KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ POWIATOWYCH W PRZASNYSZU

8 czerwca 2019 r. Mszą świętą w łódzkiej Archikatedrze, sprawowaną pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Łódzkiej, rozpoczęły się uroczystości podsumowujące Ogólnopolski konkurs „Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży”. W czasie Mszy świętej śpiewała łódzka schola dziecięca, a oprawę liturgiczną przygotowała młodzież z Głowna.

Dalsza część podsumowania konkursu odbyła się w auli budynku łódzkiej kurii. Zanim nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu, młodzież przedstawiła krótką historię Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. W czasie uroczystości podziękowano katechetom, nauczycielom i dyrektorom szkół oraz rodzicom, którzy czuwali nad wykonaniem i dostarczeniem prac konkursowych. Galę finałową poprowadziła młodzież z Tomaszowa Mazowieckiego. Na koniec do wielbienia Boga tańcem porwała zebranych na uroczystości s. Rozalia. M. Agnes, Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, podziękowała s. Noemi oraz wszystkim siostrom zaangażowanym w przeprowadzenie konkursu, a uczestników zachęciła do brania udziału w kolejnych konkursach. Po części oficjalnej, podczas poczęstunku, był czas na rozmowy z siostrami.

Celem konkursu - rekomendowanego przez Komisja Wychowania Katolickiego - było propagowanie literatury biblijnej, rozpowszechnianie kultu Męki Pańskiej oraz promowanie młodych talentów plastycznych i literackich, umożliwiając zaprezentowanie twórczości dzieci i młodzieży szerszemu kręgowi odbiorców.m.in. kultywowanie wielkopostnej tradycji chrześcijańskiej oraz rozbudzenie ekspresji plastycznej dzieci i młodzieży inspirowanej Męką Pańską. Miał na celu spojrzenie przez Mękę Chrystusa na miłość Boga do człowieka. Konkurs plastyczno-literacki wpisuje się w obchody 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa (Siostry Pasjonistki). Organizatorki konkursu – Siostry Pasjonistki – chciały w ten sposób charyzmat Zgromadzenia. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno na terenie diecezji, w których Siostry Pasjonistki posługują, jak i poza nimi (dla zobrazowania skali zainteresowania podam, że z obu warszawskich diecezji wpłynęło na Konkursu prawie 300 prac). Jury miało niełatwe zadanie, aby wybrać najlepsze prace, dlatego postanowiło przyznać dodatkowe wyróżnienia we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wśród laureatów byli reprezentujący Przasnysz i Diecezje Płocką  Damian Kicki – II miejsce i Szymon Czarzasty – wyróżnienie. Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych przełamując stereotypy dotyczące „Zawodówki”, tremę, wstyd udowodnili, że mają w sobie ogromne talenty, które trzeba odkryć i prezentować szerszemu gronu odbiorców. W tym miejscu dziękujemy aktualnym zwycięzcom, nie zapominamy  jednak o innych laureatach z poprzednich lat. Jesteśmy z nich dumni i wdzięczni za chwile wzruszeń jakie były udziałem naszym i ich rodziców.

FB_IMG_1560266726236
FB_IMG_1560266749466
20190608_093903
20190608_094431
20190608_113143
FB_IMG_1560266702261

UDZIAŁ MŁODZIEŻY ZSP W II EDYCJI FESTIWALU POEZJI „RHYMES FROM US”

UCZNIOWIE KLASY II TECHNIKUM INFORMATYCZNEGO: JULIA KUKAWKA ORAZ JAKUB SMOLIŃSKI WSPANIALE ZAPREZENTOWALI SWÓJ POTENCJAŁ ARTYSTYCZNY W FESTIWALU POEZJI  ANGLOJĘZYCZNEJ,  ZORGANIZOWANYM  PRZEZ SP NR 3 W PRZASNYSZU. W WYDARZENIU WZIĘLI UDZIAŁ UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW ORAZ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH Z POWIATU PRZASNYSKIEGO. WSZYSCY UCZESTNICY ZASŁUŻYLI NA OGROMNE BRAWA.

VALENTIC 258
VALENTIC 225
VALENTIC 241

OGÓLNOPOLSKIE TARGI ROLNICZE

„OPEN FARM”

W SIERAKOWIE

W dniach 1 – 2 czerwca 2019r. na Ogólnopolskich Targach Rolniczych OPEN FARM SIERAKOWO uczniowie klas II TR I I TŻ brali udział w Międzynarodowym Turnieju Szkół Rolniczych AGROLYMPICS POLAND 2019.

ZSP Przasnysz był współgospodarzem imprezy.

Uczniowie z 16 krajów współzawodniczyli w 18 konkurencjach. Pionierski udział Kacpra Olszewskiego z II TR i Katarzyny Dzielińskiej z klasy I TŻ w składzie 4 – osobowej międzyszkolnej drużyny „Poland 2” zaowocował zaszczytnym 3 miejscem.

„DOBRE PRAKTYKI I TRADYCJE KULINARNE”

W poniedziałek, 10 czerwca 2019 w przasnyskim ZSP odbyła się konferencja „Mazowieckie dobre praktyki kulinarne – produkt lokalny i tradycyjny’. Wydarzenie to organizowane było przez:

·       Samorząd Województwa Mazowieckiego,

·       Starostę Przasnyskiego,

·       Lokalna Grupę Działania „Północne Mazowsze”.

Na spotkaniu poruszane były zagadnienia związane z identyfikacją produktów lokalnych, możliwościami i sposobami wprowadzania ich na Listę Produktów Tradycyjnych, promocją regionu poprzez produkt lokalny. W przerwach pomiędzy poszczególnymi prelekcjami odbywał się konkurs kulinarny na najsmaczniejszy wyrób regionalny. Wszystkie potrawy były wyśmienite. Zwyciężczyniami zostały panie z koła gospodyń wiejskich w Grudusku. Uczestnikom konkursu zostały wręczone nagrody od Starosty Powiatu Przasnyskiego oraz przedstawiciela Lokalnej Grupy Działania „Północne Mazowsze”.

czerwic 2019 578
czerwic 2019 604
czerwic 2019 608
czerwic 2019 610
czerwic 2019 611
czerwic 2019 614
czerwic 2019 631
czerwic 2019 684
czerwic 2019 688
czerwic 2019 691
czerwic 2019 520
czerwic 2019 532
czerwic 2019 543
czerwic 2019 566
czerwic 2019 572
czerwic 2019 575
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Dnia 03.06.2019 w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny organizowany dla uczniów klas pierwszych i drugich liceum i technikum.

Zgłosiło się 12 uczniów. Celem konkursu było:

- upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów

- rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów

- kształtowanie logicznego myślenia.

Zwyciężczynią została: AMELIA KLAUDIA KAWIECKA – uczennica klasy pierwszej technikum ekonomicznego, która zostanie nagrodzona podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.