Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych- I miejsce w gastronomii!!!

23 kwietnia 2021 czworo uczniów klas gastronomicznych brało udział w eliminacjach okręgowych XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w dwóch blokach: gastronomia i technologia żywności.
Na eliminacje okręgowe, które w tym roku odbywały się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie uczniowie udali się pod opieką nauczycielki Agnieszki Olbryś. 
Agnieszka Borkowska z klasy III Tż oraz Klaudiusz Brym z klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych, reprezentowali naszą szkołę w gastronomii, a Justyna Luberadzka z klasy IV Tż  i Dominika Krzykowska z II Tż rywalizowały w bloku technologia żywności.
Uczniowie najpierw zmagali się z testem, który sprawdzał ich wiedzę teoretyczną, a następnie odbyła się część praktyczna, która w tym roku, ze względu na reżim sanitarny, polegała na opisywaniu wykonania niektórych potraw czy procesów technologicznych oraz rozpoznawaniu surowców, produktów i potraw na zdjęciach.
Olimpiada była nietypowa z tego względu, że komisja nie oceniała części praktycznej w czasie eliminacji, tylko prace uczniów były oceniane później. Wszyscy uczniowie wypadli bardzo dobrze.
Uczennica naszej szkoły Agnieszka Borkowska zajęła pierwsze miejsce w bloku gastronomia i zakwalifikowała się na eliminacje centralne, które odbędą się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Bydgoszczy w dniach 28 - 29 maja 2021 r.
Agnieszce życzymy dalszych sukcesów.
IMG_20210423_131252
IMG_20210423_131343
IMG_20210423_131203
Previous Next Play Pause
1 2 3