• Wielkopostne porządki

     • Katecheci zapraszają uczniów i nauczycieli do wsparcia akcji pt.: „Wielkopostne porządki". Zbieramy chemię gospodarczą dla Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Kraśniewie. Dziękujemy za okazane serce!!

      Alicja Łapińska

     • Migawki z Dnia Kobiet

     • To był wyjątkowy dzień. Biegaliśmy po szkole z życzeniami od rana. Szukaliśmy naszych pań w przeróżnych zakamarkach budynków. Mamy nadzieję, że byliśmy wszędzie. Jeżeli gdzieś nie zajrzeliśmy, to… nie martwcie się drogie Panie! Wrócimy za rok!!!😀 😀 😀

     • PRZEDSTAWIAMY NOWY SKŁAD RSU – ODDZIAŁ PRZY UL. SADOWEJ

     • Rada Samorządu Uczniowskiego, ul. Sadowa w roku szkolnym 2022 / 2023

       

      SEKCJE I SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

       

      OPIEKUN-MGR BEATA KASUŁA

       

      PRZEWODNICZĄCA RSU- JULIA PAWELCZYK KLASA 3LOH

      ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ-ANDŻELIKA WILGA KLASA 3OPW

      SKARBNIK-MARTA WIŚNIEWSKA KLASA 3LOH

       

      1.SEKCJA ORGANIZACYJNA

      Odpowiada za organizację wydarzeń w szkole i poza nią, po cichu pociąga za sznurki wszystkiego, co na Sadowej wychodzi z inicjatywy uczniów.

      SKŁAD :

      KAMIL PŁOCHARCZYK KLASA 3 OPW

      BARTOSZ MORAWSKI KLASA 3 OPW

      KACPER WENDT KLASA 3 OPW

      SANDRA SKAŁA KLASA 3 OPW

      ALICJA KWIATKOWSKA KLASA 3 OPW

       

      2. SEKCJA PRAWNA

      Wprowadza w tajniki dobrej administracji wspierając samorząd merytorycznie poprzez negocjacje, tworzenie aktów prawnych i archiwizację wszystkich podejmowanych działań. Zapewnia pozostałym sekcjom pole do pracy.

      SKŁAD:

      MACIEJ PIWOWARCZYK KLASA 3 LOH

      JAKUB SMOLIŃSKI KLASA 3 OPW

      PATRYK PIETRZAK KLASA 3 OPW

       

      3.SEKCJA TECHNICZNA

      Grupa miłośników technologicznych nowinek, zapewniająca naszej szkole wiele nowatorskich rozwiązań, wsparcie techniczne eventów oraz działań RSU w internecie poza sieciami społecznościowymi.

      SKŁAD:

      BARTOSZ OLSZEWSKI KLASA 1 LOH

      AMELIA PRZEWODOWSKA KLASA 1 LOH

      EMILIA BORKOWSKA KLASA 1 LOH

       

      4.SEKCJA MEDIALNA

      Projektuje i publikuje treści w mediach społecznościowych co pozwala na dobrą komunikacje z uczniami. Ponadto wykonują zdjęcia różnych wydarzeń odbywających się w naszej szkole.

      SKŁAD:

      ALEKSANDRA BOROWA KLASA 3 LOH

      GABRIELA MILEWSKA KLASA 3 LOH

      WIKTORIA STRYJEWSKA KLASA 3 LOH

      ALEKSANDRA STRUSIŃSKA KLASA 3 LOH

      OLIWIA ZADROŻNA KLASA 3 LOH1

       

      5.SEKCJA ARTYSTYCZNA

      Sekcja zrzeszająca twórców z wielu dziedzin sztuki. Umożliwia uczniom zaprezentowanie swoich talentów oraz przeprowadza konkursy z nagrodami umożliwiając dalszy rozwój w danym kierunku.

      SKŁAD:

      ALEKSANDRA KARWACKA KLASA 2 OPW

      KAROLINA BORKOWSKA KLASA 2 OPW

      OTYLIA NIEDZIELSKA KLASA 2 OPW

       

      6.SEKCJA DO SPRAW PROMOCJI I WIZERUNKU SZKOŁY

      Głównym celem promocji szkoły jest przede wszystkim zyskanie zaufania, sympatii, wiarygodności i przychylności środowiska, budowanie wizerunku szkoły zewnętrznego i dydaktyczno -wychowawczego oraz kształtowanie dobrej opinii o niej w środowisku.

      SKŁAD:

      ZUZANNA SMOLIŃSKA KLASA 2 LOH

      JULIA GOŹDZIEWSKA KLASA 2 LOH

      ALEKSANDRA ANTCZAK KLASA 2 LOH

     • Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych 

     •  

      W niedzielę 26.02.2023 r. uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyli w obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych w miejscowości Zielona koło Ciechanowa, gdzie w kościele parafialnym pw. św. Mateusza Apostoła została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych 1945- 1956 r. Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Po niej uczestnicy udali się przed pomnik upamiętniający 39 Żołnierzy Niezłomnych z okolic Ciechanowa, gdzie po licznych przemówieniach złożono kwiaty i zapalono znicze oddając honory bohaterom. 

       01.03.2023 grupa rekonstruktorów z Klubu Miłośników Historii z naszej szkoły, wzięła udział w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gostkowie, przy pomniku poświęconym pamięci zamordowanych Żołnierzy z oddziału Edwarda Dobrzyńskiego "Orzyca".  Kolejnym elementem uroczystości była msza św. w kościele pw. św. Anny w Bogatem sprawowana w intencji poległych żołnierzy. Po nabożeństwie odbył się koncert pieśni patriotycznych.

            Uroczystość została zorganizowana przez wójt gminy Przasnysz, Grażynę Wróblewską, Dowódcę 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusława Postka oraz proboszcza parafii rzymskokatolickiej św. Jana Ewangelisty w Bogatem ks. Cezarego Olzackiego

      Natomiast w czwartek 02.03.2023 r., w Górach Dębowych (Stara Wieś), z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się Bieg Partyzanta o szablę Starosty Powiatu Przasnyskiego, zorganizowany przez Powiat Przasnyski, 2. OREL   w Przasnyszu oraz Nadleśnictwo Przasnysz dla uczniów klas mundurowych. Celem biegu było popularyzowanie dokonań Żołnierzy Wyklętych na terenie Powiatu Przasnyskiego, propagowanie aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia wśród uczniów klas mundurowych, doskonalenie umiejętności praktycznych z zakresu służby wojskowej przez uczniów klas mundurowych oraz integrowanie środowiska żołnierskiego z mieszkańcami Garnizonu Przasnysz. Przed startem złożono kwiaty oraz zapalono znicze pod pomnikiem poległego w walce o niepodległość ppor. Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego. Był on członkiem Związku Walki Zbrojnej, następnie Armii Krajowej. Posługiwał się pseudonimem „Jeż”. Latem 1943 r. włączył się do oddziału partyzanckiego AK kierowanego przez Stefana Rudzińskiego ps. „Wiktor”. Oddział ten wsławił się wieloma brawurowymi akcjami przeciwko Niemcom na terenie Prus. Po wkroczeniu sowietów na tereny powiatu przasnyskiego, nie złożył broni. Wraz z innymi partyzantami prowadził akcje, w których bronił ludzi represjonowanych przez komunistów. Po ceremonii wystartowała pierwsza z siedmiu drużyn, które zgłosiły swoje uczestnictwo.  W zmaganiach rywalizowały: Liceum Ogólnokształcące  nr 1 Płockiego Uniwersytetu Ludowego w Ciechanowie, 1 Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce – drużyna 1 oraz drużyna 2, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu, Zespół Szkół  Powiatowych w Przasnyszu oraz 2 OREL Przasnysz (skład kobiet). W zmaganiach najlepsza okazała się żeńska drużyna 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza (Szacunek😊). Za nią uplasowała się grupa reprezentująca Liceum Ogólnokształcące nr 1 Płockiego Uniwersytetu Ludowego w Ciechanowie a trzecie miejsce zajęła młodzież z Zespołu Szkół  Powiatowych w Przasnyszu w składzie: Alicja Kwiatkowska, Julia Bakuła, Filip Grabowski, Bartek Morawski, Maksym Zadora i Kacper Wendt (BRAWO!). Po biegu na uczestników czekała gorąca herbata, przepyszna grochówka oraz ognisko z kiełbaskami. Na zakończenie odbyło się podsumowanie wyników i uhonorowanie najlepszych oraz wręczenie upominków dla wszystkich uczestników. 

      Michał Wyrzykowski, Bogusław Brykała 

     • Zespół Tańców Historycznych w ZSP

     • Dnia 28-02-2023 r. w Internacie ZSP w Przasnyszu mieliśmy przyjemność gościć Pana Krzysztofa Gadomskiego wraz z grupą tancerzy z Zespołu Tańców Historycznych - Szlacheckich, który działa przy Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. W radosnej atmosferze, przed młodzieżą mieszkająca w internacie artyści zaprezentowali się w pięknych strojach szlachty mazowieckiej. Zatańczyli Poloneza oraz Kujawiaka, za co otrzymali gromkie brawa.                                                                         

      Pan Krzysztof przybliżył nam historię i zwyczaje szlachty mazowieckiej, opowiedział z czego składa się kompletny strój oraz zaprezentował szablę.                                                                                                               

      W imieniu naszego gościa serdecznie zachęcamy aby dołączyć do fantastycznej grupy. Spotkania pod okiem instruktora tańca odbywają się w soboty w naszym mieście.

      Serdecznie dziękujemy za zaszczycenie nas swoją obecności – uczniowie i wychowawcy.

      Tekst i foto: Anna Skolimowska

     • Jakub Bońkowski z kl. 4 LOM1P otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki

     • Jakub Bońkowski z kl. 4 LOM1P otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia sportowe. Uroczyste wręczenie dyplomów  odbyło się 09.02.2023r. w Warszawie. Wzięli w niej udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz szkół z województwa mazowieckiego.

      Gratulujemy!!!

      Elżbieta Zawieska

     • Nowe twarze w RSU

     • Oddział szkolnego RSU przy ul. Mazowieckiej uzupełnił swój skład. Pojawienie nowych osób wiąże się z odejściem na zasłużony odpoczynek grupy tegorocznych maturzystów (Karolina Ćwiek, Zuzanna Kądziela, Marta Gnatowska, Mariusz Żmijewski). Muszą się skupić na przygotowaniach do matury 😊😊😊 Bardzo WAM dziękujemy za wszystkie lata działalności w szkole!!!  Nie żegnamy się całkowicie. Wasz mądry głos zawsze się przyda😊

      Obecny skład jest mieszanką (mamy nadzieję, że wybuchową😊) osób z różnych środowisk. Są wśród nas przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu, Młodzieżowej Rady Miasta, wolontariusze organizacji pozarządowych i społecznych (MOPS, schroniska dla zwierząt, harcerstwa, organizacji sportowych, HDK itp. ). Jest w czym wybierać.

      Zapraszamy wszystkich do współpracy!

      Obecny skład przedstawia się następująco:

      1. Klaudia Rutkowska, kl. 4 TLP  – przewodnicząca
      2. Angelika Julia Wojciechowska, kl. 3 TL – wiceprzewodnicząca
      3. Oliwia Goździewska, kl. 3 TL1 – wiceprzewodnicząca
      4. Katarzyna Trzcińska, kl. 4 TLP
      5. Wiktoria Łazicka, kl. 4 TLP
      6. Weronika Marchewka, kl. TLP
      7. Katarzyna Sztukert, kl. 4 TŻP
      8. Oliwia Lewicka, kl. 3 TL
      9. Julia Żbikowska, kl. 3 TL
      10. Natalia Jasińska, kl. 2 TŻ
      11. Justyna Nawrocka, kl. 2 TŻ
      12. Wiktoria Majewska, kl. 2 TL
      13. Zuzanna Abramczyk, kl. 2 TL
      14. Aleksandra Maluchnik, 2 TL
      15. Magdalena Świder, kl. 1 TL1
      16. Justyna Stępień, kl. 1 TE
      17. Olga Steczka, kl. 1 TE
      18. Jakub Dudek, kl. 4 TIP
      19. Szymon Kossakowski, kl. 3 TI
      20. Brajan Kulasiński, kl. 2 TŻ
      21. Mikołaj Niestępski, kl. 2 TL
      22. Rafał Krzemiński, kl. 2 TL

      Opiekun RSU (oddział przy ul. Mazowieckiej)  - Michał Mocek

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
   • +48 29 752 23 00
   • Mazowiecka 25 06-300 Przasnysz Przasnysz Poland
   • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
 • Galeria zdjęć

   brak danych