• Wyniki konkursu matematycznego "ODJAZDOWA BRYŁA"

     • Nowa galeria Wyniki konkursu matematycznego "ODJAZDOWA BRYŁA" została dodana do albumu fotograficznego

      W konkursie matematycznym wzięło udział 23 uczniów 

      Zwycięzcy konkursu to:

      1 miejsce Karolina Kawieka z klasy 4 tr

      2 miejsce Cezary Czerwony z klasy 3 ti

      3 miejsce Daniel Moczulak z klasy 3 ti

      Przyznano równiez dwa wyróżnienia dla:

      Partycji Bobińskiej z klasy 5 tl

      Katarzyna Sztukert z klasy 5 tż

      Zwycięzcy i wyróżnione osoby otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i nagrody pocieszenia.

     • Erasmus 2024

     • Nowa galeria Erasmus 2024 została dodana do albumu fotograficznego

      23 uczniów z klas trzecich i czwartych technikum logistycznego, technikum rolniczego i technikum żywienia i usług gastronomicznych rozpocznie wkrótce zagraniczny staż zawodowy w Grecji w ramach akredytowanego projektu nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000137744, dofinansowanego przez Unię Europejską.

      10 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie, którego głównym celem było podpisanie umów i porozumień projektowych. Podczas spotkania przedstawiono również szczegółowe informacje dotyczące udziału w projekcie, zapoznano uczestników z regulaminem praktyk oraz obowiązkami i zasadami bezpieczeństwa.

      Uczestnicy otrzymali wytyczne, które z pewnością sprawią, że pobyt za granicą będzie bezpiecznym, przyjemnym i cennym doświadczeniem.

     • Olsztyn 11.04.2024

     • Nowa galeria Olsztyn 11.04.2024 została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 11.04.2024 r. uczniowie klas IILOH, IILOH 1, IITL , IILOH1 i IIITI, IV LOH1 oraz IVLOM uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Głównym celem wyjazdu był udział młodzieży w Dniu Otwartym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, zapoznanie z  ofertą dydaktyczną wszystkich wydziałów uczelni, jak również spotkanie z przedstawicielami Uczelni.  Nasi uczniowie mieli możliwość spotkania się z wykładowcami, studentkami i studentami, którzy chętnie opowiadali o tym, jak wygląda studiowanie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz na poszczególnych kierunkach. W czasie Dnia Otwartego uczniowie wzięli również udział w symulacji rozprawy sądowej wcielając się w role poszczególnych uczestników postępowania. Niektórzy wykazali się niesamowitą kreatywnością i talentem krasomówczym. Wydział Prawa cieszył się szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów z klas o profilu humanistycznym, z rozszerzoną historią, polskim i angielskim. Tego dnia odbyło się również spotkanie z Dorotą Wellman, którego tematem było – „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć
      o telewizji (mediach), ale baliście się zapytać. Telewizja w anegdocie” oraz spotkanie z Wojtkiem Drewniakiem (Historia bez cenzury) – „Bóg wybacza, nauka nigdy – największe wpadki naukowców z kategorii nauk ścisłych”.
      W międzyczasie udaliśmy się na  projekcję filmu w kinie Helios w galerii Warmińsko Mazurskiej , co z pewnością umożliwiło uczniom lepszą integrację
      i fantastyczną zabawę.

      Opiekunami wycieczki były: Dorota Socha , Anna Domańska i Agnieszka Valentić –Szukała.

     • Informacja dla rodziców

     • W związku z zaistniałą sytuacją uprasza się ab6 rodzice nie odbierali dzieci wcześniej że szkołÿ, ponieważ służby nadal pracują. Młodzież ma zapewnione bezpieczeństwo a sytuacja jest opanowana. Osoby poszkodowane mogą być odbierane po konsultacji medycznej.

     • Wycieczka do Łodzi

     • W dniu 26.03.2024 r. uczniowie klas I TŻ, IOPW, IILOK, IITL1, IILOH1 i IITE uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Głównym celem wyjazdu była integracja młodzieży, a także wsparcie procesu edukacyjnego uczniów poprzez poznanie atrakcji turystycznych, jakimi bez wątpienia są łódzkie zoo, Orientarium i Manufaktura w Łodzi.

      Naszą przygodę rozpoczęła wizyta w Orientarium – najnowocześniejszym w Europie pawilonie poświęconym faunie i florze Azji Pd-Wsch. Piękna wiosenna pogoda pozwoliła nam również na spacer po łódzkim zoo i podziwianie egzotycznych zwierząt na wybiegach.

      Kolejnym punktem wycieczki była Manufaktura Łódzka, gdzie młodzież miała okazję zobaczyć najdłuższą w Europie fontannę oraz Rynek Włókniarek Łódzkich.

      W międzyczasie udaliśmy się do Kręgielni Grakula, co z pewnością umożliwiło uczniom lepszą integrację i fantastyczną zabawę.

      Opiekunami wycieczki były: Anna Wojciechowska, Wioletta Słomińska i Monika Sadowska.

     • Spotkanie wielkanocne pracowników ZSP

     • W środę, 27 marca w budynku szkoły przy ulicy Mazowieckiej 25 odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dyrektor szkoły Paweł Szczepkowski złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim pracownikom szkoły. Życzenia złożyli również zastępca dowódcy 2 Ośrodka Radioelektronicznego ppłk Andrzej Kaliszewski oraz przedstawiciele władz samorządowych: starosta Paweł Mostowy oraz wicestarosta Renata Kosman.

     • Świąteczne wizyty ekipy z ZSP

     • Święta coraz bliżej!!! Nie mogło zabraknąć tradycyjnych odwiedzin z życzeniami i upominkami wielkanocnymi od przedstawicieli naszej szkoły dla zaprzyjaźnionych instytucji!!! Bardzo dziękujemy za sympatyczne przyjęcie!!!

      Wszystkim życzymy spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła!!!

      Alleluja!!!

     • Rozstrzygnięcie konkursu fizycznego "Fizyka wierszem"

     • 10 lutego 2024 roku został rozstrzygnięty konkurs fizyczny „Fizyka wierszem”.

      Celem konkursu było:

      ● rozbudzanie zainteresowań fizyką,

      ● promowanie praw i zasad fizycznych.

      Uczniowie wykazali swój talent pisarski przy pisaniu wierszy na tematy związane z fizyką. Po mistrzowsku dobierali rymy oraz epitety i składali je w żartobliwe wierszyki. Utwory mają odpowiednie przeznaczenie - np. pomoc w zapamiętaniu prawa lub wzoru, czy też wprowadzenie do naszego życia odrobinę humoru.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce – Konrad Liana - klasa 2 TI1

      II miejsce – Julia Goździewska - klasa III LOH

      III miejsce - Fabian Żukowski klasa - 5 Tsp

      Wyróżnienie – Zuzanna Juszkowska – klasa 2 LOH

      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2023/2024.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Organizatorzy konkursu:

      mgr Urszula Milewska

      mgr Anna Domańska

      mgr Ewa Olkowska

      Prace oceniała komisja w składzie:

      1. mgr Urszula Milewska

      2. mgr Anna Domańska

      3. mgr Ewa Olkowska

      4. mgr Ewa Jędryszczak

      5. mgr Magdalena Morawska

     • Wręczenie nagród w konkursie Moje Mazowsze III edycja

     • W Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie odbywa się wręczenie nagród w konkursie 𝑴𝒐𝒋𝒆 𝑴𝒂𝒛𝒐𝒘𝒔𝒛𝒆 III 𝒆𝒅𝒚𝒄𝒋𝒂 𝒌𝒐𝒏𝒌𝒖𝒓𝒔𝒖 𝑯𝒊𝒔𝒕𝒐𝒓𝒚𝒄𝒛𝒏𝒆𝒈𝒐 𝑷𝒍𝒂𝒔𝒕𝒚𝒄𝒛𝒏𝒐-𝑳𝒊𝒕𝒆𝒓𝒂𝒄𝒌𝒊𝒆𝒈𝒐 „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu”, który był adresowany do dzieci i młodzieży. Kreatywność przy tworzeniu prac była niezwykła. Uczniowie przygotowując swoje prace, stosowali różne techniki i formy badawcze dzięki którym powstały bardzo oryginalne prace. Na konkurs wpłynęło 700 prac ze wszystkich krańców województwa. Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły: laureatka III miejsca - Patrycja Kołcon 2 Loh i Zuzanna Smolińska 3 Loh (wyróżnienie). Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Serdecznie gratulujemy

     • Polska - Estonia 5:1!!! Byliśmy tam!!!⚽️⚽️⚽️

     • 21.04.2024 dwie silne grupy kibiców (łącznie 70 osób) wybrały się na mecz piłki nożnej Polska – Estonia, który odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalizacja toczyła się o wejście do meczu finałowego baraży mistrzostw Europy 2024. Przy tak silnym wsparciu porażki nie mogło być! Wygraliśmy 5:1!!! Teraz czeka nas bój z Walią (26 marca). Na Cardiff City Stadium już nie damy rady dotrzeć, ale będziemy trzymać kciuki!!!

      Opiekunami wycieczek byli: Justyna Jaworska, Małgorzata Jaworska – Olsztyn, Alicja Łapińska, Robert Wróbel, Tomasz Wójcik, Jarosław Dawidziuk oraz Michał Mocek.

     • Zebrania z rodzicami uczniów klas maturalnych

     • Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się w czwartek 04.04.2024 o godzinie 16:30.

      Przydział sal

      SALA      KLASA/ WYCHOWAWCA

      31          4 LOH

      32          5 Tip

      102        4 OPW

      105        5 Tep, 5 Tżp

      107        4 LOH1, 4 LOM1

      131        5 TLp

      129        5 TRp, 5 TSp

     • Warsztaty wielkanocne

     • W dzisiejsze popołudnie na młodzież mieszkającą w naszym internacie czekała niespodzianka – warsztaty stroików wielkanocnych. Zajęcia zostały przygotowane dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Arena Dobra. Nad wszystkim czuwała pani Patrycja Wąsiewska. W trakcie pracy dołączył do nas także pan dyrektor Paweł Szczepkowski. Było mnóstwo dobrej zabawy i powstały piękne ozdoby wielkanocne. Przekazaliśmy je na charytatywny kiermasz, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (24 marca) na Rynku Miejskim.

      Organizatorami zajęć byli pani Anna Skolimowska oraz pan Michał Mocek.

     • Wizyta w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Mławie

     • W dniu 5 marca 2024r. uczniowie klasy 5 TLp wraz z opiekunami: panią Katarzyną Goś-Góralczyk, panią Anną Kamińską i panią Dorotą Adamkowską udali się na warsztaty do Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Mławie.

      Wyjazd rozpoczął się wspólnym śniadaniem w McDonaldzie. Najedzeni i w wyśmienitych humorach udaliśmy się, by zrealizować główny cel programu – warsztaty z przedstawicielami PANS.

      Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia uczelni przez dr Rafała Panfila i dziekan wydziału dr Renatę Dzik. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu o bezpieczeństwie logistycznym żołnierzy WOT, który wygłosił dr Sławomir Gromadzki. Później uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które miały miejsce w pracowni logistycznej. Tam wprowadzali, zgodnie z listą przyjęć, produkty do systemu. Pracowali na programie magazynowym i skanerze. Kolejną częścią spotkania była rozmowa z planistą – panem Piotrem Świetlickim, który przedstawił zalety pracy w tym zawodzie.

      Dziękujemy kierownictwu i pracownikom Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Mławie za zaproszenie. Było SUPER!! 

     • Tydzień z „Kulturalną szkołą na Mazowszu”

     • Za nami dwa wyjazdowe czwartki poszukiwaczy wrażeń kulturalnych w ramach realizacji programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Odwiedziliśmy Teatr Polski im. A. Szyfmana w Warszawie. Obejrzeliśmy sztuki „Don Juan” Moliera oraz „Wiśniowy sad” A. Czechowa. Są to  dzieła z całkiem różnych epok, których przesłanie jest niezwykle uniwersalne i można je odnieść do współczesnych realiów życia.  Warto obejrzeć!

      Na deser była wizyta w kinie na hicie ostatnich dni „Sami swoi. Początek”.  Wszyscy chyba znamy historię Pawlaka i Kargula. „Początek” jest uzupełnieniem opowieści o źródłach ich konfliktu. Film warto obejrzeć chociażby dla Adama Bobika w roli Kazimierza Pawlaka. Chwilami można uwierzyć, że to młody Wacław Kowalski powrócił!!! Polecamy!!!

      Organizatorami wycieczek byli Anna Skolimowska i Michał Mocek.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
   • +48 29 752 23 00
   • Mazowiecka 25

    06-300 Przasnysz Przasnysz
    Poland
   • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
    +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
    +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
    +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
    +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
    +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
 • Galeria zdjęć

   brak danych