Szkoły powiatowe dobrze przygotowane do tegorocznej rekrutacji - Spotkanie z przedstawicielami Mazowieckiego Kuratorium Oświaty

7 marca 2019 r. hali sportowej ZSP w Przasnyszu odbyło się spotkanie przedstawicieli Mazowieckiego Kuratorium Oświaty z gronem pedagogicznym szkół z terenu powiatu przasnyskiego, samorządowcami oraz rodzicami uczniów. Tematem narady była realizacja reformy oświaty w zakresie tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, gimnazjalnego oraz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok 2019/20120.

Michał Giers – Dyrektor Delegatury Kuratorium w Ostrołęce oraz Anna Wiktorska – Wizytator Mazowieckiego Kuratorium, przedstawili zebranym harmonogram i szczegółowe procedury poszczególnych egzaminów i późniejszej rekrutacji. Potwierdzili również wcześniejsze analizy Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, informując, iż w szkołach prowadzonych przez powiat ryzyko dwuzmianowości jest minimalne i nie powinno odbić się na komforcie nauki uczniów.

Obecny na naradzie Starosta Bieńkowski zadeklarował, że w przypadku jakichkolwiek problemów z dwuzmianowością dokona szybkich działań, np. utworzenia nowych klas, choć osobiście nie przewiduje, aby taki problem wyniknął na naszym terenie. Oczywiście zostały już podjęte przez Zarząd Powiatu pewne kroki, by przygotować się na ewentualne zwiększenie liczby uczniów, jak np. decyzja o dodatkowym wyposażeniu dwóch klasopracowni komputerowych w ZSP w Przasnyszu.

sympozjum dyrektorow 001
sympozjum dyrektorow 017
sympozjum dyrektorow 020
sympozjum dyrektorow 021
sympozjum dyrektorow 027
sympozjum dyrektorow 036
sympozjum dyrektorow 042
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7