W naszej szkole aktywnie działają koła zainteresowań. Ciekawie zapowiada się współpraca grup aktorskiej i bibliotecznej. Dostaliśmy zaproszenie od Miejskiej Biblioteki Publicznej do udziału w sesji fotograficznej promującej lektury szkolne. Za nami pierwsze spotkania. Zapowiada się dobra zabawa. Efekty przedstawimy wkrótce. Opiekunowie koła aktorskiego i bibliotecznego (Monika Głodkowska oraz Michał Mocek) zapraszają chętnych uczniów do dołączenia do naszego grona. Spotkania odbywają się w bibliotece szkolnej.
Koła zainteresowań - zaproszenie
- 1
Uczniowie I Klasy Technikum Logistycznego i Informatycznego Tworzą Różańce dla Potrzebujących!
Uczniowie I Klasy Technikum Logistycznego i Informatycznego Tworzą Różańce dla Potrzebujących!
Na lekcjach religii uczniowie klasy I TL i TI wykazali się niezwykłą inicjatywą i wielkim sercem, tworząc różańce na cele charytatywne. Własnoręcznie wykonane z przyniesionych przez nich materiałów, te wyjątkowe różańce nie tylko łączą piękno tradycji z dobrą wolą, ale także stanowią wyraz ich zaangażowania i chęci pomocy innym.
Przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej, młodzież z ogromnym skupieniem pracowała nad każdym detalem – koraliki, sznurki, krzyżyki, wszystko zostało dokładnie dopracowane. Ten czas spędzony wspólnie nie tylko przyczynił się do stworzenia pięknych różańców, ale również pogłębił więź między uczniami oraz wzmocnił ich poczucie wspólnoty i wartości płynących z niesienia pomocy potrzebującym.
Cieszymy się, że nasi uczniowie w tak młodym wieku mają w sobie chęć dzielenia się z innymi. Takie działania pokazują, że nauka wartości może iść w parze z praktycznymi działaniami i kreatywnością.
Zbiórka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
23 października 2024R nasza szkoła brała udział w publicznej zbiórce Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrana kwota to: 453,46 zł. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin, zgłoszonych do Fundacji. Dziękujemy wszystkim którzy dołączyli się do zbiórki. Dziękujemy młodzieży z klasy 2 LOH za przeprowadzenie zbiórki:
W budynku przy ul Mazowieckiej (zebrana kwota 178,23 zł)
Zuzanna Jaroszewska
Daria Kowalska
Ewa Wolińska
W budynku przy ul Gdańskiej:( zebrana kwota 114,37 zł)
Nikola Łazicka
Sandra Goś
Joanna Sebastiańska
W budynku przy ul Sadowej (zebrana kwota 160,86 zł)
Oliwia Sęga
Dominika Głowacka
Pełnomocnik sztabu Agnieszka Dębek
Wizyta w studio telewizyjnym
W dniu 22 października uczniowie klas 3 LOH/LOK/OPW /IV TI oraz II TŻ odwiedzili studio telewizyjne TVN Transcolor w Warszawie.
Młodzież wzięła udział w nagraniach teleturnieju Milionerzy kibicując uczestnikom gry. Miała również okazję spotkać się z Hubertem Urbańskim - prowadzącym teleturniej. Wszyscy byli pod wrażeniem jego charyzmy, poczucia humoru oraz umiejętności trzymania widzów w napięciu. Uczniowie zobaczyli pracę operatorów, reżysera programu, makijażystów oraz pozostałych ludzi bez których nie byłoby sukcesu Milionerów. Obejrzenie kulisów nagrań to niecodzienne doświadczenie, które z pewnością pozostanie w pamięci uczniów ZSP na długo. A kto wie? Może któryś z naszych absolwentów wybierze w przyszłości pracę w telewizji?
Opiekunami wycieczki byli: Agnieszka Valentić –Szukała,Dorota Socha , Anna Kamińska oraz Anna Wojciechowska.
XXIV DZIEŃ PAPIESKI
Nowa galeria XXIV DZIEŃ PAPIESKI została dodana do albumu fotograficznego
15.10.2024 w naszej szkole, w budynkach przy ul Mazowieckiej i przy ulicy Sadowej, obchodziliśmy XXIV DZIEŃ PAPIESKI. Hasłem przewodnim na rok 2024 jest Jan Paweł II - Ewangelia cierpienia i starości. Cierpienie i starość mogą nam kojarzyć się z osobą w podeszłym wieku, jednak ludzie dorośli, młodzież i dzieci także cierpią i przeżywają ból osamotnienia, odrzucenia. Pan Bóg tym hasłem skłania nas do zadawania Panu Bogu trudnych pytań. Jak żyć? Jak poradzić sobie z trudnościami?
Młodzież naszej szkoły śpiewając Barkę , Abba Ojcze oraz tańcem Belgijka pokazali swoją młodość i siłę aby dawać z siebie wszystko, wyjść naprzeciw trudnościom.
Swoim świadectwem z dnia wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II podzielili się Pani Beata Gregorczyk i Pan Dyrektor Paweł Stanisław Szczepkowski. Zaznaczyli jak wielkim był dla Polaków ten dzień, dlaczego należy o nim pamiętać. To był dzień zapisany w historii i co ważniejsze w sercach Polaków, dzień który wypełnił oczekiwaną nadzieję.
Citius – Altius – Fortius czyli Szybciej – Wyżej – Silniej!!!
Nowa galeria Citius – Altius – Fortius czyli Szybciej – Wyżej – Silniej!!! została dodana do albumu fotograficznego
9Tak można w skrócie opisać zmagania lekkoatletyczne, w których jesienią brali udział nasi uczniowie. Zmagania toczyły się na szczeblu powiatowym oraz międzypowiatowym. Nasi młodzi sportowcy spisali się bardzo dobrze, niektóre konkurencje wręcz zdominowali!
W indywidualnych biegach przełajowych Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej na słowa wyróżnienia zasługują:
Dziewczęta:
- Julia Cichocka (kl. 4 OPW) – 3 miejsce w biegu na 1000m
- Alicja Woźniak (kl. 1 OPW) – 4 miejsce w biegu na 1000m
- Zuzanna Pietrzak (kl. 2 Lok) – 3 miejsce w biegu na 1500m
- Marta Grzegorczyk (kl. 3 LOM) – 4 miejsce w biegu na 1500m
Chłopcy:
- Dawid Roman (kl. 2 OPW) – 1 miejsce w biegu na 1000m
- Sebastian Antosiak (kl. 2 Ti) – 3 miejsce w biegu na 1000m
- Karol Miecznikowski (kl. 3 OPW) – 4 miejsce w biegu na 1000m
- Tomasz Grabowski (kl. 2 OPW) – 1 miejsce w biegu na 1500m
- Krystian Sobieraj (kl. 2 Ti) – 2 miejsce w biegu na 1500m
- Jakub Królikowski (kl. 2 OPW1) – 3 miejsce w biegu na 1500m
- Adrian Głodkowski (kl. 3 Tż) – 4 miejsce w biegu na 1500m
Znakomite wyniki osiągnęliśmy również w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – sztafetowe biegi przełajowe 6x1000m. Dziewczęta zajęły 2 miejsce. Skład sztafety: Marta Grzegorczyk, Natalia Rawa, Zuzanna Pietrzak, Alicja Woźniak, Zuzanna Szmalc, Kamila Wejner. Z kolei nasi chłopcy wręcz zdemolowali konkurentów. Zajeli 1 miejsce z ogromną przewagą! Skład „dominatorów”: Dawid Roman, Tomasz Grabowski, Jakub Królikowski, Kamil Kwiatek, Sebastian Antosiak, Krystian Sobieraj.
Kolejnym etapem zmagań były Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasza męska sztafeta ponownie była bezkonkurencyjna! Skład czempionów: Tomasz Grabowski (2OPW), Krystian Sobieraj (2 Ti), Dawid Roman ((2 OPW), Sebastian Antosiak (2 Ti), Jakub Królikowski (2 OPW1), Karol Miecznikowski (3 OPW) oraz rezerwowi: Paweł Rutkowski (4 OPW), Piotr Bugaj (3 Tl), Kamil Kwiatek (4 OPW). Brawo!!!
Również w biegach indywidualnych osiągnęliśmy na tym szczeblu znaczące wyniki. Spośród dziewcząt w pierwszej dziesiątce znalazły się: Marta Grzegorczyk (3 OPW), Julia Cichocka (4 OPW), Natalia Rawa (3 LOK). Natomiast wśród chłopców 1 miejsce Tomasz Grabowski, 4 miejsce Krystian Sobieraj, 6 miejsce Karol Miecznikowski. W czołówce znaleźli się także Jakub Królikowski, Dawid Roman oraz Sebastian Antosiak.
To nie koniec lekkoatletycznych zmagań. Najlepsi zakwalifikowali się bowiem do dalszych etapów rywalizacji. Wkrótce przekażemy kolejna relację.
Nowa edycja kursu KKZ ROL.04
Uwaga
W dniu 17.10.2024 zaczyna się nowy kwalifikacyjny kurs zawodowy KKZ ROL.04
Plan zajęć jest dostępny pod linkiem PLANY KKZ
Zmiana planu
Od poniedziałku 14.10.2024 następuje zmiana planu. Prosimy o zapoznanie się z aktualną wersją.
Pomorze Zachodnie i Berlin
- 26
W dniach 2-4 października 2024 uczniowie z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę. Celem naszej podróży było Pomorze Zachodnie oraz stolica naszych zachodnich sąsiadów – Berlin.
Pierwszego dnia jednym z punktów programu były Międzyzdroje, gdzie zobaczyliśmy piękne molo oraz przespacerowaliśmy się Aleją Gwiazd. Następnie jadąc do Świnoujścia mogliśmy podziwiać zjawiskowe jezioro Turkusowe oraz Grodzisko Lubin – to właśnie tu znajduje się jeden z najbardziej zapierający dech w piersiach punkt widokowy na 44 wyspy. Ostatnim punktem programu było Świnoujście, gdzie zwiedziliśmy Fort Anioła oraz zobaczyliśmy najbardziej rozpoznawalny symbol tego miasta - Stawa Młyny.
Drugi dzień spędziliśmy w Berlinie, który jest miejscem dla miłośników sztuki, kultury i smacznego kebaba W towarzystwie przewodnika zobaczyliśmy fragment Muru Berlińskiego, Bramę Brandenburską, Reichstag, Potsdamer Platz, Pomnik Pomordowanych Żydów oraz Kurfürstendamm – ulubiony bulwar berlińczyków. Nie zabrakło też atrakcji dla fanów motoryzacji – czyli Muzeum Volkswagena.
Trzeci i ostatni dzień naszego wyjazdu spędziliśmy w Szczecinie – stolicy województwa zachodniopomorskiego. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy Plac Solidarności z Aniołem Wolności, Filharmonię, Kościół św.Piotra i Pawła, Plac Mickiewicza, Wały Chrobrego, Stare Miasto z Ratuszem , Plac Orła Białego oraz Plac Żołnierza Polskiego. Udało nam się również dotrzeć do największego zegara kulkowego
Opiekunami wycieczki byli: Joanna Ciesielska-Lipka, Małgorzata Jaworska-Olsztyn oraz Konrad Kasuła.
Archiwum Aktualności