29 listopada 52 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta. Uczestnicy zmierzyli się z 25 pytaniami zamkniętymi. Kilka z tych pytań sprawdzało umiejętność korzystania i czytania mapy, a pozostałe sprawdzały wiedzę z zakresu geografii Polski i świata. Konkurs zamykało jedno pytanie otwarte, w którym uczniowie mieli za zadanie opisać najpiękniejszy według nich region geograficzny w Polsce.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Dziękujemy uczniom za ich udział w konkursie i zaangażowanie, a Radzie Rodziców za dofinansowanie udziału uczniów w konkursie.

Koordynatorkami konkursu były: Marta Tomaszewska-Wróbel i Agnieszka Sitarska.

UWAGA UCZNIOWIE!!!
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE FIZYCZNYM "MODEL ELEKTROWNI JĄDROWEJ".
PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM.
DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELAJĄ ORGANIZATORZY (PANI ANNA DOMAŃSKA ORAZ PANI URSZULA MILEWSKA).

Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

Nasza szkoła znalazła się w gronie 30 laureatów konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Eurpejskich VII”.

„Lekcja o Funduszach Europejskich VII” to projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. W tym roku po raz pierwszy mogły dołączyć do niego szkoły ponadpodstawowe również z województwa mazowieckiego. Nasza szkoła wzięła w nim udział ! W ramach akcji zgłoszone placówki otrzymały pakiet materiałów edukacyjnych (w tym gry planszowe i broszury), na podstawie których nauczyciele przeprowadzili tytułowe Lekcje o Funduszach Europejskich.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był rozwój lokalny. Uczniowie dowiedzieli się czym jest rozwój lokalny, w jaki sposób rozwijają się ich miejscowości, a także poznali sposoby wyrażania swoich potrzeb jako mieszkańców. Założeniem projektu było zachęcenie uczniów do angażowania się w rozwój swoich miejscowości.  Nauczyciele, którzy przeprowadzili w placówkach zajęcia, mogli wraz z uczniami wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”,
w którym należało zgłosić ciekawy pomysł na inwestycję w szkole lub jej okolicy. Projekty mogły dotyczyć różnych zagadnień.

Nasza szkoła również przygotowała swój projekt : „Chill out zone – strefa relaksu, przyjaznej atmosfery i aktywności artystycznej”    i okazał się on być dużym sukcesem. Znaleźliśmy się w gronie 30 laureatów konkursu. Dzięki zaangażowaniu Pani wicedyrektor – Justynie Jaworskiej, nauczycielom  Pani Agnieszce Valentić - Szukała oraz Pani Wiolecie Słomińskiej, a także uczniom klas 1 LOH oraz 4 LOH- p, którzy wraz z nimi pracowali nad projektem  - do naszej placówki trafi nagroda w postaci monitora interaktywnego w komplecie
z głośnikami, dzięki któremu lekcje będą jeszcze ciekawsze. Organizatorzy nie zapomnieli również o zaangażowaniu nauczycieli prowadzących, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.

Pełną listę zwycięzców, a także informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

W dniu 21.11.2022r. uczniowie klas: 1 TL, 4 TLp i 4 TL pojechali na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie parku logistycznego PROLOGIS. Po przybyciu na miejsce przywitali nas przedstawiciele firmy, którzy wręczyli nam  kaski ochronne i kamizelki odblaskowe.  Pani Emila oraz panowie: Jarek, Paweł i Piotr z pasją opowiadali o swojej pracy. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak prosperuje firma, z jakimi kontrahentami współpracuje, na jakiej zasadzie budowane są magazyny oraz jakie materiały wykorzystywane są do pracy przy budynku. Panowie przybliżyli uczestnikom wycieczki nowoczesne technologie, ciekawostki z budowy, zasady działania development. Po zwiedzaniu parku wszyscy uczestnicy otrzymali powerbanki oraz poczęstunek do autokaru.
Następnie cała grupa udała się do Galerii Północnej, by tam kontynuować integrację. Po wspólnie spędzonym czasie szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Przasnysza.
Dziękujemy pracownikom firmy PROLOGIS za poświęcony czas i miłe przyjęcie. Nie możemy zapomnieć także o bardzo wyrozumiałym Panu kierowcy z firmy Fabisiak Przewozy.
tekst: Dorota Adamkowska
zdjecie1