• Wyjazd na nagranie programu telewizyjnego "Tak to leciało"

     • Nowa galeria Wyjazd na nagranie programu telewizyjnego "Tak to leciało" została dodana do albumu fotograficznego

      20 kwietnia 2023 r. klasy: I TE, I TL 1 i II OPW udały się na nagranie programu telewizyjnego "Tak to leciało".

      Celem wycieczki było kształtowanie kompetencji audiowizualnych oraz przygotowanie młodych ludzi do obiektywnego odbioru mediów XXI wieku.

      Nagranie miało miejsce w Studio ATM mieszczącym się przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie.

      Sesja nagraniowa trwała ponad 9 godzin (trzy odcinki) a jej efekty można będzie wkrótce podziwiać w TVP2.

      Show prowadził idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli charyzmatyczni i niezrównani Sławomir i Kajra.

      W najbardziej rozśpiewanym teleturnieju na świecie emocje sięgały zenitu, a na najlepszych graczy czekały atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tysięcy złotych. Uczestnicy mieli za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. Zawodnikom akompaniował zespół muzyczny Marcina Urbana. 

      Młodzież naszej szkoły miała okazję poznać pracę w telewizji od kuchni, zrobić sobie zdjęcia  z gwiazdami oraz przeżyć niezapomniane w chwile na widowni.

      Opiekunami wycieczki były: Grażyna Karwacka, Małgorzata Majewska, Małgorzata Jaworska – Olsztyn oraz Wioletta Słomińska.

    • Projekt POWER
     • Projekt POWER

     • Aktywność badawcza uczniów w edukacji geograficznej kluczem do kształtowania postaw proekologicznych, przedsiębiorczych oraz rozwoju umiejętności miękkich

     • Warsztaty językowe dla maturzystów

     • Nowa galeria Warsztaty językowe dla maturzystów została dodana do albumu fotograficznego

      W dniach 23 – 24 marca 2023 roku młodzież klas maturalnych liceum wzięła udział w warsztatach językowych prowadzonych przez wolontariuszki z Europejskiego Korpusu Sprawiedliwości, przebywające w Przasnyszu na wniosek Miejskiej Biblioteki Publicznej, która jest instytucją goszczącą wolontariuszy z różnych krajów europejskich.

      Pani Maria Tadevosyan z Armenii oraz Pani Sina Strohschehn z Niemiec przybyły do ZSP w Przasnyszu na zaproszenie Pań Magdaleny Morawskiej i Joanny Skowrońskiej w porozumieniu z Panią Edytą Kaputjan. Poprowadziły zajęcia z języka angielskiego. Odbywające się lekcje miały na celu rozmowy w języku angielskim, co pozwoliło naszym maturzystom sprawdzić swoje umiejętności w zakresie mówienia przed maturalnym egzaminem ustnym.

      Zajęcia przebiegały w bardzo miłej i spokojnej atmosferze. Zarówno Goście, jak też i młodzież wynieśli z zajęć niezapomniane wrażenia. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

     • Pożegnanie Mieszkańców Internatu przy ZSP w Przasnyszu

     • "Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas..."

      Te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy po kilku latach mieszkania uczniowie opuszczają mury naszego Internatu.

      28 marca 2023 r. podczas uroczystego spotkania w Internacie ZSP im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu pożegnano wychowanków internatu, którzy po 3 - 4 latach wspólnego mieszkania odchodzą w dalszą drogę.

      Wychowawcy podsumowali etap życia młodych ludzi mieszkających w internacie, który nie zawsze był łatwy. Czasami wymagał ciężkiej pracy młodzieży oraz wsparcia pedagogów i rodziców. Następującymi słowami:

      ,,Dla nas Wychowawców egzamin z dojrzałości, samodzielności i rozwiązywania sytuacji problemowych zdaliście celująco. Wierzymy że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować Wasze plany i marzenia.''

      Absolwentom zostały wręczone piękne portrety osobiście namalowane przez sora Krzysztofa Miecznikowskiego.

      Po części oficjalnej w imieniu młodszej młodzieży i wychowawców wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

      Wierz w siebie, abyś także mógł wierzyć w ludzi.

      Poszukuj dobra w świecie, świat znajdzie je w Tobie.

      Rywalizuj ze sobą, nie narzekaj – zmieniaj.

      Sięgnij gwiazd, byś mógł innym wskazać do nich drogę”.

      Mamy nadzieję, że tak, jak my, będziecie wspominać nas z uśmiechem i wzruszeniem.

      Młodzież internacka wraz z Wychowawcami 😊

     • Wizyta przygotowawcza w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

     • W dniach 19-21 marca 2023 r. pani wicedyrektor Justyna Jaworska oraz pani Agnieszka Valentić-Szukała uczestniczyły w wizycie przygotowawczej w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, tytuł przedsięwzięcia „Aktywność badawcza uczniów w edukacji geograficznej kluczem do kształtowania postaw proekologicznych, przedsiębiorczych oraz rozwoju umiejętności miękkich”, w Gimnazjum Simona Daukantasa w Wilnie. Podczas tej wizyty został ustalony dokładny harmonogram działań merytorycznych i kulturowych, które będą realizowane podczas mobilności zagranicznej uczniów. Zostały sprawdzone i uzgodnione warunki pobytu uczestników projektu – wyżywienie i zakwaterowanie.

     • Finał Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

     • W poniedziałek 27 marca 2023 roku w sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbył się finał konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla uczniów szkół powiatowych z terenu powiatu przasnyskiego. Organizatorami konkursu byli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Poseł na Sejm RP Maciej Małecki oraz Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

      Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów. Marek Majkowski z kl. 4 TL zajął drugie miejsce!!! Gratulujemy!!!

      Organizatorami konkursu na terenie ZSP byli Marcin Kosman oraz Michał Mocek.

      Relacja z przebiegu tego wydarzenia znajduje się w linku: https://www.powiat-przasnysz.pl/pl/aktualnosc/final-konkursu-wiedzy-o-zolnierzach-wykletych2023

     • Wycieczka klasy I TI

     • Dnia 15.03 2023r. klasa 1Ti wybrała się na wycieczkę do Warszawy wraz z wychowawczynią Małgorzatą Witkowską ,Martą Ładą i Katarzyną Kapszukiewicz. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form rozrywki. Pierwszą atrakcją było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli doświadczyć ciekawych zjawisk i zobaczyć najnowszego robota Mikołaja Kopernika. Drugim elementem był przyjazd do GAMP Laser Tag, gdzie przywitali nas instruktorzy którzy wytłumaczyli uczestnikom zasady gry, po czym wręczyli im wyposażenie niezbędne do zabawy i wypuścili na arenę. Rozegrane mecze były bardzo wyczerpujące i ekscytujące. Ostatnim punktem wycieczki było kino Cinema City, gdzie udano się na seans nowego filmu Marvela Ant-Man i Osa:Kwantomania.

      Weronika Kołakowska i Patrycja Kawiecka

     • Spotkanie z rodzicami uczniów klas maturalnych

     • W poniedziałek 03.04.2023 o godzinie 16:30 odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas maturalnych.

       

      SALA         KLASA/ WYCHOWAWCA 

      31         4 LOH-p / p.Wioletta Słomińska 

      32         4 LOH1-p, 4 LOM1-p / p.Elzbieta Zawieska 

      105       4 LOM-p / p.Urszula Paczesna 

      107       4 Te, 4 Ti1 / p.Agnieszka Rutkowska-Rock 

      102       4 TS / p.Jacek Pięta 

      101       4 Ti / p.Bogumiła Chachulska 

      131       4 TL / p.Anna Wojciechowska 

      130       4 TR, 4 TŻ / p.Sylwia Grabowska

       

     • Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2023 pod hasłem "Doceń życie"

     • Nowa galeria Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2023 pod hasłem "Doceń życie" została dodana do albumu fotograficznego

      24 marca br. 75 maturzystów z naszej szkoły wraz z opiekunami: Panią Wicedyrektor - Joanną Ciesielską - Lipką, katechetami (p. Grażyną Pszczółkowską, Agnieszką Dębek, Marta Tomaszewską - Wróbel), wychowawczynią - Wiolettą Słomińską oraz nauczycielkami: Małgorzatą Łyszkowską, Agnieszką Olbryś i Magdaleną Morawską - uczestniczyli w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. 

      Główną intencją około 2,5 tysięcznej wspólnoty z diecezji płockiej - była modlitwa o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych oraz właściwy i mądry wybór swojej drogi życiowej, swojego powołania.Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem "Doceń życie" i rozpoczęła się zawiązaniem wspólnoty - wspólnym śpiewem oraz przywitaniem wszystkich przybyłych na to spotkanie.Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania było uczestnictwo w konferencji Ewy Liegman, założycielki Hospicjum Pomorze Dzieciom. Zabrała ona młodychw opowieść o życiu i śmierci oraz życzyła każdemu z nas, "aby być bardziej czułym i uwierzyć w to, że każdy jest na świecie po coś". 

      Po konferencji wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich oraz Mszy Świętej, którą odprawiał biskup płocki - Szymon Stułkowski, który poprosił młodych, aby potrafili dowartościować każde życie ludzkie.

       "Dużo młodych cierpi, chodzi do psychologa, bierze leki na depresję i nie widzi sensu w życiu. Chciałbym, żeby przez tą pielgrzymkę zobaczyli, że Bóg daje im szansę na dobre życie. On zawsze jest przy nich i to na Nim mogą budować swoją przyszłość" - tak podsumował pielgrzymkę ks. dr Grzegorz Zakrzewski, dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku. Dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie do tronu Jasnogórskiej Pani.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
   • +48 29 752 23 00
   • Mazowiecka 25

    06-300 Przasnysz Przasnysz
    Poland
   • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
    +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
    +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
    +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
    +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
    +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
 • Galeria zdjęć

   brak danych