• „Torem kartingowym do Akademii Pana Kleksa…”

     • Dnia 19.02.2024 r. uczniowie klas II TL1, II TE oraz 3 OPW uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań związanych ze sportami motoryzacyjnymi oraz edukacja kulturalna  młodzieży.

      W związku z tym nasi uczniowie odwiedzili Tor Kartingowy „Kormoran”, który  jest pierwszym w tej części Polski profesjonalnym torem wyścigowym.

      Charakteryzuje się wysokiej jakości asfaltową nawierzchnią i bandami stosowanymi na najlepszych torach na świecie, dzięki czemu dawkowanie silnych emocji przyjmuje tu bezpieczną formę.

      Przed rozpoczęciem zabawy uczniowie odbyli profesjonalne szkolenie pod okiem instruktora.. Potem była już tylko dobra zabawa i porządna dawka adrenaliny.

      Ale to nie koniec…

      Jeszcze tego samego dnia udaliśmy się w wyjątkową podróż do Akademii Pana Kleksa, mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej. W rzeczywistości obejrzeliśmy w kinie seans filmowy pt. Akademia Pana Kleksa” , podczas którego razem z główną bohaterką Adą Niezgódką trafiliśmy do magicznej szkoły w świecie bajek, gdzie przeżyliśmy mnóstwo fantastycznych przygód.

      To był wyjazd  pełen ‘bajecznych” wrażeń i mamy nadzieję, że wkrótce go powtórzymy.

      Opiekunami wycieczki były: Małgorzata Majewska i Grażyna Karwacka

     • Wizyta wolontariuszek w ZSP

     • 21 lutego naszą szkołę odwiedziły Josefin Junge z Niemiec i Cléo Ghiyati z Francji. Odbywają  one wolontariat w bibliotece w ramach programu Europejski Korpus Solidarności we współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji Wolontariatu. Opowiedziały o życiu w ich krajach i o tym co im się podoba a co nie w Polsce. Odwiedziły także lodowisko powiatowe.

     • Konkurs dla szkół z portalem Praca.pl

     • Praca.pl rusza z konkursem dla szkół, w którym chcemy poznać jaki według uczniów jest zawód godny podziwu i dlaczego. Jesteśmy ciekawi jakie zdanie na ten temat ma nasza młodzież i dzieci, i czy zawody będą się pokrywać, co pozwoli nam sprawdzić, jaka profesja według nich jest najbardziej popularna.

       

      Jak wziąć udział w konkursie?
      Wystarczy przesłać tekst napisany przez ucznia i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Bardzo ważne jest również przesłanie zgody opiekuna prawnego na udział dziecka w konkursie oraz upoważnienie do korzystania z tekstu(licencji).

       

      Konkurs wygra tekst, który będzie najbardziej pomysłowy i zgodny z tematyką.

       

      Zapraszamy do wzięcia udziału!

       

     • 20 stycznia - wręczenie nagród z konkursu języka angielskiego „Forget-Me-Not”

     • 20 stycznia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego „Forget-Me-Not” pod patronatem czasopisma „Języki Obce w Szkole”.

       

      Uczniowie przystąpili do konkursu 16 listopada, brało w nim udział 19 uczniów. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, doskonalenie umiejętności językowych, promowanie czytelnictwa oraz podniesienie samooceny uczniów.

      Pierwsze miejsce zajęła Weronika Kołakowska z klasy II Ti, drugie Iga Grzeszczak z II LOH a trzecie Bartosz Błaszczak z II Ti. Nagrodami w konkursie były karty prezentowe do salonów Empik ufundowane przez Radę Rodziców.

      Organizacją konkursu w szkole zajmowały się panie Agnieszka Valentic-Szukała i Dorota Socha

     • Wycieczka „TEEREK” na Podlasie

     • Nowa galeria Wycieczka „TEEREK” na Podlasie została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 31 stycznia 2024r.  odbyła się wycieczka do dwóch fabryk maszyn rolniczych Samasz w Zabłudowie oraz Euromilk w Wysokim Mazowieckim, okolice Białegostoku. Brali w niej udział uczniowie z klas rolniczych. Młodzież mogła z bliska przyjrzeć się całemu procesowi powstawania maszyn rolniczych, zgłębić tajniki i zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

       

      Opiekunami wycieczki byli: Błażej Gołębiewski, Jacek Ślubowski, Sławomir Jasiński, Patryk Stępień

       

      Relacja wideo z wyjazdu:

      https://youtu.be/oKja9Pnt2HQ?si=kfjMZMvU6KVb2tB5

     • Ogłoszenie

     • Przypominamy o obowiązku złożenia oświadczenia o wysokości dochodu osiągniętego w 2023 r., które niezbędne jest do przyznania świadczeń socjalnych na rok 2024.

       

      Niezłożenie oświadczenia automatycznie ulokuje osobę uprawnioną w grupie o najwyższych dochodach. 

      Oświadczenie należy złożyć (do 20 marca) w pokoju administracji.

       

      Oświadczenie o dochodach za 2023

     • Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie  oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

     • Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie  oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Niezwykle serdecznie pragniemy podziękować Państwu za zaangażowanie i wspaniałe wsparcie, jakim obdarzyliście Dom Samotnej Matki z dzieckiem w Kraśniewie koło Raciąża, w ramach akcji "Paczuszka dla Maluszka". Wasze hojne gesty pomocy sprawiły, że mieszkańcy tego domu mogą teraz cieszyć się z niezbędnych artykułów oraz przydatnych rzeczy dla dzieci. To, co udało nam się zebrać i przekazać, jest wynikiem Waszej życzliwości, empatii i gotowości do niesienia pomocy potrzebującym. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, możemy sprawić, że niewielkie gesty stają się znaczącymi krokami w poprawie życia innych. Jesteśmy wdzięczni za Waszą hojność i za to, że wspólnymi siłami potrafimy tworzyć lepszy, bardziej wsparciowy świat dla potrzebujących. Dziękujemy za oddanie oraz zaangażowanie, które połączyło nas w tej szlachetnej inicjatywie.

      Z wyrazami uznania i głęboką wdzięcznością, Katecheci 🌟#PaczuszkaDlaMaluszka #FundacjaMałychStópek #DobraAkcja

     • Mamy w szkole mistrzynię karate!!!

     • Nowa galeria Mamy w szkole mistrzynię karate!!! została dodana do albumu fotograficznego

      W klasie II LOM mamy prawdziwą perełkę sztuk walki! Mowa o Marcie Grzegorczyk, która trenuje  w Klubie Karate Kyokushin w Ciechanowie, zrzeszonym w Federacji Polskiego Związku Karate.  W środowisku sportowym jest uznawana za duży talent!

      Wielokrotnie zdobywała czołowe miejsca w prestiżowych zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich, między innymi:

       

      - II m-ce w "X Piaseczyńskim Turnieju Karate Kyokushin IKO" w kategorii Kumite Juniorki Młodsze - 50kg,   (Piaseczno, 1 kwietnia 2023 r.);

       

      - III m-ce w "The 36 th European Weight Category Karate Kyokushin Championships" w kategorii Kumite Girls 14-15 years old - 50kg, (Wrocław, 20-21 maja 2023 r.);  

       

      - II m-ce w "VII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa" w kategorii Kata, (Zambrów, 17 czerwca 2023 r.);

       

      - II m-ce w "Ichiban IKO Polish Cup" w kategorii Kata Girls 16-17 years old, (Kąty Wrocławskie, 6 stycznia 2024 r.). 

       

      Od 2023 r.  Jest stypendystką Radnego Rady Powiatu Przasnyskiego Pana Jarosława Szmulskiego, który przekazuje jej w formie stypendium środki z diety radnego. Od 2024 roku otrzymuje stypendium Prezydenta Miasta Ciechanów Pana Krzysztofa Kosińskiego.

       

      Marta, trzymamy kciuki za Twoje dalsze sukcesy!!!

     • III edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek Marana Tha Przyjdź Panie Jezu

     • Nowa galeria III edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek Marana Tha Przyjdź Panie Jezu została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 31/01/2024 wręczono nagrody i dyplomy dla młodzieży biorącej udział w III edycji Konkursu Kolęd i Pasorałek Marana Tha Przyjdź Panie Jezu. Oto wyniki konkursu:


      I miejsce: Fortepian - Julia Czajkowska (kl III OPW)
                Trąbka    - Paweł Rutkowski (kl III OPW)
                Gitara    - Julia Sebastiańska (kl III OPW)
                Wokal     - Wiktoria Żelarzewska (kl I LOH1)

      II miejsce: Kl V TL: Patrycja Bobińska, Adam Długokęcki, Kacper
                 Dominiak, Kacper Jeryng, Antonina Łapińska, Jakub
                 Majewski, Kacper Mieczyk, Kacper Ruszczczyński, Joanna
                 Żbikowska

      III miejsce: KL IV TL: Piotr Budny, Dawid Dawidowski, Magdalena
                  Dąbrowska, Magdalena Kalińska, Maciej Michalak, Natalia
                  Purzycka, Maria Omiecińska, Maria Osowska, Oliwia
                  Lewicka, Patrycja Tomaszewska, Agnieszka Matuszewska,
                  Karolina Usiądek, Daniel Usiądek, Anna Suchołbiak,
                  Krystian Zarodkiewicz, Szymon Kramarski, Karolina
                  Sokolnicka, Miłosz Marchewka, Angelika Wojciechowska,
                  Julia Żbikowska.

      Fundatorami nagród dla zwycięzców konkursu byli Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, Dyrektor ZSP w Przasnyszu wraz z Radą Rodziców przy ZSP w Przasnyszu oraz Katecheci ZSP w Przasnyszu. Dziękujemy fundatorom konkursu za wsparcie. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie. Cieszymy się waszymi talentami.  Mamy nadzieję że szkoła nadal będzie miejscem gdzie będziecie się mogli rozwijać i chwalić swoimi zdolnościami.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
    • +48 29 752 23 00
    • Mazowiecka 25

     06-300 Przasnysz Przasnysz
     Poland
    • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
     +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
     +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
     +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
     +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
     +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
  • Galeria zdjęć

    brak danych