Marta Soból otrzymała wyróżnienie z rąk Dowódcy 5 MBOT!!!

31 maja br. w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyła się podwójna uroczystość, podczas której 16 świeżo „upieczonych” terytorialsów złożyło przysięgę wojskową, a 25 absolwentów kursu podoficerskiego odebrało mianowania na stopień kaprala.

W 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ słowa roty przysięgi wypowiedziało 16 żołnierzy. To ochotnicy z powiatu ciechanowskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego, mińskiego, siedleckiego, sokołowskiego, wołomińskiego oraz Warszawy. Podczas szkolenia podstawowego, po raz pierwszy zetknęli się z wojskiem. Swoją przygodę rozpoczęli 14 maja, wtedy to zostali powołani do pełnienia terytorialnej służby wojskowej. Dowódca Brygady, płk Mieczysław Gurgielewicz tradycyjnie wręczył listy gratulacyjne ochotnikom, którzy wykazali się największym zaangażowaniem podczas szkolenia podstawowego oraz osiągnęli najlepsze wyniki.

Z dumą informujemy, że wyróżnienie z rąk Dowódcy 5 MBOT odebrała również szer. Marta Soból, 18 – letnia uczennica liceum mundurowego Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, która szkolenie potraktowała jako sprawdzian swoich umiejętności oraz wytrzymałości psychicznej i fizycznej.

– „Szesnastka” spełniła moje oczekiwania, a nawet je przerosła. W trakcie tak krótkiego szkolenia nauczyłam się wielu rzeczy, które będę mogła wykorzystać w dalszej służbie. Dla mnie najcenniejszą cechą WOT jest to, że nadal będę mogła uczyć się, a jednocześnie służyć – powiedziała szer. Marta Soból.

Żołnierze, którzy w sobotnie przedpołudnie złożyli przysięgę swoją służbę będą kontynuować w pododdziałach w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach lub Zegrzu, w zależności o przynależności terytorialnej. Przed nimi kolejne 3 lata szkoleń indywidualnych, specjalistycznych oraz zgrywających.

źródło: https://www.wojsko-polskie.pl/5bot/