pendrive, smartbandy, nagrody książkowe.

Jednym ze współorganizatorów był także nauczyciel z naszej szkoły pan Tomasz Ulatowski.