• Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Zespole Szkół Powiatowych

     • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu rozstrzygnięty! Kolejna już edycja konkursu skierowanego do uczniów klas ósmych cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że do tegorocznego konkursu zgłosiło się 45 uczniów ze szkół przasnyskich i ościennych. Miłośnicy języka angielskiego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu leksyki, gramatyki oraz kultury Wielkiej Brytanii i krajów anglojęzycznych.  Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki  poziom znajomości języka angielskiego. Najwyższy wynik osiągnął Oliwier Rutkowski ze Szkoły Podstawowej nr 3,  zajmując I miejsce. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Czapliński ze Szkoły Podstawowej nr 5 na trzecim zaś aż dwóch uczniów z takim samym wynikiem: Jakub Betkier ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Oliwier Olszak ze Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych.  Przyznano również dwa wyróżnienia: dla Pawła Bednarka ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Marcina Wiśniewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5.  Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie otrzymali karty prezentowe ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Powiatowych. Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki języka angielskiego, panie Agnieszka Valentić-Szukała, Anna Wojciechowska oraz Magdalena Prekiel.

      Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej oraz dobrej znajomości języka angielskiego. Mamy nadzieję, że z niektórymi spotkamy się ponownie, już we wrześniu, tym razem jako z uczniami naszej szkoły!

     • Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu

     • W poniedziałek 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka na boisku Orlik przy ZSP w Przasnyszu, został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. W turnieju wzięły udział reprezentacje przasnyskich szkół podstawowych oraz reprezentacja klas pierwszych ZSP w Przasnyszu. Turniej miał za zadanie aktywne spędzenie czasu wolnego, integrację rówieśniczą przasnyskiej młodzieży oraz promocję szkoły. Po wyrównanych meczach, które obfitowały w emocjonujące akcje i mnóstwo goli
      I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3, przed kolegami z przasnyskiej ,,dwójki. Trzecie miejsce ex aequo przypadło piłkarzom z SP 1 oraz chłopcom z ZSP. Po zakończeniu zmagań piłkarskich Dyrektor ZSP Paweł Szczepkowski wspólnie z organizatorami turnieju Tomaszem Krynickim, Grzegorzem Cołosińskim i Michałem Wyrzykowskim wręczył pamiątkowe puchary oraz nagrody. Dodatkową atrakcją były słodycze dla każdej z uczestniczących drużyn.

     • „Suchar” nie zostawia swoich! Wspieramy Elę i Iwonę!

     • Na przestrzeni ostatnich tygodni głośno jest o dwóch paniach z naszego rejonu: Elżbiecie Łazickiej i Iwonie Nieliwodzkiej, które zmagają się z chorobą nowotworową. Okazało się , że proces leczenia jest kosztowny i przekracza ich możliwości finansowe. Na szczęście nie zostały z tym same. Historia ta poruszyła serca mieszkańców Przasnysza i okolic. Mamy do czynienia z różnego rodzaju działaniami charytatywnymi wspierającymi finansowo walkę tych dzielnych kobiet o zdrowie.

      Obie są blisko związane z ZSP w Przasnyszu. Pani Ela jest przewodniczącą Rady Rodziców, a pani Iwona pracownikiem administracyjnym hali – lodowiska przy ul. Mazowieckiej. Mają wśród nas wielu przyjaciół, którzy również postanowili wesprzeć zbiórki pieniężne. W tym tygodniu, w dniach 5-6 czerwca, odbędą się kiermasze ciast. Słodkości będą do nabycia zarówno w szkole jak i w zaprzyjaźnionych instytucjach na terenie Przasnysza. Zaplanowany jest także charytatywny mini turniej siatkarski, w którym wezmą udział pracownicy ZSP, uczniowie oraz tegoroczni absolwenci szkoły. Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie oraz na stronach internetowych ZSP.

      Oprócz tego cały czas aktywnie działają licytacje internetowe. Okazało się, że wśród nas jest wiele utalentowanych artystycznie osób, które przekazały swoje prace na aukcje. Można w ten sposób nabyć zarówno różnego rodzaju rękodzieła (rzeźby, prace malarskie, prace hafciarskie itp.) jak i dzieła literackie! Cały czas pojawiają się nowe okazje! Wśród propozycji licytacji będą również Zestawy Fana ZSP (pamiątkowe kubki, medale, długopisy i innego rodzaju gadżety). Wszystko to jest dostępne pod następującymi linkami:

      https://www.facebook.com/groups/384246783143588

      https://www.facebook.com/groups/509526427904140

       

      Gorąco zapraszamy do wsparcia naszych akcji! Każdy gest się liczy!

     • Karkonosze 27-30.05.2024

     • W dniach 27-30.05.2024 uczniowie klas I i II naszej szkoły wyjechali na wycieczkę w Karkonosze. Pierwszym punktem na mapie naszego wyjazdu był Wrocław – miasto ponad 100 mostów, 12 wysp, Odry i jej czterech dopływów oraz ponad 1000 krasnali (a każdy krasnal ma tu swoją wyjątkową historię). Na trasie zwiedzania mieliśmy najstarszą część miasta – Ostrów Tumski z Katedrą Wrocławską oraz Stary Rynek. Drugiego dnia udaliśmy się do stolicy Czech – Pragi. W trakcie spaceru zobaczyliśmy ogrom zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nasz trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Świątyni Wang w Karpaczu. Jest to wybudowany przez Norwegów kościół pod koniec XII w. z wieloma ornamentami i elementami kojarzącymi się z łodziami Wikingów. Następnie ruszyliśmy na trasę do Skalnego Miasta pełnego niepowtarzalnych i bajkowych formacji skalnych. To tu były kręcone sceny filmu „Opowieści z Narnii”. Wyjątkową atrakcją był także rejs wieloosobową łodzią po jeziorku. Ostatniego dnia naszej wyprawy obejrzeliśmy Panoramę Racławicką we Wrocławiu. Jest to malowidło o długości 114 m. i wysokości 15 m. przedstawiające bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w 1794 r. Ostatnimi punktami tego dnia i całej wycieczki był Ogród Japoński z wieloma spacerowymi ścieżkami, altanami i mostkami, a także Hala Stulecia.

      Wszyscy wróciliśmy do domu w dobrych humorach i z wieloma niezapomnianymi przeżyciami.

      Opiekunami wycieczki byli: Joanna Ciesielska-Lipka, Małgorzata Jaworska-Olsztyn, Michał Mocek, Konrad Kasuła.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
    • +48 29 752 23 00
    • Mazowiecka 25

     06-300 Przasnysz Przasnysz
     Poland
    • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
     +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
     +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
     +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
     +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
     +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
  • Galeria zdjęć

    brak danych