• Pożegnanie Mieszkańców Internatu przy ZSP w Przasnyszu

     • "Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas..."

      Te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy po kilku latach mieszkania uczniowie opuszczają mury naszego Internatu.

      28 marca 2023 r. podczas uroczystego spotkania w Internacie ZSP im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu pożegnano wychowanków internatu, którzy po 3 - 4 latach wspólnego mieszkania odchodzą w dalszą drogę.

      Wychowawcy podsumowali etap życia młodych ludzi mieszkających w internacie, który nie zawsze był łatwy. Czasami wymagał ciężkiej pracy młodzieży oraz wsparcia pedagogów i rodziców. Następującymi słowami:

      ,,Dla nas Wychowawców egzamin z dojrzałości, samodzielności i rozwiązywania sytuacji problemowych zdaliście celująco. Wierzymy że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować Wasze plany i marzenia.''

      Absolwentom zostały wręczone piękne portrety osobiście namalowane przez sora Krzysztofa Miecznikowskiego.

      Po części oficjalnej w imieniu młodszej młodzieży i wychowawców wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

      Wierz w siebie, abyś także mógł wierzyć w ludzi.

      Poszukuj dobra w świecie, świat znajdzie je w Tobie.

      Rywalizuj ze sobą, nie narzekaj – zmieniaj.

      Sięgnij gwiazd, byś mógł innym wskazać do nich drogę”.

      Mamy nadzieję, że tak, jak my, będziecie wspominać nas z uśmiechem i wzruszeniem.

      Młodzież internacka wraz z Wychowawcami 😊

     • Wizyta przygotowawcza w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

     • W dniach 19-21 marca 2023 r. pani wicedyrektor Justyna Jaworska oraz pani Agnieszka Valentić-Szukała uczestniczyły w wizycie przygotowawczej w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, tytuł przedsięwzięcia „Aktywność badawcza uczniów w edukacji geograficznej kluczem do kształtowania postaw proekologicznych, przedsiębiorczych oraz rozwoju umiejętności miękkich”, w Gimnazjum Simona Daukantasa w Wilnie. Podczas tej wizyty został ustalony dokładny harmonogram działań merytorycznych i kulturowych, które będą realizowane podczas mobilności zagranicznej uczniów. Zostały sprawdzone i uzgodnione warunki pobytu uczestników projektu – wyżywienie i zakwaterowanie.

     • Finał Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

     • W poniedziałek 27 marca 2023 roku w sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbył się finał konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla uczniów szkół powiatowych z terenu powiatu przasnyskiego. Organizatorami konkursu byli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Poseł na Sejm RP Maciej Małecki oraz Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

      Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów. Marek Majkowski z kl. 4 TL zajął drugie miejsce!!! Gratulujemy!!!

      Organizatorami konkursu na terenie ZSP byli Marcin Kosman oraz Michał Mocek.

      Relacja z przebiegu tego wydarzenia znajduje się w linku: https://www.powiat-przasnysz.pl/pl/aktualnosc/final-konkursu-wiedzy-o-zolnierzach-wykletych2023

     • Wycieczka klasy I TI

     • Dnia 15.03 2023r. klasa 1Ti wybrała się na wycieczkę do Warszawy wraz z wychowawczynią Małgorzatą Witkowską ,Martą Ładą i Katarzyną Kapszukiewicz. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form rozrywki. Pierwszą atrakcją było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli doświadczyć ciekawych zjawisk i zobaczyć najnowszego robota Mikołaja Kopernika. Drugim elementem był przyjazd do GAMP Laser Tag, gdzie przywitali nas instruktorzy którzy wytłumaczyli uczestnikom zasady gry, po czym wręczyli im wyposażenie niezbędne do zabawy i wypuścili na arenę. Rozegrane mecze były bardzo wyczerpujące i ekscytujące. Ostatnim punktem wycieczki było kino Cinema City, gdzie udano się na seans nowego filmu Marvela Ant-Man i Osa:Kwantomania.

      Weronika Kołakowska i Patrycja Kawiecka

     • Spotkanie z rodzicami uczniów klas maturalnych

     • W poniedziałek 03.04.2023 o godzinie 16:30 odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas maturalnych.

       

      SALA         KLASA/ WYCHOWAWCA 

      31         4 LOH-p / p.Wioletta Słomińska 

      32         4 LOH1-p, 4 LOM1-p / p.Elzbieta Zawieska 

      105       4 LOM-p / p.Urszula Paczesna 

      107       4 Te, 4 Ti1 / p.Agnieszka Rutkowska-Rock 

      102       4 TS / p.Jacek Pięta 

      101       4 Ti / p.Bogumiła Chachulska 

      131       4 TL / p.Anna Wojciechowska 

      130       4 TR, 4 TŻ / p.Sylwia Grabowska

       

     • Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2023 pod hasłem "Doceń życie"

     • Nowa galeria Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2023 pod hasłem "Doceń życie" została dodana do albumu fotograficznego

      24 marca br. 75 maturzystów z naszej szkoły wraz z opiekunami: Panią Wicedyrektor - Joanną Ciesielską - Lipką, katechetami (p. Grażyną Pszczółkowską, Agnieszką Dębek, Marta Tomaszewską - Wróbel), wychowawczynią - Wiolettą Słomińską oraz nauczycielkami: Małgorzatą Łyszkowską, Agnieszką Olbryś i Magdaleną Morawską - uczestniczyli w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. 

      Główną intencją około 2,5 tysięcznej wspólnoty z diecezji płockiej - była modlitwa o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych oraz właściwy i mądry wybór swojej drogi życiowej, swojego powołania.Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem "Doceń życie" i rozpoczęła się zawiązaniem wspólnoty - wspólnym śpiewem oraz przywitaniem wszystkich przybyłych na to spotkanie.Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania było uczestnictwo w konferencji Ewy Liegman, założycielki Hospicjum Pomorze Dzieciom. Zabrała ona młodychw opowieść o życiu i śmierci oraz życzyła każdemu z nas, "aby być bardziej czułym i uwierzyć w to, że każdy jest na świecie po coś". 

      Po konferencji wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich oraz Mszy Świętej, którą odprawiał biskup płocki - Szymon Stułkowski, który poprosił młodych, aby potrafili dowartościować każde życie ludzkie.

       "Dużo młodych cierpi, chodzi do psychologa, bierze leki na depresję i nie widzi sensu w życiu. Chciałbym, żeby przez tą pielgrzymkę zobaczyli, że Bóg daje im szansę na dobre życie. On zawsze jest przy nich i to na Nim mogą budować swoją przyszłość" - tak podsumował pielgrzymkę ks. dr Grzegorz Zakrzewski, dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku. Dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie do tronu Jasnogórskiej Pani.

     • Rozstrzygnięcie konkursu chemiczno-fizycznego „Projekt elektrowni jądrowej”.

     • W styczniu 2023r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs chemiczno-fizyczny „Projekt elektrowni jądrowej”. W konkursie wzięło udział 31 osób. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:

      a) konkurs plastyczny na makietę lub plakat obrazujące model elektrowni jądrowej

      b) konkurs informatyczny

       

      Zwycięzcami w konkursie plastycznym zostali:

      I miejsce - Zuzanna Juszkowska – I Loh

      II miejsce

      · Łysonik Julia - II Loh

      III miejsce

      · Sztukiert Katarzyna – IV Tż

      IV miejsce

      · Piętka Kacper – I Opw – plakat

       

      Zwycięzcami w konkursie informatycznym zostali:

       

      II miejsce

      · Stolarczyk Amelia - III Loh

      III miejsce

      · Jakub Górski – II TI

       

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo.

       

      Zwycięzcom gratulujemy!

       

      Wręczenie dyplomów i upominków rzeczowych odbędzie się 13 kwietnia podczas apelu ekologicznego.

     • Kolejna wyprawa z cyklu „Bo kultura musi być”

     • Za nami kolejna wyprawa z cyklu „Bo kultura musi być”. Tym razem odwiedziliśmy Warszawską Operę Kameralną oraz „Niewidzialną Wystawę”. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

      Repertuar Warszawskiej Opery jest zróżnicowany pod względem stylu muzycznego. Można tu zobaczyć zarówno średniowieczne misteria, opery klasyczne jak również współczesne dzieła. Nasza grupa miała przyjemność obejrzeć dwa całkowicie odmienne spektakle „Telefon” oraz „Medium” Gian Carlo Menottiego. ,,Telefon’’ w przewrotny sposób pokazuje nam świat uzależniony od współczesnych narzędzi komunikacyjnych, które z jednej strony ułatwiają codzienne życie, z drugiej zaburzają relacje międzyludzkie. Z kolei „Medium” przedstawia odwieczną potrzebę człowieka, którą jest szukanie kontaktu ze światem nierealnym. Pokazuje zarazem jak cienka jest granica między miłością, krainą zaświatów i … szaleństwem.

      Zupełnie odmienną przygodą było „Niewidzialna Wystawa”. Jest to wyjątkowy projekt, który ma na celu zapoznanie osób w pełni sprawnych ze światem osób niewidomych. Przenieśliśmy się do innego wymiaru postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. W całkowitej ciemności naszymi przewodnikami były osoby niewidome, którym musieliśmy zaufać… w ciemno. Wędrówka odbywała się w specjalnie wyposażonych i wyciemnionych pomieszczeniach, które imitowały sceny z życia codziennego. Byliśmy w mieszkaniu, ulicy, lesie… Wrażenia są niezwykłe. Po godzinnej wędrówce czuliśmy ulgę gdy przewodnicy wyprowadzali nas na zewnątrz. My wyszliśmy do światła, oni zostali. W ciemności…

      Michał Mocek

     • Prelekcja na temat zdrowej diety

     • W czwartek 9 marca uczniowie klasy kosmetycznej LO uczestniczyli w spotkaniu poświęconemu zdrowemu żywieniu. Prowadząca prelekcje p. Renata Majdowska (dietetyk) w ciekawy sposób przybliżyła młodzieży zasady zdrowej diety ujęte w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Uczniowie zapoznani zostali także z wpływem odżywiania na stan i funkcjonowanie skóry, a także na stan włosów i paznokci.

      Nasz gość podkreślił, że niewłaściwa dieta jest jedną z przyczyn problemów ze skórą, włosami czy paznokciami, a stosowanie wyłącznie kosmetyków nie przyniesie oczekiwanych efektów. Dla zdrowia i urody bardzo ważne jest prawidłowe odżywienie naszego organizmu.

      Uczestnicy dowiedzieli się, jakie składniki pokarmowe i produkty spożywcze pełnią najważniejszą rolę w odżywieniu skóry, włosów i paznokci. Poznali także wykaz produktów, które działają niekorzystnie.

      Dziękujemy młodzieży za aktywny udział, a naszemu gościowi za przyjęcie zaproszenia.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
   • +48 29 752 23 00
   • Mazowiecka 25

    06-300 Przasnysz Przasnysz
    Poland
   • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
    +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
    +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
    +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
    +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
    +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
 • Galeria zdjęć

   brak danych