20 maja 2022r. uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu: Aleksandra Karwacka, Kamil Płocharczyk, Kacper Szczepański i Janek Liszewski pod opieką Bogusława Brykały przeprowadzili w ramach zadań konkursowych "żywą lekcję historii". W pięknej i nowocześnie wyposażonej klasopracowni, Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie (naszej młodszej siostrze ?), dzięki życzliwości Pani Dyrektor Joannie Glince przybliżyli młodzieży postać i miejsca związane z postacią Zacheuszu Wiktora Nowowiejskiego ps. Jeż.

processed-ce308e23-b7c8-4fd4-ab29-4ecaca3808c6_H3XRzq26
processed-94b14858-df99-45ee-9cb7-71aa03555df5_NnH8tAJx
processed-fe8e5c5a-7870-4105-a656-ab69261567ec_Cjbnx36I
processed-9476d08d-60e6-4379-9863-a1960366cd26_LUCQmsML
processed-fab82edb-de46-4467-9ca5-5c76a07b9a7f_AdaDmID2

STACJA GRAWITACJA

17 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły, klasy : I OPW, I LOM i III LOMp , uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem podróży była ,,STACJA GRAWITACJA”. Wyjątkowe miejsce rozlokowane na 1300 m2, w którym mieliśmy do dyspozycji ogromny park trampolin, tor przeszkód, park linowy i ściankę wspinaczkową. Następnie udaliśmy się na paintball laserowy, gdzie podzieleni na kilka drużyn, wzięliśmy udział w grze taktycznej. Wyjazd dostarczył nas ogrom emocji sportowych. Na koniec wyczerpującego dnia obejrzeliśmy dobry film. Nad całością czuwali nasi opiekunowie.

m4
m1
m2
m3
1 2 3 4

W ostatni weekend odbyło się szkolenie dla uczniów branżowej szkoły I stopnia: dla kierunku mechanik pojazdów samochodowych. To już kolejne działanie w ramach projektu ZINTEGROWANY ROZWÓJ SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO.

Szkolenie miało na celu przypomnienie, uzupełnienie i usystematyzowanie wiedzy związanej  z  kontrolą  i  prawidłowym  ustawieniem  geometrii  w pojazdach samochodowych. Tematyka szkolenia pozwoliła na poznanie możliwości jakie daje dostarczony  w  ramach  projektu  sprzęt  3D. Uczniowie  poznali procedurę postępowania i zasady obsługi nowoczesnego urządzenia.

Szkolenie składało się z części teoretycznej oraz części praktycznej i obejmowało zagadnienia:

·Klasyczne objawy i problemy związane geometrią układu kierowniczego.

·Cele pomiaru ustawienia geometrii kół.

·Zbieżność kół.

·Kąt pochylenia koła definicja.

·Kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy.

·Kompensacja bicia kół.

·Relacje pomiędzy zbieżnością i symetrią pojazdu.

·Różnica kątów skrętu kół.

·Maksymalny kąt skrętu kół.

·Sposoby regulacji geometrii zawieszeń -stosowane  elementy  regulacyjne  oraz korekcyjne.

·Ustawienie wahaczy poprzecznych.

·Ustawienie przedniej osi.

·Ustawienie tylnej osi.

·Procedury kalibracyjne powiązane z regulacją ustawienia kół pojazdu.

W części praktycznej młodzież sprawdzała i regulowała geometrię na pojeździe i sprzęcie szkolnym. Uczestnicy dokonali inspekcji pojazdu oraz pomiaru i regulacji geometrii w systemie 3D.

W ramach projektu szkoła otrzymała doposażenie bazy dydaktycznej w postaci:

·Przyrządu do geometrii kół 3D, a także

·Stacji klimatyzacji automat (kompletne stanowisko).

Są to nowoczesne urządzenia przeznaczone do obsługi współczesnych pojazdów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych. Innowacja w projekcie polega na zmianie sposobu przekazywania umiejętności praktycznych i rozszerzeniu zakresu wiedzy teoretycznej dotyczącej obszarów układu komfortu jazdy, układu kierowniczego, układu zawieszenia i układu bezpieczeństwa jazdy.

6(3)
5(5)
4(5)
3(6)
2(7)
1(7)

Konkurs Matematyczny Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu rozstrzygnięty!!!

20 maja 2022 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbyło się podsumowanie Konkursu Matematycznego, który miał miejsce 28 kwietnia.

W konkursie wzięło udział 40 uczniów szkół podstawowych Powiatu Przasnyskiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas ósmych z Duczymina, Krzynowłogi Małej, Krasnego, Pościenia, Krukowa, Zarąb, Czernic Borowych oraz Przasnysza. Wyróżnieni uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody, a ich nauczyciele podziękowania.

Zwycięzcami zostali:

1 miejsce zdobył Jakub Rudziński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu; opiekun Pani Aleksandra Granecka

2 miejsce zdobył Jakub Łączyński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu; opiekun Pan Tomasz Rutkowski

3 miejsce zdobyła Lidia Bęcławska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu; opiekun Pani Ewa Nażgiewicz

Nagrody i dyplomy dla uczestników zostały ufundowane przez:

- Pana Szymona Knieć- firma ,,Knieć”- tablet Lenovo

- Państwa Małgorzatę i Andrzeja Fijałkowskich- sklep ,,Gadżetomania”słuchawki bezprzewodowe JBL

- Radę Rodziców Zespołu Szkół Powiatowych- głośniki bezprzewodowe JBL oraz słodycze dla uczestników

- Pana Zbigniewa Szmalc- puzzle i słodycze dla zwycięzców

- Hurtownię Jumida- kubki dla uczestników

- Hurtownię Ania- kalkulatory i notesy dla uczestników

Zwycięzcom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy w osobach Renata Kosman, Dorota Szmalc, Bogumiła Chachulska i Wioletta Słomińska kierują również serdeczne podziękowania do wszystkich osób, które pomogły w przygotowaniu konkursu. Szczególne podziękowania dla Pani Katarzyny Szmytkowskiej.

1 2 3 4