UWAGA UCZNIOWIE!!!

Katecheci naszej szkoły serdecznie zapraszają Was do udziału w 39. Pieszej Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży Przasnysz - Rostkowo, która odbędzie się w najbliższą sobotę - 18 września 2021 r.
Spotykamy się około 14:00 - 14:15 przed kościołem farnym w Przasnyszu. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Płk dypl. Adam Ignacy KOC patronem 2. ORel

ZSP w Przasnyszu miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach nadania imienia patrona płk dypl. Adama Ignacego Koca 2. Ośrodkowi Radioelektronicznemu.

Naszą szkołę reprezentowali: dyr. szkoły – Paweł Szczepkowski oraz uczniowie klas mundurowych wraz z wychowawcami.

Poniżej znajduje się link do artykułu opisującego to wydarzenie:

IMG_20210910_110456
IMG_20210910_110913_1
IMG_20210910_110918_1
IMG_20210910_100141_1
1 2 3 4

„Federacja Rosa” zaprasza do uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie „Miasto skrojone na miarę”. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z góry dziękuję za pomoc.

Michał Mocek

Projekt składa się z cyklu czterech warsztatów, w których weźmie udział w sumie 16 osób.

Poniżej program:

1.      warsztaty etnograficzne na których postaramy się przybliżyć uczestnikom aspekty społeczne, gospodarcze, kulturowe, urbanistyczne powstania miasta Przasnysz. Warsztat potrwa od 4 do 6 godzin. Zostanie poprowadzony przez lokalnych historyków, etnografów.

2.       próba postawienia diagnozy i zbadania oczekiwań młodych mieszkańców wobec miasta - warsztaty zostaną poprowadzone za pomocą atrakcyjnych dla młodzieży technik wywodzących się z Desing Thinking. Planujemy przeprowadzić uczestników przez ścieżkę kreatywnego poszukiwania rozwiązań. Warsztat będzie będzie przeprowadzony przez uprawnionego trenera i obejmował będzie 6 godzin.

3.      warsztat fotograficzny - spojrzenie na miasto przez obiektyw aparatu czy też swojego telefonu, próba złapania w kadrze wycinka codziennego życia Przasnysza, miejskiej architektury, ludzi. Warsztaty potrwają 6 h i zostaną podzielone na 3 spotkania po dwie godziny. Warsztaty zakończą się wernisażem.

4.      warsztaty plastyczne - Widziałem przyszłość -  budowanie wizji przyszłości naszego miasta. Warsztat będzie trwał 8 godzin. Poprowadzą go lokalni plastycy.

Uczestnikami projektu będzie młodzież szkolna ze starszych klas szkół podstawowych i średnich działających na terenie miasta.

Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Z okazji beatyfikacji Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w naszej szkole odbyła się prezentacja multimedialna materiałów o prymasie Tysiąclecia, piosenek i wybranych jego myśli. Uczciliśmy to wydarzenie okolicznościowymi katechezami oraz portretami nowego błogosławionego, które umieszczono w budynkach naszej szkoły oraz w internacie.

Z bogatej spuścizny warto zaczerpnąć myśli Kardynała o człowieku, rodzinie, Kościele. Niezwykłe było dzieło życia tego, który „wszystko postawił na Maryję”. Szczególnie bliskie w naszych czasach stają się słowa” CZAS TO MIŁOŚĆ.

W oprawę zaangażowali się uczniowie, katecheci oraz K. Miecznikowski i M. Mocek.

Nadszedł czas się pożegnać…

Obecny rok szkolny stoi pod znakiem dużych zmian kadrowych w naszej szkole. Na emeryturę odeszli niezwykle zasłużeni dla ZSP w Przasnyszu nauczyciele: Wojciech Włodarczyk oraz Leszek Tyburski. Dziękujemy za wszystkie lata pracy i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie kolejnych pokoleń uczniów.  Życzymy spełnienia w nowych rolach życia!!!

IMG_20210830_100322
IMG_20210830_100440_1