• Zmiana planu

• Od poniedziałku 14.10.2024 następuje zmiana planu. Prosimy o zapoznanie się z aktualną wersją.

• Pomorze Zachodnie i Berlin

• W dniach 2-4 października 2024 uczniowie z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę. Celem naszej podróży było Pomorze Zachodnie oraz stolica naszych zachodnich sąsiadów – Berlin.

Pierwszego dnia jednym z punktów programu były Międzyzdroje, gdzie zobaczyliśmy piękne molo oraz przespacerowaliśmy się Aleją Gwiazd. Następnie jadąc do Świnoujścia mogliśmy podziwiać zjawiskowe jezioro Turkusowe oraz Grodzisko Lubin – to właśnie tu znajduje się jeden z najbardziej zapierający dech w piersiach punkt widokowy na 44 wyspy. Ostatnim punktem programu było Świnoujście, gdzie zwiedziliśmy Fort Anioła oraz zobaczyliśmy najbardziej rozpoznawalny symbol tego miasta - Stawa Młyny.

Drugi dzień spędziliśmy w Berlinie, który jest miejscem dla miłośników sztuki, kultury i smacznego kebaba W towarzystwie przewodnika zobaczyliśmy fragment Muru Berlińskiego, Bramę Brandenburską, Reichstag, Potsdamer Platz, Pomnik Pomordowanych Żydów oraz Kurfürstendamm – ulubiony bulwar berlińczyków. Nie zabrakło też atrakcji dla fanów motoryzacji – czyli Muzeum Volkswagena.

Trzeci i ostatni dzień naszego wyjazdu spędziliśmy w Szczecinie – stolicy województwa zachodniopomorskiego. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy Plac Solidarności z Aniołem Wolności, Filharmonię, Kościół św.Piotra i Pawła, Plac Mickiewicza, Wały Chrobrego, Stare Miasto z Ratuszem , Plac Orła Białego oraz Plac Żołnierza Polskiego. Udało nam się również dotrzeć do największego zegara kulkowego

Opiekunami wycieczki byli: Joanna Ciesielska-Lipka, Małgorzata Jaworska-Olsztyn oraz Konrad Kasuła.

• Mazowiecka 25

06-300 Przasnysz Przasnysz