• Wycieczka do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

• Nowa galeria Wycieczka do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Wojciecha Pietrzaka i Pana Konrada Kasuły  odwiedzili Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Młodzież z bliska miała okazję zobaczyć kolekcję ponad 300 zabytkowych pojazdów dziś już niespotykanych na naszych drogach. Wśród eksponatów wyselekcjonowane były samochody osobowe, ciężarowe, wózki dziecięce, rowery, motocykle, autobusy, samoloty a także sprawne czołgi.Podczas zwiedzania z przewodnikiem uczniowie poznali liczną kolekcję niespotykanych dziś rekwizytów. Były to m.in. maszyny do pisania, gramofony, kufry, pierwsza stacja paliw z lat 20-tych oraz liczne pamiątki związane z okresem PRL-u. Największym zainteresowaniem cieszyły się samochody znanych osób kultury i polityki m.in. Fiat prezydenta Kwaśniewskiego, Mercedes Lody Halamy, Zis cabrio Józefa Stalina, Volvo prezydenta Lecha Wałęsy, Peugeot Wojciecha Jaruzelskiego oraz pojazdy, które brały udział w wielu produkcjach filmowych i zagranicznych m.in. w serialu Czas honoru, Jan Paweł II, Człowiek który został papieżem, Katyń A. Wajdy i wiele innych.Uczniowie wysłuchali prelekcji założyciela kolekcji Pana Mikiciuka (właściciela muzeum ),który przeprowadził nas przez ewolucję samochodu od czasów Leonarda da Vinci do współczesności.Podczas wycieczki podopieczni mieli możliwość wejścia do wybranych eksponatów i integracji na świeżym powietrzu.Wizyta w Muzeum Motoryzacji i Techniki była niezapomnianym przeżyciem. Część warsztatowa pozwoliła cofnąć się w czasie, bezpośrednio obcować z ponad 100-letnią historią rekwizytów techniki i historią pojazdów mechanicznych.