• DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W PRZASNYSZU

     • Nowa galeria DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W PRZASNYSZU została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 28.11.2023r. uczniowie klas mundurowych naszej szkoły odwiedzili Komendę Powiatową w Przasnyszu. Wizyta odbyła się w ramach akcji pod hasłem „Dzień drzwi otwartych - ZOSTAŃ POLICJANTEM NA MAZOWSZU”. Zwiedzający zapoznali się z codzienną pracą policjantów. Obejrzeli między innymi stanowisko dyżurnego jednostki oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych.  Policjanci zaprezentowali m.in. broń, urządzenia służące do pomiaru prędkości i zawartości alkoholu w organizmie oraz indywidualne wyposażenie każdego policjanta do służby. Mundurowi zaprezentowali pokaz taktyk i technik interwencji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy zadawali dużo pytań o pracę policjantów z poszczególnych wydziałów. W tajniki swojej pracy wprowadzili dzielnicowi, patrole prewencji, policjanci ruchu drogowego, policyjny technik kryminalistyki, który omówił, czym zajmuje się w codziennej służbie oraz przedstawił słuchaczom rodzaje śladów zbieranych na miejscach zdarzeń kryminalnych.

      Zainteresowani uzyskali też szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby od samego procesu rekrutacji.  O szczegółach dotyczących procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji opowiedziała pracownica Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Przasnyszu, która przekazała niezbędne informacje związane z aktualnie prowadzonym naborem w Policji.

     • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu laureatem VII edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu”!!!

     • Nasza szkoła zwyciężyła w konkursie ‘’Edukreator na Mazowszu’’ w kategorii „Kreatywna szkoła ponadpodstawowa (szkoła na terenie gminy/miasta do 50 tys. mieszkańców)”.

      Zadaniem nauczycieli oraz szkół było przedstawienie swoich dokonań za ubiegły rok szkolny. W przypadku nauczycieli liczyły się te działania, które ukazywały kreatywność i pomysłowość w prowadzeniu lekcji i zajęć szkolnych oraz umiejętność inspirowania uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień kulturowych.

      W przypadku szkół pod uwagę brane było kreatywne podejście do rozwoju ucznia poprzez upowszechnianie kultury, wsparcie naukowo-pedagogiczne nauczycieli, stworzony system zajęć pozalekcyjnych oraz stworzona infrastruktura dzięki pomocom dydaktycznym.

      W VII edycji konkursu zgłoszonych zostało 101 wniosków (53 szkół i 48 nauczycieli) w 8 kategoriach. Konkursową prezentację przygotowały panie: Justyna Jaworska, Agnieszka Valentić-Szukała, Anna Skolimowska oraz Ewelina Gołębiowska.

       

      Informacja o zwycięstwach została opublikowana pod adresem:

      https://mazovia.pl/pl/konkursy/kreatywni-nauczyciele-i-szkoly-mazowsza.html

     • Zuzia i Daniel stypendystami Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów szkół powiatowych!!!

     • W dniu 21 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów szkół powiatowych na rok szkolny 2023/2024.

      To zaszczytne wyróżnienie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje Prezes Rady Ministrów najlepszym uczniom ze szkół w całym kraju.

      W roku szkolnym 2023/2024 stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali następujący uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu:

      • Zuzanna Juszkowska, kl. 2 LOH
      • Daniel Usiądek, kl. 4 TLP

      Gratulujemy!!!

     • Udało nam się!

     • Nowa galeria Udało nam się! została dodana do albumu fotograficznego

      Akcja SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2! dobiegła końca. Zebrane punkty szkoła wymieniła na pakiet 5 klasycznych gier planszowych! 

      A w tym zestawie:• Chińczyk,• Statki,• Warcaby,• Szachy,• Inteligencja.Gry planszowe znajdują się w Bibliotece w budynku na ul. Mazowieckiej. W każdej wolnej chwili możecie wpaść i je przetestować! Jak widać na zdjęciu - nie bójcie się zapraszać również nauczycieli do wspólnej rywalizacji!Dziękujemy za każdy oddany głos. Bez WAS by się to nie udało!

     • Zebrania z rodzicami

     • W dniu 29.11.2023 (środa) o godzinie 16:30 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas maturalnych

       

      SALA      KLASA/ WYCHOWAWCA

      31          4 LOH / p. Marcin Kosman

      32          5 Ti-p / p. Małgorzata Bąkowska

      105        4 OPW / p. Michał Wyrzykowski

      107        5 Te-p, 5 Tż-p / p. Agnieszka Zawiślińska

      102        4 LOH1, 4 LOM1 / p. Anna Domańska

      131        5 TL-p / p. Dorota Adamkowska

      130        5 TR-p, 5 TS-p / p. Joanna Ciesielska-Lipka

       

      Zapraszamy serdecznie.

     • Kulturalny rajd po Płocku

     • Nowa galeria Kulturalny rajd po Płocku została dodana do albumu fotograficznego

      W poszukiwaniu wrażeń bardzo kulturalnych odbyła się kolejna wycieczka w ramach projektu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Tym razem wybraliśmy się do Płocka. Tam czekała na nas moc wrażeń. Eksplorację rozpoczęliśmy od wizyty w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego. Obejrzeliśmy spektakl „Lekkoduch” w reżyserii Jana Tomaszewicza.. Następnym celem naszej wyprawy była wystawa „Secesja” w Muzeum Mazowieckim, a na koniec wybraliśmy się do kina na jeden z najciekawszych filmów jaki się ostatnio ukazał – „Chłopi”.

      Wyjazd ten był swego rodzaju podziękowaniem dla grupy uczniów, którzy aktywnie biorą udział w przeróżnych formach życia społeczno kulturalnego w naszej szkole. Wśród uczestników wycieczki byli przedstawiciele RSU, pocztu sztandarowego, koła bibliotecznego, wszelkiej maści wolontariusze (MOPS, Stowarzyszenie Arena Dobra, Azyl Psi Zakątek), gwiazdy szkolnej estrady (zespół „JOY”)… 

      Bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły za wsparcie przy organizacji tego wyjazdu.

      Opiekunami wycieczki byli: Anna Skolimowska oraz Michał Mocek.

      Więcej informacji na temat tego gdzie byliśmy i co widzieliśmy można znaleźć w poniższych linkach:

      https://www.teatrplock.pl/pl/spektakle/lekkoduch

      https://www.chlopifilm.pl/polski

      https://muzeumplock.eu/wystawa-stala/secesja/

      tekst: Michał Mocek

     • Warszawa 15.11.2023

     • Nowa galeria Warszawa 15.11.2023 została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 15.11.2023 uczniowie z klas 1c, 1m i 2m wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był zrealizowany z dofinansowaniem Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę. Celem wycieczki było wsparcie procesu edukacyjnego uczniów poprzez poznanie miejsc ciekawych pod względem historycznym, kształtowanie szacunku dla dziedzictwa narodowego i polskiej kultury, a także integracja młodzieży z różnych zespołów klasowych.

      Wraz z opiekunkami p.Joanną Skowrońską, p.Anną Benbenko i p.Joanną Ciesielską-Lipką młodzież wybrała się do Centrum Nauki Kopernik. To tu kierowani własna ciekawością uczniowie odkrywali pasje, testowali wiedzę i sprawdzali co potrafią. Następnie wraz z panią przewodnik udaliśmy się na Stare Miasto, które niezmiennie zachwyca kolorowymi kamienicami, wyjątkowo oryginalną atmosferą wąskich uliczek, a mieszkająca tu legendarna Syrenka dzielnie broni Warszawy i jej mieszkańców. Nie zabrakło też czegoś dla „ciała” czy też integracji grupy - miło spędzony czas na laserowym paintballu z pewnością zapamiętamy na długo.

      Był to ósmy wyjazd z serii wycieczek w ramach programu „Poznaj Polskę”.

      Program „Poznaj Polskę” jest wsparciem dla  organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru

     • RSU nawiązało współpracę z Stowarzyszeniem Arena Dobra

     • Nasza Rada Samorządu Uczniowskiego działa bardzo prężnie. Okazuje się, ze jesteśmy obserwowani w środowisku lokalnym! Zgłosili się do nas przedstawiciele organizacji charytatywnej Stowarzyszenie Arena Dobra. Słyszeli o nas wiele ciepłych słów. Zostaliśmy zaproszeni do wsparcia „Świątecznej Zbiórki Żywności”, która odbędzie się 24 – 25 listopada. W minionym tygodniu w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami „Areny”: panią Moniką Modzelan oraz panem Bartoszem Gnojewskim. Omówiliśmy cel zbiórki oraz zasady uczestnictwa. Na dzień dzisiejszy do akcji zgłosiło się 28 uczniów ZSP. Brawo! O dalszych efektach współpracy będziemy informować na bieżąco.

     • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

     • Nowa galeria DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI została dodana do albumu fotograficznego

      DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!

       

      Upamiętnienie historycznych wydarzeń to bardzo istotna część edukacji. Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada, by przywołać wspomnienia z 1918 roku. Jak co roku w naszej szkole została zorganizowana z tej okazji uroczysta akademia.

      Zaproszeni goście (Paweł Mostowy - Starosta Powiatu Przasnyskiego oraz płk dypl. Bogusław Postek – Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego), Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie zebrali się na uroczystości, aby przypomnieć sobie, dlaczego tak naprawdę kochamy naszą Ojczyznę - Polskę.

      Pani wicedyrektor Joanna Ciesielska -Lipka przedstawiła krótka historię naszego kraju, który znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych przodków najcenniejsze wartości zostały uratowane.

      Dziś, w dniu rocznicy odzyskania niepodległości, zwróciliśmy się wdzięczną myślą ku naszym dziadkom i pradziadkom, wspominaliśmy jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Polska. W ciszy wysłuchaliśmy spektaklu słowno-muzycznego, który przygotowała nasza młodzież pod kierunkiem nauczycieli.

      Nierozerwalnie z Narodowym Świętem Niepodległości związany jest Dzień Patrona Szkoły.

      Patron to duch opiekuńczy szkoły, postać charyzmatyczna, reprezentująca wartości godne naśladowania.

      Dzisiaj, przywołując sylwetkę naszego patrona, udaliśmy się w sentymentalną podróż ścieżkami jego życia.

      Młodzież klas pierwszych złożyła ślubowanie na sztandar szkoły i w hołdzie wdzięczności wiązankę kwiatów przed portretem majora Henryka Sucharskiego.

      Akademia przeniosła nas w klimat zadumy i patriotycznej refleksji. Uświadomiła, że mamy wielkie szczęście żyć w wolnym kraju.

     • ZSP na torze kartingowym 02.11.2023

     • Nowa galeria ZSP na torze kartingowym 02.11.2023 została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 02.11.2023 uczniowie klas III TS, I TR oraz I c pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Jaworskiej-Olsztyn oraz Konrada Kasuły uczestniczyli w wycieczce na Tor Kartingowy do Olsztyna.

      Świetny czas spędzony za wyścigach gokartami pozwolił na rozwój zainteresowań motoryzacyjnych uczniów i ... opiekunów. Mieliśmy szansę zapoznać się z ideą oraz zasadmi wyścigów gokartami. Dla osób, dla których był to pierwszy raz było to bardzo ciekawe przeżycie.

      Jest to sport pełen emocji, kształtujący dyscyplinę, wzmacniający pozytywną rywalizację (uprzejmość na torze to podstawa) Z pewnością nie jest to Nasz ostatni wyjazd a zabawę na torze polecamy wszystkim

     • NIE OŚLEPIAJ-SPRAWDŹ ŚWIATŁA W POJEŹDZIE!

     • Jak corocznie jesienią i w tym roku Szkolna Stacja Kontroli Pojazdów Zespołu Szkół Powiatowych im. mjr H. Sucharskiego przy ulicy Gdańskiej 1 prowadzi kampanię na rzecz poprawienia bezpieczeństwa na drogach publicznych pod hasłem „NIE OŚLEPIAJ-SPRAWDŹ ŚWIATŁA W POJEŹDZIE!”. W ramach akcji przez cały listopad od poniedziałku do piątku w godz. od 14.10 do 18.00 użytkownicy pojazdów mogą nieodpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim pojeździe na szkolnej stacji.Kampanię swoim patronatem objęli: Starosta Przasnyski – Paweł Mostowy, Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu – insp. Tomasz Łysiak oraz Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu- st. bryg. Waldemar Białczak.Instytutu Transportu Samochodowego twierdzi, że stan oświetlenia pojazdów budzi wiele zastrzeżeń. Z ich badań wynika, że tylko kilka procent samochodów ma właściwie ustawione światła.Dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych im. mjr H. Sucharskiego w Przasnyszu Paweł Szczepkowski informuje, że „kampania ma na celu uświadomienie kierowcom jak ważny dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest stan techniczny oświetlenia w pojeździe”. Uważa, że „ jesienią sprawne oświetlenie jest szczególnie ważne , gdyż częściej pada deszcz i szybciej zapada zmrok, a w takich warunkach widoczność na drogach znacznie się pogarsza”.

       

     • Spotkanie bibliotekarzy szkolnych

     • Nowa galeria Spotkanie bibliotekarzy szkolnych została dodana do albumu fotograficznego

      26.10.2023r.  odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy "NPRCz - dobre praktyki na przykładzie biblioteki ZSP w Przasnyszu". Dzięki uprzejmości Michała Mocka - nauczyciela bibliotekarza z Zespołu Szkół Powiatowych im.mjra H.Sucharskiego w Przasnyszu gościliśmy w bibliotece szkolnej. Omówione zostały kwestie formalne związane z pozyskiwaniem funduszy dla bibliotek szkolnych, przedstawiono bibliotekę szkolną - dawniej i dziś. Wszyscy uczestnicy spotkania podziwiali metamorfozę biblioteki, która została wyposażona w nowe regały, stoliki, krzesła, sofy oraz literaturę dla młodzieży. Ogromnym wsparciem we wszystkich działaniach związanych z remontem, renowacją oraz uatrakcyjnieniem lokalu biblioteki jest Dyrekcja placówki. Gratulujemy doskonałej współpracy na linii dyrektor szkoły - nauczyciel bibliotekarz. Na zakończenie spotkania przygotowano dla nas niespodziankę - możliwość skorzystania ze strzelnicy wirtualnej, która znajduje się tuż obok biblioteki szkolnej. Wszyscy chętni wzięli udział w strzelaniu. Spotkanie zaliczamy do bardzo udanych!!! Dziękujemy!!!

       

      Źródło: Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
    • +48 29 752 23 00
    • Mazowiecka 25

     06-300 Przasnysz Przasnysz
     Poland
    • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
     +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
     +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
     +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
     +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
     +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
  • Galeria zdjęć

    brak danych