W bieżącym roku szkolnym w naszym internacie kontynuowane są zajęcia platsyczne prowadzone przez panią Izabelę Dortan, która tak opowiada o swoim projekcie: „Zajęcia w pracowni batiku w Internacie ZSP w Przasnyszu odbywają się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i środy w godzinach wieczornych. Malujemy w chwili obecnej prace, które miejmy nadzieję uda nam się pokazać szerszej publiczności w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik redukują stres, stany lękowe, wprowadzają odprężenie, rozwijają umiejętności manualne i poznawcze, dają nam możliwości wypowiadania się za pomocą środków artystycznych.

Tworząc prace plastyczne rozwijamy własną wyobraźnię i pomysłowość, uczymy się cierpliwości i precyzji, rozwijamy myślenie twórcze i abstrakcyjne.

Pracując w grupie mamy poczucie przynależności, uzewnętrzniamy własne przeżycia i doznania, odreagowujemy wewnętrzne napięcia.

Ale najważniejsza moim zdaniem jest - radość z tworzenia.

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich, którzy czytają nasze posty i zachęcamy do polubienia lub pozostawienia serduszka”.

 

Więcej  z życia naszych „batikowców” można znaleźć pod linkiem:

 

https://www.facebook.com/groups/batikowi.tworcy.w.internacie.zsp.w.przasnyszu