• TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH

     • Nowa galeria TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH została dodana do albumu fotograficznego

      W niedzielę 17.09.2023 r. na boisku OSIR w Przasnyszu, odbył się Turniej piłki nożnej dla klas mundurowych z okazji 84 rocznicy sowieckiej inwazji na Polskę. Jego organizatorami byli: 2 ORel w Przasnyszu oraz Ciechanowsko – Ostrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta Krzysztof Bieńkowski. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn złożonych z uczniów klas o profilach mundurowych z okolicznych szkół średnich. Rozgrywki przebiegały w atmosferze sportowej walki i gry fair play. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły i obydwa wypadły znakomicie zajmując I oraz III miejsce.

       

      Klasyfikacja końcowa turnieju:

      · I miejsce – ZSP Przasnysz (drużyna nr 1),

      · II miejsce – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce,

      · III miejsce – ZSP Przasnysz (drużyna nr 2),

      · IV miejsce – zespół Szkół Społecznych STO w Raciążu,

      · V miejsce – Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu,

      · VI miejsce – Szkoła Techniczna BZDZ w Ciechanowie.

       

      Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Antosiak (ZSP Przasnysz – drużyna nr 1), zaś najlepszym strzelcem Mateusz Kołodziejczyk (Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce). Tytuł najlepszego bramkarza przyznano Jakubowi Smolińskiemu (ZSP Przasnysz – drużyna nr 1). Opiekę nad zespołami ZSP sprawowali: Tomasz Krynicki i Michał Wyrzykowski.

     • Wernisaż wystawy batiku

     • 18 września 2023 roku o godz. 19.00 - w Internacie ZSP w Przasnyszu odbył się wernisaż wystawy batiku. Swoje prace prezentowali wychowankowie internatu, którzy uczęszczają na zajęcia do pracowni "Batikowi Twórcy" działającej w internacie. Wystawa została zorganizowana z okazji 100-lecia ZSP.

      100-lecie to piękna rocznica. Historia szkonictwa zawodowego po odzyskaniu niepodległości przez Polskę (1918) rozpoczyna się na terenie naszego powiatu w 2023 roku. W tym roku została zbudowana i oddana do użytku Sejmikowa Szkoła Rolnicza w Rudzie k/Przasnysza (obecnie obszar miasta Przasnysz). Kształciła młodzież męską z terenu pow. przasnyskiego. Nauka trwała 11-miesięcy. Uczniowie mieszkali na miejscu, płacili za wikt i opierunek (15, potem 20 zł miesięcznie), samo kształcenie w szkole było bezpłatne. Przy szkole znajdowało się ponad 60-hektarowe gospodarstwo z ziemią uprawną, dużym sadem, ogrodem, pasieką i budynkami gospodarczymi w których hodowano bydło rasy czerwona-polska, owce i trzodę chlewną.

      Nauka odbywała się na zasadzie łączenia teorii z praktyką, uczniowie uczęszczali na zajęcia teoretyczne, a później stosowali tą wiedzę w praktyce zajmując się uprawą roli, sadu, ogrodu i hodowlą zwierząt.

      Za bardzo dobre wyniki w nauce po ukończeniu szkoły otrzymywali nagrody rzeczowe w postaci zwierząt hodowlanych - to były nagrody znacznej wartości. Szkołę Rolniczą w Rudzie ukończył na początku lat trzydziestych mój stryj Edmund Czarzasty ze Świniar. W opowieściach rodzinnych zawsze jawił się jako osoba bardzo obowiązkowa i odpowiedzialna. Był bardzo dobrym uczniem. Stryj również taką nagrodę rzeczową po ukończeniu szkoły otrzymał.

      A teraz może trochę o tym skąd wziął się batik w internacie. Jakieś 8 lat temu zainteresowałam się tą techniką malarską. Uczęszczałam na zajęcia do Pracowni Batiku "MAMUT", która znajduje się w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. Instruktorem w pracowni "MAMUT" jest Pan Tomasz Jakubowski. Tam też poznałam podstawy tworzenia w tej technice. Więcej na temat batiku możecie Państwo przeczytać na naszej stronie na facebooku (Batikowi Twórcy w Internacie ZSP w Przasnyszu).

      Okało 4 lat temu powstał pomysł, żeby utworzyć pracownię batiku w internacie. Propozycję, by poprowadzić takie zajęcia otrzymałam od ówczesnego w-ce dyrektora Pana Wojciecha Włodarczyka. I tak to się zaczęło - rozpoczęliśmy gormadzić materiały i potrzebne pomoce, powstały pierwsze prace. Nadmienię jeszcze tylko, że w tym okresie mielismy również do czynienia z pandemia i nauką zdalną.

      Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik redukują stres, stany lękowe, wprowadzają odprężenie, rozwijają umiejętności manualne i poznawcze, dają nam możliwości wypowiadania się za pomocą środków artystycznych. Tworząc prace plastyczne rozwijamy własną wyobraźnię i pomysłowość, uczymy się cierpliwości i precyzji, rozwijamy myślenie twórcze i abstrakcyjne. Pracując w grupie mamy poczucie przynależności, uzewnętrzniamy własne przeżycia i doznania, odreagowujemy wewnętrzne napięcia.

      Dlatego zajęcia w naszej pracowni traktujemy bardziej jako formę spotkań, może nawet terapii niż wielki profesjonalizm. Młodzież przychodzi spotkać się, porozmawiać, a przy okazji poznaje nową technikę malarską.

      Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych. Pierwsze prace powstały ok. 3,5 roku temu a ich autorem był Hubert Bladosz. W ciągu tych kilku lat przewinęło się przez pracownię sporo naszych wychowanków, niektórzy przychodzili pomalować, a inni popatrzeć i zwyczajnie pogadać (Hubert Bladosz, Kasia Sztukert, Dominika Czajkowska, Julia Mróz, Kamila Szymańska, Natalia Skowrońska, Julia Bakuła, Bartek Czekaliński, Patrycja Jachimowska, Magda Świder, Piotr Bugaj, Maja Moszczyńska, Patrycja Czaplicka, Jakub Dudek, Kacper Skowroński, Klaudia, Łazarska). Powstało przez ten okres ok. 50 prac w różnych formatach i o różnorodnej tematyce. Cyklicznie – dwa razy w roku (w okolicach Bożego Narodzenia i wiosną) organizujemy wystawy, na których prezentujemy efekty naszych działań.

      Opiekun Pracowni “Batikowi Twórcy” Izabela Dortan

     • Łódź 26-27.09.2023

     • Nowa galeria Łódź 26-27.09.2023 została dodana do albumu fotograficznego

       

      W dniach 26-27 września 2023 grupa młodzieży z naszego technikum wybrała się na wycieczkę do Łodzi. Wyjazd był zrealizowany z dofinansowaniem Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki było wsparcie procesu edukacyjnego uczniów poprzez poznanie miejsc ciekawych pod względem historycznym, kształtowanie szacunku dla dziedzictwa narodowego i polskiej kultury, a także integracja młodzieży z różnych zespołów klasowych.

      Pierwszy dzień młodzież wraz z opiekunami: Małgorzatą Jaworską-Olsztyn, Anną Skolimowską, Michałem Mockiem oraz Konradem Kasułą rozpoczęła od wizyty w Ogrodzie Zoologicznym wraz z Orientarium Największe wrażenie zrobił na Nas ogromny zbiornik wodny z podwodnym tunelem, gdzie można między innymi podziwiać rekiny i płaszczki.

      Następnym punktem programu była Ulica Piotrkowska - najciekawsze fragmenty najbardziej znanej ulicy w naszym kraju i jednej z najdłuższych ulic handlowych w Europie (ok. 4,2 km). Uczniowie podziwiali wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego, gdzie historia i kultura przenika się na każdym kroku. Uczestnicy wycieczki odwiedzili również Muzeum Miasta Łodzi – jedno z najciekawszych łódzkich muzeów znajdujących się w reprezentacyjnej rezydencji wybudowanej dla rodziny jednego z najzamożniejszych fabrykantów XIX-wiecznej Łodzi – Izraela K. Poznańskiego. Poza ekspozycją wnętrz fabrykanckich z przełomu wieków XIX i XX, wystawą prezentującą dzieje Łodzi przemysłowej, szereg saloników zaaranżowano na ekspozycje poświęcone artystom związanym z Łodzią m. in. prezentując pamiątki po Arturze Rubinsteinie, Julianie Tuwimie, Karlu Dedeciusie a także Marku Edelmanie. Na koniec młodzież odwiedziła Manufakturę – atrakcję turystyczna dla przyjezdnych, miejsce spotkań dla łodzian, raj dla smakoszy i wielbicieli znanych marek – tętniąca życiem i dobrą energią – jedna z wizytówek miasta.

      Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od wizyty w Aquaparku FALA  jednym z największych i najpopularniejszych parków wodnych w Polsce. Po wodnych zabawach nadszedł czas na naukę. Kolejną atrakcją tego dnia było EC1 Łódź – największe centrum nauki i techniki w Polsce. Miasto Kultury jest miejscem mądrego spędzania czasu. Kultura sąsiaduje tu z wiedzą i nauką tak, jak historia przeplata się z nowoczesnością. EC1 posiada trzy ścieżki edukacyjne, czyli stałe wystawy i ekspozycje: ścieżka energetyczna, ścieżka historii cywilizacji i nauki oraz ścieżka „Mikroświa – Makroświat”.

      Ostatnim punktem programu był Zamek w Łęczycy wzniesiony w XIV wieku pełnił funkcję budowli obronnej a zbudował go, król Kazimierz Wielki. Ciekawostką historyczną jest fakt przetrzymywania tu ważniejszych jeńców krzyżackich, którzy przeżyli przegraną przez zakon rycerski Bitwę pod Grunwaldem w 1410 roku. Współcześnie na zamku łęczyckim odbywają się coroczne turnieje rycerskie, na które przybywają rycerze z rodzinami oraz turyści z Polski i z zagranicy.  Diabeł Boruta - zgodnie z legendą zamieszkuje on podziemia zamku, pilnując skrzyń ze złotem.

      Był to czwarty wyjazd z serii wycieczek w ramach programu „Poznaj Polskę”. Kolejne wyjazdy już wkrótce. 

      Program „Poznaj Polskę” jest wsparciem dla  organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

       

       

       

     • 100 lat ZSP – pamiętamy o Patronie Szkoły

     • Nowa galeria 100 lat ZSP – pamiętamy o Patronie Szkoły została dodana do albumu fotograficznego

      W ramach obchodów 100 – lecia istnienia Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu delegacja przedstawicieli szkoły odwiedziła grób naszego Patrona, który znajduje się na Westerplatte. Złożyliśmy symboliczny wieniec kwiatów i zapaliliśmy znicze w miejscu pochówku obrońców Westerplatte.  Zapoznaliśmy się także z historią walk toczonych na tym terenie podczas      II wojny światowej.

      Mjr Henryk Sucharski był dowódcą garnizonu Wojska Polskiego, którego zadaniem była  obrona Wojskowej Składnicy Tranzytowej znajdującej się  na półwyspie Westerplatte. Do walk doszło  w czasie kampanii wrześniowej,  w dniach 1 – 7 września 1939 roku. Była to pierwsza bitwa II wojny światowej. Polacy przez te 7 dni bohatersko przeciwstawiali się przeważającym siłom niemieckich wojsk.  Od tamtego czasu Westerplatte stało się symbolem heroicznej postawy Polaków w walce o obronę niepodległości.

     • Informacja dla emerytowanych nauczycieli

     •       Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu informuje, że w związku z koniecznością podawania co roku do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu wysokości emerytur/rent byłych nauczycieli, do naliczenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na następny rok, należy w nieprzekraczalnym terminie do 30 września każdego roku  wypełnić oświadczenie o wysokości emerytury (brutto) na podstawie ostatniej decyzji ZUS o waloryzacji i dostarczyć do administracji szkoły.

            Nie dostarczenie w/w oświadczenia skutkować będzie zaniechaniem dokonania odpisów na fundusz i w konsekwencji pozbawi byłych nauczycieli możliwości korzystania ze środków ZFŚS.

       

      Druk oświadczenia w załączeniu -  DRUK (zakładka dla emerytów)

       

     • Kaszuby 11-12.09.2023

     • Nowa galeria Kaszuby 11-12.09.2023 została dodana do albumu fotograficznego

       

      W dniach 11-12 września 2023 grupa młodzieży z naszego technikum wybrała się na wycieczkę na Kaszuby. Wyjazd był zrealizowany z dofinansowaniem Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę. Celem wycieczki było wsparcie procesu edukacyjnego uczniów poprzez poznanie miejsc ciekawych pod względem historycznym, kształtowanie szacunku dla dziedzictwa narodowego i polskiej kultury, a także integracja młodzieży z różnych zespołów klasowych. 

      Pierwszego dnia młodzież wraz z opiekunami: Joanną Ciesielska-Lipką, Justyną Jaworską, Michałem Mockiem i Grzegorzem Cołosińskim dotarła do Szymbarka. Głównym punktem programu tego dnia była wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Było to miejsce magiczne i nietuzinkowe, położone w samym centrum Kaszub, u stóp najwyższego wzniesienia na Pomorzu – góry Wieżycy. W towarzystwie przewodnika zwiedziliśmy i zobaczyliśmy unikalne w skali świata obiekty, a były to: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, Największy Koncertujący Fortepian Świata czy w końcu Dom do Góry Nogami. Nie zabrakło też rozrywki czyli ZOO Egzotyczne Kaszuby, gdzie mogliśmy spotkać wiele egzotycznych gatunków zwierząt. 

      Drugi dzień zaczęliśmy od Kartuz, gdzie w Muzeum Kaszubskim obejrzeliśmy eksponaty związane z dawnym życiem i pracą Kaszubów, ich tradycją i kulturą. Następnie udaliśmy się do Gdańska, które jest największym pod względem powierzchni miastem w Polsce. To właśnie tu zobaczyliśmy zabytek techniki okrętowej SS Sołdek, wraz z przewodnikiem pospacerowaliśmy po historycznej części miasta oraz doświadczyliśmy uroków miasta z „dreszczykiem” wybierając się na przejażdżkę ogromnym kołem widokowym AmberSky. Dzień zakończyliśmy płynąc statkiem wzdłuż Nabrzeża Przemysłowego na Westerplatte.  

      Był to trzeci wyjazd z serii wycieczek w ramach programu „Poznaj Polskę”. Kolejne wyjazdy już wkrótce.  

      Program „Poznaj Polskę” jest wsparciem dla  organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. 

     • Zebrania z rodzicami

     • W dniach  7 i 8 września 2023r. o godz 16:30 oraz 17:30 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów.

      07.09.2023 Godzina 16:30        

      SALA   KLASA/ WYCHOWAWCA

      31       4 Ti / M.Jaworska-Olsztyn

      32       5 Tip / M.Bąkowska

      51       1 Ti / R.Wróbel

      123     1 TR / M.Kołakowski

      126     1c, 1m / J.Pięta

      129     2 TŻ/ I.Dołęga

      130     1 LOH / E.Zawieska

      131     1 LOK/ A.Adamczyk

      101     1 TS / B.Chachulska

      102     1 TŻ / A.Wojciechowska

      105     1 LOH1/ S.Grabowska

      107     1 TL / A.Olbryś

      108     2 c / G.Sosnowska

      109     2 m/ J.Skowrońska

      73       4 TL1, 4 TŻ / A.Kamińska

       

      07.09.2023 Godzina 17:30        

      SALA   KLASA/ WYCHOWAWCA

      31      2 TR / B.Kasuła

      32      2 OPW / T.Krynicki

      51      2 TL/ K.Goś-Góralczyk

      123    2 LOH/ A Valentić-Szukała

      126    1 OPW1 / E.Gołębiowska

      129    5 Trp, 5 Tsp / J.Ciesielska-Lipka

      130    5 TLp / D.Adamkowska

      131    1 OPW / W.Słomińska

      101    2 LOK / M.Sadowska

      102    2 LOH1/ E.Olkowska

      105    2 Ti1, 2TS / U.Milewska

      107    2 Ti/ M.Witkowska

      108    2 TL1, 2Te/ G.Karwacka

      109    4 TLot/ M.Morawska

                 

      08.09.2023 Godzina 16:30        

      SALA   KLASA/ WYCHOWAWCA

      31      3 Ti/ D.Socha

      32      3 TR, 3TŻ/ J.Jaworska

      51      5 Tep, 5 Tżp / A.Zawiślińska

      123    3 TL/ B.Brykała

      126    3 LOH, 3 LOM / M.Prekiel

      129    2 LOM / M.Kosman

      130    4 TR / D.Szmalc

      131    4 LOH / R.Kosman

      101    3 TS/ G.Cołosiński

      102    4 TL/ A.Sitarska

      105    4 OPW / M.Wyrzykowski

      107    3 OPW/ M.Majewska

      108    4 TS/ M.Łada

      109    4 LOH1, 4LOM1/ A.Domańska

      73      3 c, 3 m / M.Cichocki                   

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
    • +48 29 752 23 00
    • Mazowiecka 25

     06-300 Przasnysz Przasnysz
     Poland
    • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
     +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
     +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
     +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
     +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
     +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
  • Galeria zdjęć

    brak danych