Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie realizowanym w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu
TSki na "Kormoranie"
- 1
W dniu 15.01.2025 uczniowie klas ITS, IITS oraz IVTS uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Wraz z opiekunami: Panem Wojciechem Pietrzakiem i Błażejem Gołębiewskim mogli spróbować swoich sił na halowym torze kartingowym "Kormoran". Jest to ok. 300-metrowa pętla, 12 zakrętów (w tym 7 prawych i 5 lewych). Uczniowie rywalizowali na gokartach o mocy 6,3KM i pojemności 200cm³.
Prawdziwym mistrzem kierownicy okazał się Dawid Zalewski - uczeń IVTS, który uplasował się na 7 miejscu w TOP10 MIESIĄCA w kategorii MAX (85kg)!
Zuzia nie zwalnia tempa!
Zuzanna Juszkowska awansowała do następnego etapu Olimpiady Historycznej. W sobotę 11 stycznia 2025r. na Uniwersytecie Warszawskim miał miejsce pierwszy etap eliminacji okręgowych województwa mazowieckiego (ok. 80 osób). Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły pokonała kolejny szczebel eliminacji. Gratulujemy Zuzi życząc dalszych sukcesów!
Zebrania z rodzicami
23 stycznia 2025r. o godz. 16:30 oraz 17:30 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów.
Godzina 16:30
SALA KLASA
31 3 OPW
32 1 c
51 2 Ti
70 1 OPW
73 2 m
123 2 c
126 4 TS
129 3 TŻ
130 2 LOH
131 2 LOK
101 2 TS
102 2 LOH1
105 1 LOH
Świetlica/ strzelnica 3 LOM
107 2 TL
108 3 Te, 3TL1
109 3 m
Godzina 17:30
SALA KLASA
31 4 Ti
32 4 TR, 4 TŻ
51 3 TL
70 2 TŻ
73 1 TS
123 4 TL
126 2 OPW1
129 3 LOH
130 3 TR
131 2 OPW
101 3 LOK
102 1 Tr, 1 Tż
105 3 Ti1, 3 TS
Świetlica/ strzelnica 3 LOH1
107 3 Ti
108 3 c
109 1 Ti, 1 Tl
ZAPRASZAMY
Rozwój osobisty i globalne zrozumienie – młodzież z Przasnysza w międzynarodowym projekcie w Niemczech
- 7
W dniach 24 listopada – 2 grudnia 2024 roku uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego uczestniczyli
w polsko-niemiecko-ukraińskim projekcie „Adventszeit – die beste Zeit zum Erkunden verschiedener kultureller Praktiken und Bräuche” („Adwent - najlepszy czas na poznanie różnorodnych tradycji i zwyczajów kulturowych”). Projekt odbył się w Dreieich (Hesja, Niemcy) w ramach programu TRIYOU i zgromadził młodzież z Polski, Ukrainy i Niemiec.Wymiana była okazją do rozwijania umiejętności językowych, budowania międzynarodowych przyjaźni i poszerzania horyzontów poprzez wspólną pracę, warsztaty i zwiedzanie. Szczególne wrażenie na uczestnikach wywarły wizyty
w świątecznych miejscach regionu: jarmarku bożonarodzeniowym we Frankfurcie, pełnym uroku jarmarku w Darmstadt, pomniku Niederwald oraz malowniczym Rüdesheim nad Renem. Te wyjątkowe miejsca nie tylko przybliżyły młodzieży niemiecką kulturę, ale również pozwoliły poczuć magię świąt w międzynarodowym gronie.Uczniowie z Polski, Ukrainy i Niemiec aktywnie uczestniczyli w zajęciach takich jak warsztaty kulinarne, podczas których przygotowywano polskie placki ziemniaczane, ukraińskie pierogi i niemieckie pierniki. Zajęcia te, podobnie jak wspólne zwiedzanie, sprzyjały lepszemu zrozumieniu różnorodności kulturowych oraz budowaniu relacji opartych na wzajemnym szacunku
i zrozumieniu.Wypowiedzi uczniów
„To była niesamowita przygoda! Zwłaszcza wizyta na jarmarkach bożonarodzeniowych – to, jak były udekorowane i pełne zapachów świątecznych smakołyków, zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Czułam, że naprawdę doświadczam magii świąt w innej kulturze.” – powiedziała Wiktoria, jedna z uczestniczek wymiany.
„Bardzo podobały mi się warsztaty kulinarne. Gotowanie tradycyjnych dań razem z kolegami z Niemiec i Ukrainy pokazało mi, jak różnorodne są nasze tradycje, ale też jak wiele mamy wspólnego. To była świetna okazja, żeby się lepiej poznać i dobrze się bawić.” – wspomina Zuzanna.
„Najbardziej zapamiętam wizytę w Rüdesheim i pomnik Niederwald. Widoki były niesamowite, a przewodnicy opowiadali ciekawie o historii tego miejsca. Dzięki temu spojrzałam na niemiecką kulturę z zupełnie nowej perspektywy.” – dodała Roksana.
„Ten wyjazd nauczył mnie samodzielności. Kiedy musieliśmy przesiadać się na różnych stacjach w drodze na zajęcia, czułam odpowiedzialność za planowanie i organizację. To było wyzwanie, ale bardzo satysfakcjonujące.” – powiedziała Zofia.
„Ciekawym doświadczeniem było odkrycie, że w różnych krajach omawiamy te same dzieła literackie, jak Faust Goethego czy Cierpienia młodego Wertera. Rozmowy o literaturze pokazały, jak wiele łączy nasze kultury i jak uniwersalne są pewne tematy.” – zauważyła Lena, podkreślając edukacyjny wymiar wymiany.
Uczestnicy szczególnie ciepło wspominają pobyt u rodzin goszczących, które przyjęły ich z otwartością i życzliwością. „Rodzina, u której mieszkałam, była wspaniała. Czuliśmy się jak w domu, a wspólne wieczory przy stole pełnym niemieckich potraw były okazją do rozmów i poznania ich codziennego życia. To było bezcenne doświadczenie” – opowiada Iga.
„Gościnność rodzin była niesamowita. Byli bardzo pomocni, cierpliwi i chętni do dzielenia się swoją kulturą. Dzięki nim mogłam lepiej zrozumieć, jak wygląda życie w Niemczech na co dzień” – dodała Amelia.
Pobyt u rodzin goszczących pozwolił młodzieży nie tylko na praktyczne wykorzystanie znajomości języków obcych, ale także na głębsze zrozumienie niemieckiej kultury i zwyczajów.
Dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) oraz niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych projekt stał się wyjątkowym doświadczeniem, które nie tylko pozwoliło uczestnikom poznać nowe kultury, ale także wpłynęło na ich rozwój osobisty i społeczny.
Wyjazd młodzieży z Przasnysza to dowód na to, że takie inicjatywy budują mosty między kulturami, rozwijają globalne zrozumienie i pozostawiają niezapomniane wspomnienia, które będą inspirować uczestników przez całe życie.
Zmiana planu
Od 13.01.2025 następuje zmiana planu. Bardzo prosimy o zapoznanie się z aktualną wersją.
Po kliknięciu w STAŁY PLAN LEKCJI po prawej stronie nad planem uzyskujemy dostęp do opublikowanych planów.
Wizyta informatyków na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Nowa galeria Wizyta informatyków na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została dodana do albumu fotograficznego
5W dniu 11.12.2024 uczniowie klas technikum informatycznego naszej szkoły – II TI, IIITI, IIITI1, IVTI oraz VTI, uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu związanym z ich kierunkiem kształcenia.
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów informatycznych naszej szkoły pani Małgorzacie Jaworskiej-Olsztyn i panu Robertowi Wróblowi oraz wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego panu Tomaszowi Żmijewskiemu, uczniowie mogli wysłuchać 3 wykładów z dziedziny informatyki, między innymi na temat LLM-ów ( czyli między innymi ChatuGPT 😊) oraz z dziedziny robotyki.
Organizatorami wykładów był Wydział Matematyczno-Informatyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Mamy nadzieję nawiązać owocną współpracę z wyżej wymienionymi instytucjami.
Opiekunami wycieczki byli: Małgorzata Jaworska-Olsztyn, Grażyna Karwacka, Grzegorz Szczepkowski oraz Robert Wróbel.
Najlepsze życzenia
Święta, święta coraz bliżej.
Nowa galeria Święta, święta coraz bliżej. została dodana do albumu fotograficznego
Święta, święta coraz bliżej. Nie mogło więc zabraknąć naszych odwiedzin w zaprzyjaźnionych instytucjach. W imieniu całej społeczności ZSP w Przasnyszu świąteczne życzenia składali przedstawiciele RSU wraz z opiekunem (Angelika Julia Wojciechowska, Bartek Kordek oraz p. Michał Mocek). Na pamiątkę wręczaliśmy stroiki i ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i upominki!
@Powiat Przasnysz, Urząd Miasta @Przasnysz @Czas na trójkę, @Miejska Biblioteka Publiczna @ Biblioteka Pedagogiczna jescze raz Wesołych Świąt!!
Wielkie Świąteczne Gotowanie
Nowa galeria Wielkie Świąteczne Gotowanie została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy 2 tż (Julita Makowska, Oliwia Gładkowska, Mariusz Krępski, Miłosz Jeryng oraz Przemysław Kobyliński) wzięli udział w Wielkim Świątecznym Gotowaniu, które odbyło się wczoraj na przasnyskim Rynku. Przedsięwzięcie miało na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób starszych w naszym mieście. Koordynatorem akcji ze strony ZSP w Przasnyszu był Michał Mocek.
Więcej szczegółó na ten temat można znaleźć w linku:
https://www.infoprzasnysz.com/wielkie-swiateczne-gotowanie-na-rynku-potrawy-trafily-do-mieszkancow/
„Jest w moim kraju zwyczaj,..."
Nowa galeria „Jest w moim kraju zwyczaj,..." została dodana do albumu fotograficznego
2„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.Cyprian Kamil Norwid, „Opłatek”
Z każdym wszędzie dniem czuć magię zbliżających się świąt. Także w naszej szkole. Miniony tydzień upłynął pod znakiem przygotowań do szkolnej wigilii. Nad wszystkim czuwały nasze „sorki” od przedmiotów gastronomicznych. Wraz z uczniami klas technikum żywienia zadbały o piękny wystrój i przepyszne potrawy na wigilijnym stole. W uroczystym spotkaniu wzięli dyrekcja szkoły, udział członkowie rady pedagogicznej, pracownicy administracji, przedstawiciele RSU oraz honorowi goście: przedstawiciele władz Powiatu Przasnyskiego: Paweł Mostowy (Starosta Powiatu), Jarosław Szmulski (Wicestarosta Powiatu), Bożena Bieńkowska (Etatowy Członek Zarządu Powiatu) oraz przedstawiciele przasnyskiej Jednostki Wojskowej i Rady Rodziców. Zgodnie z tradycją ojciec Grzegorz Mossakowski przed rozpoczęciem wigilijnej wieczerzy odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza. Następnie Pan Dyrektor Paweł Szczepkowski złożył życzenia wszystkim przybyłym osobom, życząc zdrowych, spokojnych świąt oraz wszelkiej pomyślności. Do życzeń dołączyli również zaproszeni goście. Następnie przyszedł czas na wspólne podzielenie się opłatkiem i skosztowanie potraw wigilijnych. W tle rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „JOY”.
Spotkanie wigilijne wprowadziło wszystkich w świąteczny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
"Drzwi otwierały się wreszcie..."
Nowa galeria Drzwi otwierały się wreszcie została dodana do albumu fotograficznego
5„Drzwi otwierały się wreszcie. Salon jaśniał, pachniał i krążył przed naszymi oczyma. Szelest anielskich skrzydeł snuł się po całym domu, a choinka gorzała, tak jak goreje niebo gwiaździste — oczy mrużyły się, a serce topniało. Dzieci wchodziły nieśmiało, zupełnie oszołomione. Rodzice tak samo onieśmieleni przyciągali je za ręce i całowali. Okiennice były otwarte i we wszystkich oknach jaśniały czarodziejskie choinki. Dużo chwil cudnych upłynęło, zanim dzieci wreszcie spostrzegły podarunki pod choinką dla wszystkich ułożone”.
Maria Dąbrowska „Boże Narodzenie”
Fragment noweli Marii Dąbrowskiej znakomicie oddaje klimat jaki panował podczas spotkania wigilijnego w naszym internacie. W pięknej scenerii prac plastycznych wykonanych przez wychowawców i ich podopiecznych odbyła się uroczysta Wigilia. Przybyli na nią także Pan Dyrektor Paweł Szczepkowski oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Szczepkowski. Wszyscy mieli przyjemność obejrzeć część artystyczną zaprezentowana przez mieszkańców internatu wraz ze szkolnym zespołem muzycznym „JOY”. Następnie przyszedł czas na złożenie sobie życzeń oraz skosztowanie potraw wigilijnych. Nie zabrakło także słodkich prezentów!
Mistrzostwa Powiatu Przasnyskiego w Koszykówce.
Nowa galeria Mistrzostwa Powiatu Przasnyskiego w Koszykówce. została dodana do albumu fotograficznego
17 grudnia w hali sportowej przy ulicy Sadowej 5 odbył się turniej koszykówki dziewcząt i chłopców szkół średnich o Mistrzostwo Powiatu Przasnyskiego. W imprezie wzięły udział trzy reprezentacje męskie i cztery żeńskie. Wśród chłopców brylowali uczniowie przasnyskiego KEN-a, którzy wygrali dwa spotkania i zapewnili sobie mistrzostwo kolejny raz z rzędu. Podopieczni Michała Wyrzykowskiego po dobrej grze, ale niestety przegranej z kolegami z liceum i wygranej z koszykarzami z ZSP Chorzele zapewnili sobie drugie miejsce. Podobny przebieg, jak u chłopców, miały zmagania koszykarskie wśród dziewcząt. Tutaj najlepiej poradziły sobie dziewczęta z ZSP Przasnysz. Wygrywając w sposób bezapelacyjny trzy spotkania podopieczne Tomasza Krynickiego zapewniły sobie kolejny raz puchar za zdobycie pierwszego miejsca w Mistrzostwach Powiatu Przasnyskiego.
Wyniki spotkań chłopców:
ZSP Przasnysz – ZSP Chorzele 25:12
LO Przasnysz – ZSP Chorzele 51:3
ZSP Przasnysz – LO Przasnysz 23:51
Klasyfikacja końcowa:
- LO Przasnysz
- ZSP Przasnysz
- ZSP Chorzele
Skład drużyny chłopców:
Jankowski Jan, Liszewski Jan, Mocek Antoni, Grabowski Tomasz, Grabowski Oliwier, Miecznikowski Karol, Leleń Filip, Szczepański Kacper, Królikowski Jakub, Nidzgorski Mikołaj.
Wyniki spotkań dziewcząt:
ZSP Przasnysz – LO Jednorożec 19:3
LO Przasnysz – ZSP Chorzele 11:3
ZSP Przasnysz – LO Przasnysz 22:2
ZSP Chorzele – LO Jednorożec 14:25
ZSP Przasnysz – ZSP Chorzele 17:4
LO Przasnysz – LO Jednorożec 6:11
Klasyfikacja końcowa:
- ZSP Przasnysz
- LO Jednorożec
- LO Przasnysz
- ZSP Chorzele
Skład drużyny dziewcząt:
Aleksandra Antczak, Laura Pawłowska, Daria Grabowska, Kinga Piętka, Sylwia Majkowska, Lena Michniewicz, Zuzanna Sokołowska, Oliwia Wendt, Zuzanna Pietrzak, Alicja Woźniak.
Fot. Maciej Sokołowski
kosz: Mistrzynie powiatu przasnyskiego
Drużyna chłopców ZSP Przasnysz
Zebrania z rodzicami klas promocyjnych
18 grudnia 2024r. o godz. 16:30 oraz 17:30 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów.
18.12.2024
Przydział sal
Godzina 16:30
SALA KLASA
31 3 OPW
32 4 TR, 4 TŻ
51 2 Ti
70 1 OPW
73 2 m
123 2 TR
126 4 TS
129 3 TŻ
130 2 LOH
131 2 LOK
101 2 TS
102 2 LOH1
105 1 LOH
Świetlica/ strzelnica 3 LOM
107 2 TL
108 2 c
109 3 m
Godzina 17:30
SALA KLASA
31 4 Ti
32 1 c
51 3 TL
70 2 TŻ
73 1 TS
123 4 TL
126 2 OPW1
129 3 LOH
130 3 TR
131 2 OPW
101 3 LOK
102 1 Tr, 1 Tż
105 3 Ti1, 3 TS
Świetlica/ strzelnica 3 LOH1
107 3 Ti
108 3 c
109 1 Ti, 1 Tl
Zmiana planu od 16.12.2024
Od 16.12.2024 następuje zmiana planu. Bardzo prosimy o zapoznanie się z aktualną wersją.
Po kliknięciu w STAŁY PLAN LEKCJI po prawej stronie nad planem uzyskujemy dostęp do opublikowanych planów.
Suchar nie zostawia swoich – Wszyscy dla Igora!!!
Nowa galeria Suchar nie zostawia swoich – Wszyscy dla Igora!!! została dodana do albumu fotograficznego
1Za nami bardzo intensywny tydzień związany z eventami charytatywnymi poświęconymi Igorowi Wendt. Mieliśmy kolejno: „Charytatywny Turniej Strzelecki”, „Objazdowy Kiermasz Ciast” oraz „Mikołajkowy Kiermasz Ciast”.
Jako pierwszy miał miejsce „Charytatywny Turniej Strzelecki”. 1 grudnia nasza wirtualna strzelnica tętniła życiem. W zawodach wzięło udział 50 osób. Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach: Junior (do 18 roku życia) oraz Senior (powyżej 18 roku życia). Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów, którzy wsparli akcję. Organizatorem przedsięwzięcia był pan Michał Michalski – instruktor naszej strzelnicy.
Akcja zakończyła się sukcesem. Zebrano 2230zł, które zostały przekazane na konto fundacji wspierającej proces rehabilitacji Igora. Brawo!!!
Pragniemy gorąco podziękować sponsorom za udzielone wsparcie:
- Germina
- Idea Electric
- Xtreme fitness
- No i pięknie
- Pływalnia Chorzele
- Barber Mario
- Piekarnia Klementynka
- Jumida
- Lodowisko Powiatowe w Przasnyszu
Regulamin konkursu chemicznego
Regulamin konkursu chemicznego:
„Hasło promujące nauki przyrodnicze:
fizykę, chemię i biologię”Cele konkursu:
- rozwijanie zainteresowań uczniów przedmiotami przyrodniczymi: biologią, chemią i fizyką oraz promowanie tych nauk,
- poszerzanie wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych,
- zachęcanie do pracy twórczej,
- kształtowanie systemu wartości ucznia, rozwijanie własnej osobowości,
- wykonanie prac w sposób czytelny i estetyczny,
- kształcenie umiejętności logicznego myślenia,
- kształtowanie postawy samodzielności oraz odpowiedzialności za siebie i innych,
- popularyzacja technik plastycznych,
- rozwijanie pomysłowości, kreatywności i uzdolnień artystycznych
- wyłonienie i nagrodzenie najlepszych prac,
Etap: szkolny;
Organizatorzy konkursu:
mgr Urszula Milewska
mgr Ewa Olkowska
mgr Agnieszka Olbryś
mgr Elżbieta Zawieska
Wymagania konkursowe:
- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas liceum, technikum i szkoły branżowej Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu.
- Zadaniem uczniów jest ułożyć hasło zachęcające do nauki przedmiotów przyrodniczych: chemia, fizyka i biologia lub hasło ułatwiające zapamiętanie nauczanych na tych przedmiotach treści. Hasło może dotyczyć jednego z tych przedmiotów lub wszystkich jednocześnie. Hasło musi być napisane w języku polskim. Hasło nie może zawierać wulgarnych i nieprzyzwoitych treści, nie może naruszać dóbr osobistych, godności lub dobrego imienia, odwoływać się do stwierdzeń rasistowskich, bezprawnych lub naruszających dobre obyczaje.
- Hasło należy przedstawić w dowolnej formie graficznej. Na pracy mogą znajdować się rysunki i grafika związana z hasłem.
- Kategoria prac – plakat na papierze formatu A-4 lub A-5 forma pracy dowolna (płaska, 2D, 3D), technika dowolna (np. malarstwo, rysunek, szkic, grafika komputerowa)
- Praca powinna być oryginalna, niepowtarzalna wykonane samodzielnie, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1062
- Etap szkolny należy przeprowadzić do dnia 15.01.2025r. w kategorii wiekowej: 15 – 20 lat.
- Osoby biorące udział w konkursie muszą być autorami prac.\Autor może dostarczyć jedną pracę.
- Prace należy składać do dnia 15 stycznia 2025 r. do organizatorów konkursu.
- Organizatorzy powołują komisję konkursową.
- Rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić do dnia 3 lutego 2025 r.
- Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
- Prace złożone po terminie lub niezgodne z tematyką nie będą brane pod uwagę.
- O ilości nagrodzonych miejsc i podziale nagród zadecyduje Jury.
- Kryteria oceniania:
- Zgodność z tematyką konkursu,
- zawartość merytoryczna,
- estetyka wykonania pracy,- samodzielność wykonania,
- przejrzystość przekazu.
- kreatywność,
- pomysłowość,
- rozmieszczenie na kartce,
- zachowanie proporcji.
- Na odwrocie każdej z prac należy zapisać imię i nazwisko autora oraz klasę do której uczęszcza.
- Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2024/2025.
Szczegóły u organizatorów konkursu.
Regulamin opracowały:
mgr Urszula Milewska
mgr Ewa Olkowska
mgr Agnieszka Olbryś
mgr Elżbieta Zawieska
Udało nam się!!!
Nowa galeria Udało nam się!!! została dodana do albumu fotograficznego
W tym roku zebrane Talenciaki wymieniliśmy na Mikroskop Delta Optical 100.
Mamy nadzieję, że lekcje chemii i biologii będą jeszcze ciekawsze :)
Dziękujemy za wsparcie dla naszej szkoły podczas akcji Szkoły Pełne Talentów 3!
Stypendia Prezesa Rady Ministrów 2024/2025
Nowa galeria Stypendia Prezesa Rady Ministrów 2024/2025 została dodana do albumu fotograficznego
3 grudnia w przasnyskim LO im. KEN odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów.
Stypendiami uhonorowano najzdolniejszych uczniów z terenu podległemu ostrołęckiej delegaturze Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Nagrody z rąk Pani Teresy Michalak - Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie z delegaturą w Ostrołęce, Pani Magdaleny Kielewicz-Kaczyńskiej - Kierownik delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz obecnym na uroczystości przedstawicielom władz powiatów odebrali uczniowie z powiatów: ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego i ostrołęckiego.
Naszą szkołę reprezentował dyr. Paweł Szczepkowski wraz z nominowanymi do wyróżnienia uczniami.
W roku szkolnym 2024/2025 stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali następujący uczniowie ZSP w Przasnyszu:
- Zuzanna Juszkowska
- Krystian Kin
Brawo!!! Jesteśmy z Was dumni!!
To zaszczytne wyróżnienie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje Prezes Rady Ministrów najlepszym uczniom ze szkół w całym kraju.
Wycieczka do Olsztyna
Dnia 13.11.2024 r. uczniowie klas: III TE, III TL1, IV TI, II LOH1, V TL i V TL1 pod opieką Grażyny Karwackiej, Małgorzaty Majewskiej oraz Anny Kamińskiej udali się na wycieczkę do Olsztyna.
Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście połączony ze zwiedzaniem zabytków.
Następnie udaliśmy się do iESCAPE Escape Room Olsztyn, położonego tuż obok gotyckiej Wysokiej Bramy, która jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Olsztyna.
Każdy escape room był powiązany z historią, legendami i charakterystycznymi miejscami Olsztyna. Przez godzinę uczniowie szukali wskazówek, rozwiązywali łamigłówki i poznawali olsztyńskie tajemnice, legendy i historię - wszystko po to, aby wydostać się z pokoju zagadek zanim skończy się czas. W tej rozrywce liczył się spryt, spostrzegawczość i współpraca w grupie.
Następnie udaliśmy się na obiad oraz projekcję filmu pt. „Venom 3: Ostatni taniec” w Multikinie.
Archiwum Aktualności