Nauczyciele naszej szkoły oprócz intensywnej pracy pedagogicznej często udzielają się w życiu naszej społeczności lokalnej. Jedną z takich osób jest pan Krzysztof Miecznikowski – nauczyciel plastyki w ZSP Przasnysz. Od lat aktywnie działa w naszym środowisku artystycznym. Miło nam jest poinformować, że od dziś możemy podziwiać jego kolejne dzieło.

Jak podaje Muzeum Historyczne w Przasnyszu: ”…w parku miejskim im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu odsłonięta została rzeźba „Przaśnika”- legendarnego założyciela miasta. Jej autorem jest lokalny artysta p. Krzysztof Miecznikowski. Uczestnicy uroczystości udali się następnie na wystawę „Złoty wiek Przasnysza” do Muzeum Historycznego w Przasnyszu, gdzie prezentowany był m.in. film opowiadający legendę o młynarzu Przaśniku.”

 Brawo!!! Zapraszamy na spacer do naszego parku i podziwiania rzeźby!!!

 Więcej na ten temat można przeczytać w linku:

https://www.facebook.com/muzeumprzasnysz/