• Wielkopostne porządki

     • Katecheci zapraszają uczniów i nauczycieli do wsparcia akcji pt.: „Wielkopostne porządki". Zbieramy chemię gospodarczą dla Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Kraśniewie. Dziękujemy za okazane serce!!

      Alicja Łapińska

     • Migawki z Dnia Kobiet

     • To był wyjątkowy dzień. Biegaliśmy po szkole z życzeniami od rana. Szukaliśmy naszych pań w przeróżnych zakamarkach budynków. Mamy nadzieję, że byliśmy wszędzie. Jeżeli gdzieś nie zajrzeliśmy, to… nie martwcie się drogie Panie! Wrócimy za rok!!!😀 😀 😀

     • PRZEDSTAWIAMY NOWY SKŁAD RSU – ODDZIAŁ PRZY UL. SADOWEJ

     • Rada Samorządu Uczniowskiego, ul. Sadowa w roku szkolnym 2022 / 2023

       

      SEKCJE I SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

       

      OPIEKUN-MGR BEATA KASUŁA

       

      PRZEWODNICZĄCA RSU- JULIA PAWELCZYK KLASA 3LOH

      ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ-ANDŻELIKA WILGA KLASA 3OPW

      SKARBNIK-MARTA WIŚNIEWSKA KLASA 3LOH

       

      1.SEKCJA ORGANIZACYJNA

      Odpowiada za organizację wydarzeń w szkole i poza nią, po cichu pociąga za sznurki wszystkiego, co na Sadowej wychodzi z inicjatywy uczniów.

      SKŁAD :

      KAMIL PŁOCHARCZYK KLASA 3 OPW

      BARTOSZ MORAWSKI KLASA 3 OPW

      KACPER WENDT KLASA 3 OPW

      SANDRA SKAŁA KLASA 3 OPW

      ALICJA KWIATKOWSKA KLASA 3 OPW

       

      2. SEKCJA PRAWNA

      Wprowadza w tajniki dobrej administracji wspierając samorząd merytorycznie poprzez negocjacje, tworzenie aktów prawnych i archiwizację wszystkich podejmowanych działań. Zapewnia pozostałym sekcjom pole do pracy.

      SKŁAD:

      MACIEJ PIWOWARCZYK KLASA 3 LOH

      JAKUB SMOLIŃSKI KLASA 3 OPW

      PATRYK PIETRZAK KLASA 3 OPW

       

      3.SEKCJA TECHNICZNA

      Grupa miłośników technologicznych nowinek, zapewniająca naszej szkole wiele nowatorskich rozwiązań, wsparcie techniczne eventów oraz działań RSU w internecie poza sieciami społecznościowymi.

      SKŁAD:

      BARTOSZ OLSZEWSKI KLASA 1 LOH

      AMELIA PRZEWODOWSKA KLASA 1 LOH

      EMILIA BORKOWSKA KLASA 1 LOH

       

      4.SEKCJA MEDIALNA

      Projektuje i publikuje treści w mediach społecznościowych co pozwala na dobrą komunikacje z uczniami. Ponadto wykonują zdjęcia różnych wydarzeń odbywających się w naszej szkole.

      SKŁAD:

      ALEKSANDRA BOROWA KLASA 3 LOH

      GABRIELA MILEWSKA KLASA 3 LOH

      WIKTORIA STRYJEWSKA KLASA 3 LOH

      ALEKSANDRA STRUSIŃSKA KLASA 3 LOH

      OLIWIA ZADROŻNA KLASA 3 LOH1

       

      5.SEKCJA ARTYSTYCZNA

      Sekcja zrzeszająca twórców z wielu dziedzin sztuki. Umożliwia uczniom zaprezentowanie swoich talentów oraz przeprowadza konkursy z nagrodami umożliwiając dalszy rozwój w danym kierunku.

      SKŁAD:

      ALEKSANDRA KARWACKA KLASA 2 OPW

      KAROLINA BORKOWSKA KLASA 2 OPW

      OTYLIA NIEDZIELSKA KLASA 2 OPW

       

      6.SEKCJA DO SPRAW PROMOCJI I WIZERUNKU SZKOŁY

      Głównym celem promocji szkoły jest przede wszystkim zyskanie zaufania, sympatii, wiarygodności i przychylności środowiska, budowanie wizerunku szkoły zewnętrznego i dydaktyczno -wychowawczego oraz kształtowanie dobrej opinii o niej w środowisku.

      SKŁAD:

      ZUZANNA SMOLIŃSKA KLASA 2 LOH

      JULIA GOŹDZIEWSKA KLASA 2 LOH

      ALEKSANDRA ANTCZAK KLASA 2 LOH

     • Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych 

     •  

      W niedzielę 26.02.2023 r. uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyli w obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych w miejscowości Zielona koło Ciechanowa, gdzie w kościele parafialnym pw. św. Mateusza Apostoła została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych 1945- 1956 r. Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Po niej uczestnicy udali się przed pomnik upamiętniający 39 Żołnierzy Niezłomnych z okolic Ciechanowa, gdzie po licznych przemówieniach złożono kwiaty i zapalono znicze oddając honory bohaterom. 

       01.03.2023 grupa rekonstruktorów z Klubu Miłośników Historii z naszej szkoły, wzięła udział w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gostkowie, przy pomniku poświęconym pamięci zamordowanych Żołnierzy z oddziału Edwarda Dobrzyńskiego "Orzyca".  Kolejnym elementem uroczystości była msza św. w kościele pw. św. Anny w Bogatem sprawowana w intencji poległych żołnierzy. Po nabożeństwie odbył się koncert pieśni patriotycznych.

            Uroczystość została zorganizowana przez wójt gminy Przasnysz, Grażynę Wróblewską, Dowódcę 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusława Postka oraz proboszcza parafii rzymskokatolickiej św. Jana Ewangelisty w Bogatem ks. Cezarego Olzackiego

      Natomiast w czwartek 02.03.2023 r., w Górach Dębowych (Stara Wieś), z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się Bieg Partyzanta o szablę Starosty Powiatu Przasnyskiego, zorganizowany przez Powiat Przasnyski, 2. OREL   w Przasnyszu oraz Nadleśnictwo Przasnysz dla uczniów klas mundurowych. Celem biegu było popularyzowanie dokonań Żołnierzy Wyklętych na terenie Powiatu Przasnyskiego, propagowanie aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia wśród uczniów klas mundurowych, doskonalenie umiejętności praktycznych z zakresu służby wojskowej przez uczniów klas mundurowych oraz integrowanie środowiska żołnierskiego z mieszkańcami Garnizonu Przasnysz. Przed startem złożono kwiaty oraz zapalono znicze pod pomnikiem poległego w walce o niepodległość ppor. Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego. Był on członkiem Związku Walki Zbrojnej, następnie Armii Krajowej. Posługiwał się pseudonimem „Jeż”. Latem 1943 r. włączył się do oddziału partyzanckiego AK kierowanego przez Stefana Rudzińskiego ps. „Wiktor”. Oddział ten wsławił się wieloma brawurowymi akcjami przeciwko Niemcom na terenie Prus. Po wkroczeniu sowietów na tereny powiatu przasnyskiego, nie złożył broni. Wraz z innymi partyzantami prowadził akcje, w których bronił ludzi represjonowanych przez komunistów. Po ceremonii wystartowała pierwsza z siedmiu drużyn, które zgłosiły swoje uczestnictwo.  W zmaganiach rywalizowały: Liceum Ogólnokształcące  nr 1 Płockiego Uniwersytetu Ludowego w Ciechanowie, 1 Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce – drużyna 1 oraz drużyna 2, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu, Zespół Szkół  Powiatowych w Przasnyszu oraz 2 OREL Przasnysz (skład kobiet). W zmaganiach najlepsza okazała się żeńska drużyna 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza (Szacunek😊). Za nią uplasowała się grupa reprezentująca Liceum Ogólnokształcące nr 1 Płockiego Uniwersytetu Ludowego w Ciechanowie a trzecie miejsce zajęła młodzież z Zespołu Szkół  Powiatowych w Przasnyszu w składzie: Alicja Kwiatkowska, Julia Bakuła, Filip Grabowski, Bartek Morawski, Maksym Zadora i Kacper Wendt (BRAWO!). Po biegu na uczestników czekała gorąca herbata, przepyszna grochówka oraz ognisko z kiełbaskami. Na zakończenie odbyło się podsumowanie wyników i uhonorowanie najlepszych oraz wręczenie upominków dla wszystkich uczestników. 

      Michał Wyrzykowski, Bogusław Brykała 

     • Zespół Tańców Historycznych w ZSP

     • Dnia 28-02-2023 r. w Internacie ZSP w Przasnyszu mieliśmy przyjemność gościć Pana Krzysztofa Gadomskiego wraz z grupą tancerzy z Zespołu Tańców Historycznych - Szlacheckich, który działa przy Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. W radosnej atmosferze, przed młodzieżą mieszkająca w internacie artyści zaprezentowali się w pięknych strojach szlachty mazowieckiej. Zatańczyli Poloneza oraz Kujawiaka, za co otrzymali gromkie brawa.                                                                         

      Pan Krzysztof przybliżył nam historię i zwyczaje szlachty mazowieckiej, opowiedział z czego składa się kompletny strój oraz zaprezentował szablę.                                                                                                               

      W imieniu naszego gościa serdecznie zachęcamy aby dołączyć do fantastycznej grupy. Spotkania pod okiem instruktora tańca odbywają się w soboty w naszym mieście.

      Serdecznie dziękujemy za zaszczycenie nas swoją obecności – uczniowie i wychowawcy.

      Tekst i foto: Anna Skolimowska

     • Jakub Bońkowski z kl. 4 LOM1P otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki

     • Jakub Bońkowski z kl. 4 LOM1P otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia sportowe. Uroczyste wręczenie dyplomów  odbyło się 09.02.2023r. w Warszawie. Wzięli w niej udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz szkół z województwa mazowieckiego.

      Gratulujemy!!!

      Elżbieta Zawieska

     • Nowe twarze w RSU

     • Oddział szkolnego RSU przy ul. Mazowieckiej uzupełnił swój skład. Pojawienie nowych osób wiąże się z odejściem na zasłużony odpoczynek grupy tegorocznych maturzystów (Karolina Ćwiek, Zuzanna Kądziela, Marta Gnatowska, Mariusz Żmijewski). Muszą się skupić na przygotowaniach do matury 😊😊😊 Bardzo WAM dziękujemy za wszystkie lata działalności w szkole!!!  Nie żegnamy się całkowicie. Wasz mądry głos zawsze się przyda😊

      Obecny skład jest mieszanką (mamy nadzieję, że wybuchową😊) osób z różnych środowisk. Są wśród nas przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu, Młodzieżowej Rady Miasta, wolontariusze organizacji pozarządowych i społecznych (MOPS, schroniska dla zwierząt, harcerstwa, organizacji sportowych, HDK itp. ). Jest w czym wybierać.

      Zapraszamy wszystkich do współpracy!

      Obecny skład przedstawia się następująco:

      1. Klaudia Rutkowska, kl. 4 TLP  – przewodnicząca
      2. Angelika Julia Wojciechowska, kl. 3 TL – wiceprzewodnicząca
      3. Oliwia Goździewska, kl. 3 TL1 – wiceprzewodnicząca
      4. Katarzyna Trzcińska, kl. 4 TLP
      5. Wiktoria Łazicka, kl. 4 TLP
      6. Weronika Marchewka, kl. TLP
      7. Katarzyna Sztukert, kl. 4 TŻP
      8. Oliwia Lewicka, kl. 3 TL
      9. Julia Żbikowska, kl. 3 TL
      10. Natalia Jasińska, kl. 2 TŻ
      11. Justyna Nawrocka, kl. 2 TŻ
      12. Wiktoria Majewska, kl. 2 TL
      13. Zuzanna Abramczyk, kl. 2 TL
      14. Aleksandra Maluchnik, 2 TL
      15. Magdalena Świder, kl. 1 TL1
      16. Justyna Stępień, kl. 1 TE
      17. Olga Steczka, kl. 1 TE
      18. Jakub Dudek, kl. 4 TIP
      19. Szymon Kossakowski, kl. 3 TI
      20. Brajan Kulasiński, kl. 2 TŻ
      21. Mikołaj Niestępski, kl. 2 TL
      22. Rafał Krzemiński, kl. 2 TL

      Opiekun RSU (oddział przy ul. Mazowieckiej)  - Michał Mocek

     • Rekolekcje dla maturzystów pod hasłem „Weź życie w swoje ręce”

     • Grupa uczniów ZSP w Przasnyszu oraz  L.O. im. K.E.N. uczestniczyła w rekolekcjach dla maturzystów pod hasłem „Weź życie w swoje ręce”, które odbyły się w dniach 23 – 25.02. 2023r. w Płocku.  Głównym celem spotkania było przekazanie wiedzy i umiejętności młodzieży w podejmowaniu istotnych dla ich życia decyzji zgodnych z ich pragnieniami,  powołaniem i miłością do bliźniego.

       Szczegóły w linku:

      https://plock.gosc.pl/doc/8102120.Zdac-mature-dobrze-wybrac-i-nie-zalowac

     • Ogłoszenie

     • Przypominamy o obowiązku złożenia oświadczenia         

      o wysokości dochodu w 2022 r. do dnia 24.03.2023 r., które jest niezbędne do przyznania świadczeń socjalnych w 2023 r.

      Osoby, które przekraczają kwotę 2900 zł. brutto na członka rodziny, nie muszą składać ww. oświadczenia.


      Oświadczenia należy złożyć w administracji.

      Oświadczenie o dochodach

     • Informacja dla emerytów

     • Prosimy z zapoznanie się ofertę wyjazdów wakacyjnych – terminy podane są przy każdej propozycji. 

      W załączeniu znajdują się także plany wyjazdów. 

      Dofinansowanie z ZFŚŚ wynosi 50%, 55% i 60% w zależności od progu dochodowego. 

      Zapisów można dokonywać u Pani Pauliny Ojrzyńskiej – w pokoju administracji szkoły  do 24.02.2023 jednocześnie potwierdzając to wpłatą w wysokości (Jura - 700zł, Kaszuby - 665zł).  

      Jeśli ktoś z Państwa miałby życzenie uczestniczyć w dwóch wycieczkach dofinansowanie będzie tylko do jednego wyjazdu. 

      Wycieczka - JURA Krakowsko-Czestochowska

      Wycieczka - Kaszuby

     • KONKURS WIEDZY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH 

     • KONKURS WIEDZY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH 

      W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w dniach 7-8 luty 2023r., w przasnyskim ZSP odbył się  „Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych”. Patronat nad nim sprawują pos na Sejm RP Maciej Małecki, starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski oraz Instytut Pamięci Narodowej.  

      Do szkolnych eliminacji zgłosiło się 26 uczniów. Najlepsze wyniki osiągnęli: 

      1.   Marek Majkowski IV TL 
      2. Andżelika Wilga III OPW 
      3. Daniel Usiądek III TL 
      4. Kinga Pagacz IV LOHp 
      5. Karolina Przybysławska IV LOH 
      6. Krystian Zarodkiewicz III TL 
      7. Aleksandra Długołęcka IV LOHp 
      8. Wiktoria Kołodziejska I TŻ  

      Opiekę nad przebiegiem konkursu sprawowali Marcin Kosman oraz Michał Mocek.  

       

     • „KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU- 2023” – LUBIMY TO!!!

     • „KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU- 2023” – LUBIMY TO!!!

      W bieżącym roku kontynuujemy naszą przygodę z programem „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

      Ideą programu jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Mazowsza jako zadania spełniającego niezwykle ważne funkcje wychowawcze i edukacyjne – rozwoju młodego człowieka, popularyzacji oraz doskonalenia form i metod młodzieżowej aktywności w szeroko rozumianej kulturze. Program ma również zachęcać i inspirować do planowania i realizowania ciekawych lekcji pobudzających młodzież do czynnego i świadomego uczestnictwa w kulturze na Mazowszu. Promocyjna cena biletów wstępu ma umożliwić dostęp uczniom, którzy często z powodu barier finansowych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego lub mają do niego utrudniony dostęp.

      Naszą kolejną tego typu wycieczką był wyjazd do Warszawy. Odwiedziliśmy dwa wyjątkowe miejsca.

      Pierwszym z nich był Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana, mający bogatą, ponad 100 – letnia historię. Utworzony został w 1913 roku. Mieści się przy ulicy Karasia 2 w gmachu wybudowanym w 1912 roku wg projektu Czesława Przybylskiego z najnowocześniejszym wówczas wyposażeniem technicznym (pierwsza w kraju scena obrotowa). Wystrój budynku sprawia, że „czuć tam duch” dawnej historii. W tej wyjątkowej scenerii mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl „Tango” autorstwa Sławomira Mrożka (reżyseria Wawrzyniec Kostrzewski).

      Drugim etapem wyjazdu było oddział Muzeum Niepodległości w Warszawie – Muzeum Więzienia Pawiak, które upamiętnia działalność tamtejszego więzienia w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939–1944. Powstało z inicjatywy i przy współudziale byłych więźniów politycznych Pawiaka. Budynek muzeum znajduje się w ocalałych kazamatach VII i VIII oddziału więzienia. Na ekspozycję składają się m.in.: korytarz więzienny oddziału VII oraz 5 cel, w tym kwarantanny i śmierci, które odtworzono według zachowanych rysunków, opisów i relacji więźniów. Na wystawie znajdują się też oryginalne elementy wyposażenia, wiersze, pamiętniki, grypsy, kalendarze, a także najróżniejsze drobne przedmioty wykonane przez uwięzionych. Symbolicznym elementem muzeum jest też pomnik drzewa pawiackiego – wykonana z brązu kopia słynnego wiązu, na którym rodziny ofiar umieszczały tabliczki epitafijne. Oprócz fragmentu bramy, drzewo było jedynym ocalałym po wojnie świadectwem

      istnienia więzienia. Zwiedzenie muzeum dało nam wszystkim wyobrażenie tragicznych losów naszych rodaków w czasie II wojny światowej.

      W wyjeździe brała udział młodzież naszej szkoły mieszkająca w internacie. Opiekunami byli: Justyna Jaworska, Anna Skolimowska oraz Michał Mocek.

      Bardzo dziękujemy naszemu kierowcy – panu Dariuszowi Grabowskiemu, za sprawne omijanie warszawskich korków!!!

       

      Tekst: Michał Mocek

      Foto: Anna Skolimowska

     • Wycieczka do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

     • Nowa galeria Wycieczka do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Wojciecha Pietrzaka i Pana Konrada Kasuły  odwiedzili Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Młodzież z bliska miała okazję zobaczyć kolekcję ponad 300 zabytkowych pojazdów dziś już niespotykanych na naszych drogach. Wśród eksponatów wyselekcjonowane były samochody osobowe, ciężarowe, wózki dziecięce, rowery, motocykle, autobusy, samoloty a także sprawne czołgi.Podczas zwiedzania z przewodnikiem uczniowie poznali liczną kolekcję niespotykanych dziś rekwizytów. Były to m.in. maszyny do pisania, gramofony, kufry, pierwsza stacja paliw z lat 20-tych oraz liczne pamiątki związane z okresem PRL-u. Największym zainteresowaniem cieszyły się samochody znanych osób kultury i polityki m.in. Fiat prezydenta Kwaśniewskiego, Mercedes Lody Halamy, Zis cabrio Józefa Stalina, Volvo prezydenta Lecha Wałęsy, Peugeot Wojciecha Jaruzelskiego oraz pojazdy, które brały udział w wielu produkcjach filmowych i zagranicznych m.in. w serialu Czas honoru, Jan Paweł II, Człowiek który został papieżem, Katyń A. Wajdy i wiele innych.Uczniowie wysłuchali prelekcji założyciela kolekcji Pana Mikiciuka (właściciela muzeum ),który przeprowadził nas przez ewolucję samochodu od czasów Leonarda da Vinci do współczesności.Podczas wycieczki podopieczni mieli możliwość wejścia do wybranych eksponatów i integracji na świeżym powietrzu.Wizyta w Muzeum Motoryzacji i Techniki była niezapomnianym przeżyciem. Część warsztatowa pozwoliła cofnąć się w czasie, bezpośrednio obcować z ponad 100-letnią historią rekwizytów techniki i historią pojazdów mechanicznych.

     • ,,ALEJĄ GWIAZD – WIZYTA W ŁÓDZKIEJ FILMÓWCE!”

     • 9 grudnia, o godz. 6.45 wyruszyliśmy na  niesamowitą przygodę.  Rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta i wizyty w Łódzkiej Szkole Filmowej. Zobaczyliśmy najciekawsze fragmenty reprezentacyjnej ulicy Piotrowskiej,  jednej z najdłuższych ulic handlowych w Europie.

       Ruszyliśmy śladami Juliana Tuwima i Aleją Gwiazd, która liczy już sobie ponad 20 lat. Pomysłodawcą stworzenia łódzkiej Alei Gwiazd był związany z Łodzią reżyser i pedagog Jan Machulski. Pierwowzorem miała być zlokalizowana w Los Angeles Walk of Fame, która upamiętnia osobistości świata show-biznesu. Autorem projektu gwiazdy jest artysta grafik Andrzej Pągowski. Wszystkie gwiazdy wykonane są z mosiądzu i wmontowane w granitowe tablice wielkości 1 m kw.

      W Łódzkiej Szkole Filmowej przywitaliśmy się z Misiem Uszatkiem i zajrzeliśmy, po cichutku w ciekawsze miejsca. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak krasnoludki, przy filmowych rekwizytach.

      Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wizytę w Orientarium.  I to było to ! Orientatrium, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce, w którym możemy spotkać zwierzęta, naturalnie występujące  na terenie Azji. Jego królami są Alexander – największy słoń indyjski w Europie i Taru, jego młodszy i mniejszy kolega. Oba słonie są gwiazdami łódzkiego zoo. Tłumy zbierają się przed ich wybiegiem o godzinie 15.30, kiedy to odbywa się karminie, podczas którego można oglądać, jak słonie pływają w ogromnym basenie. Łódzkie Orientarium to jedyne tego typu miejsce w Polsce.  Z pewnością warto je odwiedzić przy okazji pobytu w Łodzi. Jednak na wszystkich uczestnikach wycieczki największe wrażenie zrobiły akwaria i tunel wodny.

      Ostatnim punktem programu było Centrum Handlowe Manufaktura, a w nim Muzeum Fabryki. Poznaliśmy tam historię rodziny Poznańskich i ich fabryki. Dowiedzieliśmy się , w jaki sposób bawełna staje się przędzą i kiedy zmienia się w tkaninę. Niesamowite wrażenie wywarła na nas łódzka architektura, szczególnie Łódź Fabryczna.

      Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy II OPW, II LOH, II LOM i I LOH. Nad całością czuwali nasi opiekunowie : Małgorzata Majewska,  Magdalena Prekiel i Grażyna Karwacka.  Dziękujemy za wspaniały wyjazd i czekamy na kolejny!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
   • +48 29 752 23 00
   • Mazowiecka 25 06-300 Przasnysz Przasnysz Poland
   • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
 • Galeria zdjęć

   brak danych