MIĘDZYNARODOWE  TARGI TRANSPORTU, SPEDYCJI  I LOGISTYKI 2019

W miniony piątek (15.03) uczniowie klasy II TL wraz z opiekunami (A. Wolińska  i  A. Domańska) mieli przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki w Nadarzynie.

Celem targów była realizacja największego wydarzenia targowego o zasięgu międzynarodowym, skierowanego do szerokiej gamy przedsiębiorstw branż transportu, spedycji i logistyki, a także pokazanie potencjału branży gościom                                z kraju jak i z zagranicy. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia stanowisk poszczególnych firm oferujących swoje usługi.  Dzięki temu  zapoznali się  z najnowocześniejszymi środkami transportu.

targi logistyki 015
targi logistyki 006
targi logistyki 028

zawody siatkowka 2019 243
zawody siatkowka 2019 253
zawody siatkowka 2019 269
zawody siatkowka 2019 276
zawody siatkowka 2019 285
zawody siatkowka 2019 301
zawody siatkowka 2019 311
zawody siatkowka 2019 062
zawody siatkowka 2019 089
zawody siatkowka 2019 090
zawody siatkowka 2019 092
zawody siatkowka 2019 148
zawody siatkowka 2019 162
zawody siatkowka 2019 165
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

5 marca 2019r. w przasnyskim ZSP odbyły się coroczne zawody  o Mistrzostwo Powiatu Przasnyskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Tradycyjnie już faworytami były drużyny ZSP w Przasnyszu oraz ZSP w Chorzelach. Szkoły te zdominowały rozgrywki i podzieliły między sobą pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach.

W kategorii dziewcząt kolejność miejsc przedstawiała się następująco:

1.      ZSP PRZASNYSZ

2.      ZSP CHORZELE

3.      LO KEN

4.      ALO

Z kolei wśród chłopców tabela wyglądała tak:

1.      ZSP CHORZELE

·       Olszewski Mateusz

·         Paweł Sobieraj

·         Bartek Lewicki

Szkoły powiatowe dobrze przygotowane do tegorocznej rekrutacji - Spotkanie z przedstawicielami Mazowieckiego Kuratorium Oświaty

7 marca 2019 r. hali sportowej ZSP w Przasnyszu odbyło się spotkanie przedstawicieli Mazowieckiego Kuratorium Oświaty z gronem pedagogicznym szkół z terenu powiatu przasnyskiego, samorządowcami oraz rodzicami uczniów. Tematem narady była realizacja reformy oświaty w zakresie tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, gimnazjalnego oraz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok 2019/20120.

Michał Giers – Dyrektor Delegatury Kuratorium w Ostrołęce oraz Anna Wiktorska – Wizytator Mazowieckiego Kuratorium, przedstawili zebranym harmonogram i szczegółowe procedury poszczególnych egzaminów i późniejszej rekrutacji. Potwierdzili również wcześniejsze analizy Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, informując, iż w szkołach prowadzonych przez powiat ryzyko dwuzmianowości jest minimalne i nie powinno odbić się na komforcie nauki uczniów.

Obecny na naradzie Starosta Bieńkowski zadeklarował, że w przypadku jakichkolwiek problemów z dwuzmianowością dokona szybkich działań, np. utworzenia nowych klas, choć osobiście nie przewiduje, aby taki problem wyniknął na naszym terenie. Oczywiście zostały już podjęte przez Zarząd Powiatu pewne kroki, by przygotować się na ewentualne zwiększenie liczby uczniów, jak np. decyzja o dodatkowym wyposażeniu dwóch klasopracowni komputerowych w ZSP w Przasnyszu.

sympozjum dyrektorow 001
sympozjum dyrektorow 017
sympozjum dyrektorow 020
sympozjum dyrektorow 021
sympozjum dyrektorow 027
sympozjum dyrektorow 036
sympozjum dyrektorow 042

Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

14 marca 2019r. w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu odbył się Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla  uczniów klas VIII szkół podstawowych. Celem konkursu było promowanie nauki języka angielskiego, poszerzanie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, nawiązywanie współpracy ze szkołami w regionie, jak również:

·         Motywowanie uczniów do chęci pogłębiania kompetencji językowych.

·         Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się.

·         Stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą i sprawdzenia swoich umiejętności językowych we współzawodnictwie z uczniami z innych szkół.

·         Stworzenie płaszczyzny do komunikacji i współpracy między uczniami i nauczycielami w regionie.

W konkursie wzięło udział  54 uczniów reprezentujących 4 szkoły z terenu powiatu przasnyskiego.

konkurs j. angielskiego marzec 2019 010
konkurs j. angielskiego marzec 2019 013
konkurs j. angielskiego marzec 2019 023
konkurs j. angielskiego marzec 2019 033
konkurs j. angielskiego marzec 2019 036

„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – HISTORIA NIEZNANA”

W ramach obchodów święta Dnia Żołnierzy Wyklętych szkołę  ZSP w Przasnyszu odwiedził dr Jacek Karczewski - dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Celem wizyty było wygłoszenie wykładu dla uczniów  na temat nieznanej historii walk jakie toczyły się na naszym terenie z władzą komunistyczną po II wojnie światowej.  Przybliżone zostały dramatyczne losy mieszkańców naszego regionu  z tamtych lat. Wielu uczniów z niedowierzaniem usłyszało znajome nazwiska swoich krewnych, którzy uczestniczyli w walkach.

Na  spotkaniu mięliśmy przyjemność gościć również Pana Krzysztofa Bieńkowskiego – Starostę Powiatu Przasnyskiego oraz  Pana Stanisława Czarzastego  - Nadleśniczego Nadleśnictwa Przasnysz.

zolnierze wykleci 2019 059
zolnierze wykleci 2019 061