KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ POWIATOWYCH W PRZASNYSZU

 

8 czerwca 2019 r. Mszą świętą w łódzkiej Archikatedrze, sprawowaną pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Łódzkiej, rozpoczęły się uroczystości podsumowujące Ogólnopolski konkurs „Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży”. W czasie Mszy świętej śpiewała łódzka schola dziecięca, a oprawę liturgiczną przygotowała młodzież z Głowna.

Dalsza część podsumowania konkursu odbyła się w auli budynku łódzkiej kurii. Zanim nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu, młodzież przedstawiła krótką historię Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. W czasie uroczystości podziękowano katechetom, nauczycielom i dyrektorom szkół oraz rodzicom, którzy czuwali nad wykonaniem i dostarczeniem prac konkursowych. Galę finałową poprowadziła młodzież z Tomaszowa Mazowieckiego. Na koniec do wielbienia Boga tańcem porwała zebranych na uroczystości s. Rozalia. M. Agnes, Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, podziękowała s. Noemi oraz wszystkim siostrom zaangażowanym w przeprowadzenie konkursu, a uczestników zachęciła do brania udziału w kolejnych konkursach. Po części oficjalnej, podczas poczęstunku, był czas na rozmowy z siostrami.

Celem konkursu - rekomendowanego przez Komisja Wychowania Katolickiego - było propagowanie literatury biblijnej, rozpowszechnianie kultu Męki Pańskiej oraz promowanie młodych talentów plastycznych i literackich, umożliwiając zaprezentowanie twórczości dzieci i młodzieży szerszemu kręgowi odbiorców.m.in. kultywowanie wielkopostnej tradycji chrześcijańskiej oraz rozbudzenie ekspresji plastycznej dzieci i młodzieży inspirowanej Męką Pańską. Miał na celu spojrzenie przez Mękę Chrystusa na miłość Boga do człowieka. Konkurs plastyczno-literacki wpisuje się w obchody 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa (Siostry Pasjonistki). Organizatorki konkursu – Siostry Pasjonistki – chciały w ten sposób charyzmat Zgromadzenia. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno na terenie diecezji, w których Siostry Pasjonistki posługują, jak i poza nimi (dla zobrazowania skali zainteresowania podam, że z obu warszawskich diecezji wpłynęło na Konkursu prawie 300 prac). Jury miało niełatwe zadanie, aby wybrać najlepsze prace, dlatego postanowiło przyznać dodatkowe wyróżnienia we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wśród laureatów byli reprezentujący Przasnysz i Diecezje Płocką  Damian Kicki – II miejsce i Szymon Czarzasty – wyróżnienie. Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych przełamując stereotypy dotyczące „Zawodówki”, tremę, wstyd udowodnili, że mają w sobie ogromne talenty, które trzeba odkryć i prezentować szerszemu gronu odbiorców. W tym miejscu dziękujemy aktualnym zwycięzcom, nie zapominamy  jednak o innych laureatach z poprzednich lat. Jesteśmy z nich dumni i wdzięczni za chwile wzruszeń jakie były udziałem naszym i ich rodziców.

FB_IMG_1560266726236
FB_IMG_1560266749466
20190608_093903
20190608_094431
20190608_113143
FB_IMG_1560266702261
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6