• Uroczystość zakończenia roku klas maturalnych

     • Nowa galeria Uroczystość zakończenia roku klas maturalnych została dodana do albumu fotograficznego

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla klas maturalnych odbyło się 26 kwietnia br. To rokrocznie bardzo ważny i wzruszający czas dla szkolnej społeczności. Nie brakowało podziękowań i gratulacji. Uczniowie, którzy najbardziej angażowali się w życie szkoły i mieli bardzo dobre wyniki w nauce i w licznych konkursach - odebrali zasłużone nagrody.

      Gratulacje, słowa podziękowania oraz pożegnania kierowali do uczniów: Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Pani Renata Kosman, dyrektorzy szkoły Pan Paweł Stanisław Szczepkowski i Pani Joanna Ciesielska-Lipka oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Łazicka życząc przy tym powodzenia i dobrych wyborów na dalszej ścieżce edukacji. Na uroczystości nie zabrakło też Przyjaciół ZSP, którzy wspierają wiele inicjatyw dobrym słowem i swoim zaangażowaniem. Pamiątkowy dyplom odebrał Pan Ashraf Youssef za wsparcie dla klubu Zakrwistów.

      Dyrektor szkoły przekazał na ręce uczniów symboliczną podkowę szczęścia, która ma przynieść powodzenie na egzaminie maturalnym i w życiu, a także ma przypominać chwile spędzone w Zespole Szkół Powiatowych.

     • IV TL na spotkaniu z archeologiem

     • Dnia 19.04.2024r klasa 4TL wraz z opiekunem panią Anną Benbenko na lekcji histori udali się do Muzeum Historycznego w Przasnyszu. Klasa uczestniczyła w spotkaniu na którym archeolog Łukasz Kaczmarek przedstawił uczniom historię wykopalisk na terenie naszego powiatu oraz okolic. Wykład okazał się bardxo ciekawy.

     • XXVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

     • W marcu w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 3 uczniów z największą liczbą punktów: Marceli Zduńczyk kl.ITL 82/90,  Mikołaj Niestępski kl.IIITL 78/90, Karol Bonisławski kl ITI 65/90 punktów. 18.03.2024 roku odbył się etap diecezjalny w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno- Wychowawczym STUDNIA w Płocku.  Zakres merytoryczny konkursu obejmował Księgę Sędziów ST i Dzieje Apostolskie NT. Chłopcy zostali finalistami tego prestiżowego etapu w którym wzięło udział  30 uczniów szkół ponadpodstawowych.

       

      Cieszy nas to, że nasza szkoła ma utalentowanych uczniów, którzy potrafią z powodzeniem zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z biblijną wiedzą. Ich praca, zaangażowanie i determinacja zasługują na najwyższe uznanie.

       

      Gratuluję finalistom  zwłaszcza, że po raz pierwszy brali udział w tym konkursie.

      Wróciliśmy z dyplomami, nagrodami książkowymi i podziękowaniami dla katechetów. 

      Dziękujemy Panu Dyrektorowi Pawłowi Stanisławowi Szczepkowskiemu za umożliwienie  uczestnictwa w konkursie.

      Alicja Łapińska Anna Benbenko

     • Pożegnanie mieszkańców internatu - rocznik 2024

     • "Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna"J. Twardowski

      Dnia 18-04-2024 r. społeczność internacka pożegnała starsze koleżanki i kolegów, którzy kończą swoją 3-4-5 letnią przygodę z nami i rozpoczynają nowy rozdział w swoim dorosłym życiu. Z tej okazji był tort i słodki poczęstunek. Nie zabrakło też dobrej muzyki, młodzież bawiła się na zorganizowanej dyskotece w stylu lat 90- tych.  Ostatnie wspólne chwile spędziliśmy w fantastycznej atmosferze, były rozmowy, wspomnienia i wzruszenie. 

       Kochani Życzymy Wam Powodzenia, wspominajcie nas dobrze i odwiedzajcie! Do zobaczenia!

      Wychowawcy, Koleżanki i Koledzy 

       

     • Wyniki konkursu matematycznego "ODJAZDOWA BRYŁA"

     • Nowa galeria Wyniki konkursu matematycznego "ODJAZDOWA BRYŁA" została dodana do albumu fotograficznego

      W konkursie matematycznym wzięło udział 23 uczniów 

      Zwycięzcy konkursu to:

      1 miejsce Karolina Kawieka z klasy 4 tr

      2 miejsce Cezary Czerwony z klasy 3 ti

      3 miejsce Daniel Moczulak z klasy 3 ti

      Przyznano równiez dwa wyróżnienia dla:

      Partycji Bobińskiej z klasy 5 tl

      Katarzyna Sztukert z klasy 5 tż

      Zwycięzcy i wyróżnione osoby otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i nagrody pocieszenia.

     • Erasmus 2024

     • Nowa galeria Erasmus 2024 została dodana do albumu fotograficznego

      23 uczniów z klas trzecich i czwartych technikum logistycznego, technikum rolniczego i technikum żywienia i usług gastronomicznych rozpocznie wkrótce zagraniczny staż zawodowy w Grecji w ramach akredytowanego projektu nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000137744, dofinansowanego przez Unię Europejską.

      10 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie, którego głównym celem było podpisanie umów i porozumień projektowych. Podczas spotkania przedstawiono również szczegółowe informacje dotyczące udziału w projekcie, zapoznano uczestników z regulaminem praktyk oraz obowiązkami i zasadami bezpieczeństwa.

      Uczestnicy otrzymali wytyczne, które z pewnością sprawią, że pobyt za granicą będzie bezpiecznym, przyjemnym i cennym doświadczeniem.

     • Olsztyn 11.04.2024

     • Nowa galeria Olsztyn 11.04.2024 została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 11.04.2024 r. uczniowie klas IILOH, IILOH 1, IITL , IILOH1 i IIITI, IV LOH1 oraz IVLOM uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Głównym celem wyjazdu był udział młodzieży w Dniu Otwartym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, zapoznanie z  ofertą dydaktyczną wszystkich wydziałów uczelni, jak również spotkanie z przedstawicielami Uczelni.  Nasi uczniowie mieli możliwość spotkania się z wykładowcami, studentkami i studentami, którzy chętnie opowiadali o tym, jak wygląda studiowanie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz na poszczególnych kierunkach. W czasie Dnia Otwartego uczniowie wzięli również udział w symulacji rozprawy sądowej wcielając się w role poszczególnych uczestników postępowania. Niektórzy wykazali się niesamowitą kreatywnością i talentem krasomówczym. Wydział Prawa cieszył się szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów z klas o profilu humanistycznym, z rozszerzoną historią, polskim i angielskim. Tego dnia odbyło się również spotkanie z Dorotą Wellman, którego tematem było – „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć
      o telewizji (mediach), ale baliście się zapytać. Telewizja w anegdocie” oraz spotkanie z Wojtkiem Drewniakiem (Historia bez cenzury) – „Bóg wybacza, nauka nigdy – największe wpadki naukowców z kategorii nauk ścisłych”.
      W międzyczasie udaliśmy się na  projekcję filmu w kinie Helios w galerii Warmińsko Mazurskiej , co z pewnością umożliwiło uczniom lepszą integrację
      i fantastyczną zabawę.

      Opiekunami wycieczki były: Dorota Socha , Anna Domańska i Agnieszka Valentić –Szukała.

     • Informacja dla rodziców

     • W związku z zaistniałą sytuacją uprasza się ab6 rodzice nie odbierali dzieci wcześniej że szkołÿ, ponieważ służby nadal pracują. Młodzież ma zapewnione bezpieczeństwo a sytuacja jest opanowana. Osoby poszkodowane mogą być odbierane po konsultacji medycznej.

     • Wycieczka do Łodzi

     • W dniu 26.03.2024 r. uczniowie klas I TŻ, IOPW, IILOK, IITL1, IILOH1 i IITE uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Głównym celem wyjazdu była integracja młodzieży, a także wsparcie procesu edukacyjnego uczniów poprzez poznanie atrakcji turystycznych, jakimi bez wątpienia są łódzkie zoo, Orientarium i Manufaktura w Łodzi.

      Naszą przygodę rozpoczęła wizyta w Orientarium – najnowocześniejszym w Europie pawilonie poświęconym faunie i florze Azji Pd-Wsch. Piękna wiosenna pogoda pozwoliła nam również na spacer po łódzkim zoo i podziwianie egzotycznych zwierząt na wybiegach.

      Kolejnym punktem wycieczki była Manufaktura Łódzka, gdzie młodzież miała okazję zobaczyć najdłuższą w Europie fontannę oraz Rynek Włókniarek Łódzkich.

      W międzyczasie udaliśmy się do Kręgielni Grakula, co z pewnością umożliwiło uczniom lepszą integrację i fantastyczną zabawę.

      Opiekunami wycieczki były: Anna Wojciechowska, Wioletta Słomińska i Monika Sadowska.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
    • +48 29 752 23 00
    • Mazowiecka 25

     06-300 Przasnysz Przasnysz
     Poland
    • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
     +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
     +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
     +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
     +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
     +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
  • Galeria zdjęć

    brak danych