LEKCJE NA STRZELNICY

Uczniowie klas mundurowych ZSP w Przasnyszu  w dniach 18 luty  oraz 21 luty uczestniczyli w zajęciach na terenie Klubu Strzelectwa Sportowego „Kaliber”  w Mławie.

Zajęcia z nauki strzelania na strzelnicy przebiegały  pod okiem instruktorów  i składały  się z dwóch części.

Pierwszą była część teoretyczna, której zadaniem było zapoznanie uczestników z zasadami bezpieczeństwa oraz budową  i działaniem broni palnej. Po niej nastąpiła część praktyczna, w której  uczniowie  uczyli  się jak przyjąć prawidłową postawę strzelecką, załadować magazynek, przeładować i rozładować broń oraz jak oddać celny strzał. Najwięcej emocji budziło strzelanie z broni do tarczy, podczas którego młodzież  miała szansę sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. 

Opiekunami uczniów podczas zajęć byli: M. Majewska, G. Karwacka, R. Przybysz oraz M. Mocek.