• ,,ALEJĄ GWIAZD – WIZYTA W ŁÓDZKIEJ FILMÓWCE!”

     • 9 grudnia, o godz. 6.45 wyruszyliśmy na  niesamowitą przygodę.  Rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta i wizyty w Łódzkiej Szkole Filmowej. Zobaczyliśmy najciekawsze fragmenty reprezentacyjnej ulicy Piotrowskiej,  jednej z najdłuższych ulic handlowych w Europie.

       Ruszyliśmy śladami Juliana Tuwima i Aleją Gwiazd, która liczy już sobie ponad 20 lat. Pomysłodawcą stworzenia łódzkiej Alei Gwiazd był związany z Łodzią reżyser i pedagog Jan Machulski. Pierwowzorem miała być zlokalizowana w Los Angeles Walk of Fame, która upamiętnia osobistości świata show-biznesu. Autorem projektu gwiazdy jest artysta grafik Andrzej Pągowski. Wszystkie gwiazdy wykonane są z mosiądzu i wmontowane w granitowe tablice wielkości 1 m kw.

      W Łódzkiej Szkole Filmowej przywitaliśmy się z Misiem Uszatkiem i zajrzeliśmy, po cichutku w ciekawsze miejsca. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak krasnoludki, przy filmowych rekwizytach.

      Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wizytę w Orientarium.  I to było to ! Orientatrium, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce, w którym możemy spotkać zwierzęta, naturalnie występujące  na terenie Azji. Jego królami są Alexander – największy słoń indyjski w Europie i Taru, jego młodszy i mniejszy kolega. Oba słonie są gwiazdami łódzkiego zoo. Tłumy zbierają się przed ich wybiegiem o godzinie 15.30, kiedy to odbywa się karminie, podczas którego można oglądać, jak słonie pływają w ogromnym basenie. Łódzkie Orientarium to jedyne tego typu miejsce w Polsce.  Z pewnością warto je odwiedzić przy okazji pobytu w Łodzi. Jednak na wszystkich uczestnikach wycieczki największe wrażenie zrobiły akwaria i tunel wodny.

      Ostatnim punktem programu było Centrum Handlowe Manufaktura, a w nim Muzeum Fabryki. Poznaliśmy tam historię rodziny Poznańskich i ich fabryki. Dowiedzieliśmy się , w jaki sposób bawełna staje się przędzą i kiedy zmienia się w tkaninę. Niesamowite wrażenie wywarła na nas łódzka architektura, szczególnie Łódź Fabryczna.

      Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy II OPW, II LOH, II LOM i I LOH. Nad całością czuwali nasi opiekunowie : Małgorzata Majewska,  Magdalena Prekiel i Grażyna Karwacka.  Dziękujemy za wspaniały wyjazd i czekamy na kolejny!

     • Zebrania z rodzicami 19 i 20 grudnia

     • W dniach  19 i 20 grudnia 2022r. o godz 16:30 oraz 17:30 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów.

      19.12.2022  16:30

      31     1 LOH1/ p.Ewa Olkowska

      32     1 OPW/ p.Tomasz Krynicki

      51     1 m/ p.Joanna Skowrońska

      123   2 TL/ p.Bogusław Brykała

      126   1 LOM/ p.Marcin Kosman

      130   1 TL/ p.Katarzyna Goś-Góralczyk

      131   1 Ti/ p.Małgorzata Witkowska

      101   1 c/ p.Grażyna Sosnowska

      102   1 LOH/ p.Agnieszka Valentić-Szukała

      105   1 Ti1, 1 TS/ p.Urszula Milewska

      107   1 LOK/ p.Monika Sadowska

      108   1 TL1, 1TE / p.Grażyna Karwacka

      109   1 TŻ/ p.Irena Dołęga

      19.12.2022  17:30

      31     2 Ti/ p.Dorota Socha

      32     3 Tlot / p.Magdalena Morawska

      51     2 OPW/ p.Małgorzata Majewska

      123   2c, 2m/ p.Mariusz Cichocki

      126   2 TS/ p.Grzegorz Cołosiński

      130   2 LOH, 2 LOM/ p.Magdalena Prekiel

      131   3 LOH  / p.Renata Kosman

      101   3 TS / p.Marta Łada

      102   3 TL / p.Agnieszka Sitarska

      105   3 OPW/ p.Michał Wyrzykowski

      107   3 TŻ/ p.Agnieszka Olbryś

      109   3 TL1 / p.Anna Kamińska

      20.12.2022  16:30

      31     1 TR/ p.Beata Kasuła

      32     2 TR, 2 TŻ/ p.Justyna Jaworska

      51     4 TEp, 4 TŻp / p.Agnieszka Zawiślińska

      123   4 Tip / p.Małgorzata Bąkowska

      126   3c, 3m/ p.Sławomir Rykowski

      129   4 TRp, 4 TSp / p.Joanna Ciesielska-Lipka

      130   4 TLp / p.Dorota Adamkowska

      131   3 TR / p.Dorota Szmalc

      101   3 Ti / p.Małgorzata Jaworska-Olsztyn

      102   3 LOH1, 3 LOM1/ p.Anna Domańska

     • Wycieczka do Torunia 6 grudnia 2022 r.

     • Wycieczka do Torunia 6 grudnia 2022 r.

      Wycieczka do Torunia 6 grudnia 2022 r.

      Dnia 6 grudnia 2022 r. odbyła się wycieczka do Torunia. Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań młodzieży naukami przyrodniczymi oraz historią, poznawanie kraju oraz integracja grupy. Opiekunami wycieczki byli Urszula Milewska, Wioletta Słomińska i Monika Sadowska.

                      Na początku uczniowie z przewodnikiem zwiedzali Stare Miasto, a w nim m.in. ruiny zamku krzyżackiego, kościół św. Jakuba, krzywa wieża, teatr kukiełkowy, Ratusz Staromiejski, rynek staromiejski, pomnik Mikołaja Kopernika słuchając przy tym ciekawych legend. Starówka Torunia wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mogli też zobaczyć, jak wygląda jarmark bożonarodzeniowy i obejrzeć iluminacje oraz choinkę na rynku staromiejskim.

                      Kolejnym punktem wycieczki był Dom Mikołaja Kopernika, w którym mieści się muzeum łączące nowoczesną technologię i historię oraz architekturę tej średniowiecznej budowli. Uczniowie mogli zobaczyć, jak mieszkał Mikołaj Kopernik. Poznali biografię i działalność tego wybitnego polskiego astronoma.

                      Następnie uczniowie sprawdzali swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach wypieku piernika poznali przy tym tradycje wypieku, historię miasta, średniowieczną kulturę i język, a wykonane pierniki zabrali do domów.

                      Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyło się Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Prezentowana była w nim wystawa „Ścieżka dorastania”. Zwiedzanie podzielone było na trzy części. Pierwsza część to emocje i uczucia towarzyszące w procesie dorastania, druga - dotyczyła podejmowanych życiowych wyborów, które wpływają na późniejsze dorosłe życie i ostatnia dotycząca tego jak rodzą się zainteresowania.

                      Ostatni punkt wycieczki to McDonald w drodze powrotnej.

                      Uczniowie zadowoleni wrócili do miejsca zbiórki skąd odebrali ich rodzice.

      Tekst: Urszula Milewska

    • Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”
     • Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

     • Nasza szkoła znalazła się w gronie 30 laureatów konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Eurpejskich VII”.
     • Konkurs: Model elektrowni jądrowej

     • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE FIZYCZNYM "MODEL ELEKTROWNI JĄDROWEJ".

      PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM.

      DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELAJĄ ORGANIZATORZY (PANI ANNA DOMAŃSKA ORAZ PANI URSZULA MILEWSKA).

     • Wycieczka logistyków

     • Nowa galeria Wycieczka logistyków została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 21.11.2022r. uczniowie klas: 1 TL, 4 TLp i 4 TL pojechali na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie parku logistycznego PROLOGIS. Po przybyciu na miejsce przywitali nas przedstawiciele firmy, którzy wręczyli nam  kaski ochronne i kamizelki odblaskowe.  Pani Emila oraz panowie: Jarek, Paweł i Piotr z pasją opowiadali o swojej pracy. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak prosperuje firma, z jakimi kontrahentami współpracuje, na jakiej zasadzie budowane są magazyny oraz jakie materiały wykorzystywane są do pracy przy budynku. Panowie przybliżyli uczestnikom wycieczki nowoczesne technologie, ciekawostki z budowy, zasady działania development. Po zwiedzaniu parku wszyscy uczestnicy otrzymali powerbanki oraz poczęstunek do autokaru.

      Następnie cała grupa udała się do Galerii Północnej, by tam kontynuować integrację. Po wspólnie spędzonym czasie szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Przasnysza.

      Dziękujemy pracownikom firmy PROLOGIS za poświęcony czas i miłe przyjęcie. Nie możemy zapomnieć także o bardzo wyrozumiałym Panu kierowcy z firmy Fabisiak Przewozy.

      tekst: Dorota Adamkowska

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
    • +48 29 752 23 00
    • Mazowiecka 25

     06-300 Przasnysz Przasnysz
     Poland
    • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
     +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
     +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
     +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
     +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
     +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
  • Galeria zdjęć

    brak danych