„Zakrwiści” powrócili!!!

30. 09. 2021r. - równo rok po upływie “pandemicznego roku” w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu, w cieniu wielkiego serca przebiegła krwiodawcza akcja pt. “Serce sercu“ połączona z rejestracją potencjalnych dawców szpiku. W tym dniu najcenniejszym darem krwi dzielili się młodzi uczniowie naszej szkoły. Jak zwykle zamysłom organizatorów towarzyszyła chęć przekonania młodych ludzi do przełamywania lęków i obaw związanych z wymagającą odwagi postawą bezinteresownego daru z samych siebie, który może uratować komuś życie. Odzew uczniowski przerósł oczekiwania organizatorów - zgłosiło się ok. 70 osób, dla których w znamienitej większości był to pierwszy raz. Wespół z uczniami w akcji wzięli udział również nauczyciele Zespołu, dając w ten przykład jedności w szczytnym celu. Ostatecznie krew oddało 35 uczniów, a jako potencjalni dawcy szpiku zarejestrowało się trzynaście osób (wśród nich Pan Starosta Krzysztof Bieńkowski). Wszystkim dawcom i zarejestrowanym z serca dziękujemy - bez nich ta i wiele innych akcji nie miało by sensu. Dzięki życzliwości i dobremu serce wielu osób mogliśmy godnie uczcić naszych bohaterów, którzy w “domowych” warunkach i w obecności swoich koleżanek i kolegów pierwszy raz honorowo oddali krew. Dziękujemy, przede wszystkim dyrektorowi Pawłowi Szczepkowskiemu za pomoc organizacyjną i udostępnienie pomieszczeń szkolnych oraz kapitanowi Adamowi Krawczykowi z przasnyskiej Jednostki, który zorganizował przyjazd ambulansu wojskowego, W imieniu organizatorów - Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi "Zakrwiści" dziękujemy Panu Staroście i Klubowi HDK Legion przy 2. Orel Przasnysz za cenne pamiątki i gadżety. Pani profesor Zofii Janowskiej i uczennicom technikum żywieniowego za poświęcony wolny czas i przygotowanie pysznego posiłku dla krwiodawców. Sponsorom, bez których nie moglibyśmy docenić bohaterstwa młodych ludzi:

- Panu Karolowi Formeli i Firmie “Dom chleba” za pieczywo i słodkie wypieki;

- Panu Ashraf Youssef i Firmie “Egipt”;

- Panu Michałowi Smolińskiemu i Firmie “Orange”;

- Panu Mateuszowi Chrostowskiemu i Firmie “MultiPunkt”;

- Panu dr. Krzysztofowi Krajewskiemu i Firmie “Krajdent”;

- Firmie “Świat Okien”.

fotokrew2
fotokrew3
fotokrew1
Previous Next Play Pause
1 2 3