Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

 

Nasza szkoła znalazła się w gronie 30 laureatów konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Eurpejskich VII”.

 

„Lekcja o Funduszach Europejskich VII” to projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. W tym roku po raz pierwszy mogły dołączyć do niego szkoły ponadpodstawowe również z województwa mazowieckiego. Nasza szkoła wzięła w nim udział ! W ramach akcji zgłoszone placówki otrzymały pakiet materiałów edukacyjnych (w tym gry planszowe i broszury), na podstawie których nauczyciele przeprowadzili tytułowe Lekcje o Funduszach Europejskich.

 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był rozwój lokalny. Uczniowie dowiedzieli się czym jest rozwój lokalny, w jaki sposób rozwijają się ich miejscowości, a także poznali sposoby wyrażania swoich potrzeb jako mieszkańców. Założeniem projektu było zachęcenie uczniów do angażowania się w rozwój swoich miejscowości.  Nauczyciele, którzy przeprowadzili w placówkach zajęcia, mogli wraz z uczniami wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”,
w którym należało zgłosić ciekawy pomysł na inwestycję w szkole lub jej okolicy. Projekty mogły dotyczyć różnych zagadnień.

 

Nasza szkoła również przygotowała swój projekt : „Chill out zone – strefa relaksu, przyjaznej atmosfery i aktywności artystycznej”    i okazał się on być dużym sukcesem. Znaleźliśmy się w gronie 30 laureatów konkursu. Dzięki zaangażowaniu Pani wicedyrektor – Justynie Jaworskiej, nauczycielom  Pani Agnieszce Valentić - Szukała oraz Pani Wiolecie Słomińskiej, a także uczniom klas 1 LOH oraz 4 LOH- p, którzy wraz z nimi pracowali nad projektem  - do naszej placówki trafi nagroda w postaci monitora interaktywnego w komplecie
z głośnikami, dzięki któremu lekcje będą jeszcze ciekawsze. Organizatorzy nie zapomnieli również o zaangażowaniu nauczycieli prowadzących, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.

 

Pełną listę zwycięzców, a także informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja