NIEKONWENCJONALNE LEKCJE

JĘZYKA POLSKIEGO W ZSP W PRZASNYSZU

24 i 25 stycznia w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbyły się niekonwencjonalne lekcje języka polskiego. Uczniowie klasy I LOM pod kierunkiem Pani Małgorzaty Majewskiej przygotowali spektakl teatralny - ,, Edyp na ławie oskarżonych”. Mityczne losy Edypa wzbudziły wiele emocji, tym bardziej , że został postawiony przed sądem, odbył się proces a na koniec usłyszeliśmy wyrok. W całość przedsięwzięcia zaangażowano również nauczycieli ZSP , co dodatkowo zintegrowało społeczność szkolną.

W przedstawieniu brały udział następujące osoby:

SKŁAD SĘDZIOWSKI – Patrycja Wierzbicka, Barbara Długokęcka, Andrzej Brocki

PROKURATOR – Patryk Nałęcz

OBROŃCA – Wiktoria Trzcińska

EDYP – Mateusz Czarzasty

ANTYGONA – Natalia Chmielińska

KREON – Dawid Krajewski

TYREZJASZ- Szymon Skała

PROTOKOLANT – Robert Czarzasty

POLICJANT – Wiktor Roman

BIEGŁY SĄDOWY – Olga Mazańska

GŁOS Z WIDOWNI – Dominika Pędzich

NARRATOR – Małgorzata Majewska

NAGŁOŚNIENIE I OPRAWA MUZYCZNA – Mateusz Piotrowski, Tomasz Wójcik